Ježiš ti ukáže cestu k diaľnici

(festivalový názov)
  • Česko Ježíš ti ukáže cestu... k dálnici (festivalový názov) (viac)

Dvaja špeciálni agenti Palmer a Gagano sú poverení misiou zničiť nebezpečný počítačový vírus s názvom Sovietsky zväz. S použitím virtuálnej reality vojdú do systému, no zistia, že misia je v skutočnosti pasca. (MFF Cinematik Piešťany)

Jenda

Jsem si jistý, že tohle divné psycho budou někteří lidé naprosto milovat. Trpaslík se snem o vlastní pizzerii jako agent CIA v masce Richarda Pryora bojující proti sovětskému viru je uvězněn ve virtuální realitě, kde se setkává s fašistickým prezidentem Etiopie, kterým je černý batman. Vše natočené ve stylu, který mi připomíná ze všeho nejvíc Turecké Star Wars. Uff... Nic pro mě. [Rakkautta&Anarkiaa 2019]] ()

JamesSi

Ježíš ti ukáže cestu k dálnici není film, je to okno do paralelní dimenze. Zážitek jako žádný jiný. Ve výsledku však i vypráví prostý příběh agenta CIA, který si prostě jen chce založit vlastní pizzerku, což naráží na ambice jeho manželky si založit vlastní Karate Dojo, Ty, co se tváří jako bojovníci proti drogám jsou ty největší feťáci. VOLTE BATFRA! Kdo je tajemný hacker Stalin a jeho virus Sovětský svaz? Tři afričtí ninjové pojmenované podle italských jídel! Nejlepší kooperace mezi Estonskem a Etiopií! Ježíš ti ukáže cestu k dálnici je komediální nonsenc, který ale táhnou vtipné hlášky, stylové provedení a vlastně i postavy, kterým můžete fandit. Režisér používá jak stop-motion animaci, tak stylizaci do studené války 70. let. A ukáže nakonec Ježíš agentovi Gaganovi cestu k dálnici? Prý byla projekce tohodle filmu v Česku na Future Gate festivalu a režisér si u ní natáčel, jak bude reagovat publikum. Myslel si, že bude se bude válet na podlaze smíchy, ale namísto toho na projekci bylo ticho a nikdo se nesmál. A to je nejvtipnější věc všech dob. Můj překlad najdete na titulky.com ()

honajz2

Llansó se naštěstí od Crumbs posunul dál, protože zatímco tam se stěží dalo zjistit, o co mu vůbec šlo, tady to už jasně jede ve vlně neskutečně absurdní komedie a protože já tyhle bizáry rád, líbilo se mi to. Trpaslík, který pracuje jako agent CIA, ale sní o vlastní pizzerii u moře, jeho tlustá žena (což mi připomnělo Jakubiska a jeho Nejasnou zprávu o konci světa, kde taky trpaslík chodí s "obryní"), sovětská zavirovaná hra, kterou řídí sám Stalin, černošský Batman s foot fetišem v otřesně amatérském kostýmu, který je propagandistickým symbolem Ruska... A dočkáme se i toho Ježíše, který ukáže cestu k dálnici. A to jsem vyjmenoval jen pár bizarních věci, co zde jsou, ale jinak je jich film naprosto plný a líbilo se mi, že na rozdíl od Crumbs ty bizarnosti někam gradují a mají logiku v rámci svého vytvořeného světa. Navíc tak strašně absurdní a zároveň nesmírně originální nápad, jak natočit počítačovou hru, to by mě asi ani ve snu nenapadlo. Vůbec celý ten film přímo hýří šílenými nápady, ale nechci je tu všechny jmenovat, ať na případné zájemce čekají nějaká větší překvapení :-) A ve finále mi to stejně přišlo jako velmi zvláštní pocta všemožným akčňákům, jejíž low budget vizuál působí sice směšně (záměrně), ale zároveň i dost mile. Je to strašně zvláštní a divný film, kdekomu bych ho fakt nedoporučil, ale mě sedl hodně. K dokonalosti mu něco málo sice chybí, ale jestli se bude Llansó stále zlepšovat a ještě někdy něco natočí, jednou té dokonalosti dosáhne určitě, aspoň pro mě. Jo, a btw, hrozně se mi líbí ten zde nově přidaný plakát, který strašně připomíná ty plakáty k finským filmům a přitom se tak tváří "normálně" :D Silné 4* ()

honajz

Tenhle film je naprostá šílenost, ale vědomá. Když točili parodie Abrahams s Zuckerem na vrcholu svých nápadů, postupovali tak, že všechna klišé žžánru záměrně přehnali. Zde se postupuje jinak, za mne naprosto geniálně. Všechna žánrová klišé bondovek, chandlerovek a vůbec akčních filmů o tajných agentech jsou zde postavena na hlavu. Místo urostlého chlapíka s ostře řezanými rysy, který cedí jednu hlášku za druhou, zde máme tělesně postiženého skoro liliputa, který touží po vlastní pizzerii, místo blonďaté a hubené femme fatale tlustou machnu, která si chce otevřít školu kick-boxu, místo nejmodernějších vojenských počítačů můj milovaný Sinclair ZX Spectrum+ i s tím nezaměnitelným zvukem při nahrávání hry z kazeťáku (dokonce i titulky jsou takto laděny, čímž si mě pánové zcela dostali), místo avatarů masky z papíru na obličeji... A dokonce dojde i na teorii kvantového vesmíru. Nechybějí přechody mezi širokoúhlým a 4:3 obrazem, jazzová hudba, a závěrečné překvapivé "odhalení" ("Kdo byl sakra Chico Panero?"). Pravda, ke konci už se to poněkud táhne, ale celkový počet nápadů je neuvěřitelný. Dokonce mi ani nevadil chlápek vydávající se za Ježíše, naopak to mělo určitý šmrnc. A dokonce ve filmu modlitby zpomalí šíření viru! :-) Hodně mě to pobavilo. Ještě že to vzniklo v takové prapodivné koprodukci, protože si v dnešní hyperkorektní době těžko dokážu představit, že to natočí někdo v nějaké mainstreamovější zemi. ()

RUSSELL

Tak trochu estonský Inception. Změť všemožných polonápadů, popkulturních odkazů a politické satiry – to vše naházené do jednoho pytle, který je překvapivě příběhově relativně konzistentní, ale až moc na sílu bizarní a výstřední, což filmu spíše podkopává nohy. Ve výsledku jde o další nepovedený pokus z ranku „podivnost bez příčiny“. Sem tam jsem se zasmál, nebo s úsměvem na rtech nevěřícně zakroutil hlavou, ale jinak to byla po většinu stopáže především nevtipná nuda. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů