1. část: Dnes nás čeká první část takzvaného „zlatého věku Hollywoodu“. Prvním zvukovým filmem se stal Jazzový zpěvák. Zapomenout na strasti hospodářské krize dávaly Američanům hity jako King Kong či Dracula. Walt Disney vytváří svou legendární Sněhurku a sedm trpaslíků. Diváci si zamilují komedie jako Stalo se jedné noci nebo Leopardí žena. Pravděpodobně nejplodnějším obdobím třicátých let byl pro americký film rok 1939, kdy spatřily světlo světa snímky jako Čaroděj ze země Oz a Jih proti Severu. V následujícím desetiletí je pak následovaly nesmrtelné tituly jako Casablanca, Občan Kane nebo Život je krásný.
2. část: Padesátá léta nabídla návštěvníkům kin především velké herecké výkony někdejších nejzářivějších hvězd, jako třeba Glorie Swansonové ve filmu Sunset Boulevard či Bette Davisové ve filmu Vše o Evě. Do světa stříbrného plátna ale čím dál více vstupuje svět televize a tím i nový styl herectví. Objevují se jména Marlon Brando, James Dean či Eva Marie Saint. Uvedeny jsou legendární muzikály včetně snímků Zpívání v dešti nebo Zrodila se hvězda. Zlatá éra Hollywoodu se chýlí ke konci, nejslavnější režiséři však rozhodně ještě mají co říci. Billy Wilder natáčí nesmrtelnou komedii Někdo to rád horké, Hitchcock vytváří Vertigo a Na sever Severozápadní linkou a John Ford režíruje Johna Wayna ve filmu Stopaři. (Česká televize)