Flego

Stan a Olie majú dvojčatá a to je hlavný dôvod bláznivých komických situácií. Treba uznať, že scenár je dobre napísaný, takže o zábavu je postarané. Film bežal v našich kinách od roku 1949. ()

Pitryx

Tak je to svěží, ale dlouhé filmy prostě této dvojici nesvědčí. Tento však přinesl navíc dobrou zápletku s dvojníky, takže se na to dalo dívat a občas si dvojky i zařádily jako kdysi. Přesto je to slabší průměr. ()

Kenneth

Až na jednu nudnou pasáž, kde mě osobně trochu zklamal James Finlayson, je to velmi dobrá komedie. Celé se to pořádně rozjede, když všichni lidé kolem si začnou plést jednu dvojici s tou druhou. V jednu chvíli jsem sám nevěděl, kdo je kdo. Asi nejlepší scénou bylo kymácení se Stana a Olivera se zabetonovanými nohami v jakýchsi mísách. ()

Matty

Dokonale organizovaný chaos s tempem stejně zničujícím jako mají ty nejlepší bláznivé komedie Franka Capry nebo Howarda Hawkse (například vtip s kamenem házeným do okna je použit také v Leopardí ženě). Laurel a Hardy se jako jedni z mála komiků němé éry dokázali hladce přizpůsobit zvukovému filmu – zvukové gagy zde patří k těm nejvydařenějším (už jen to Stanovo ustrašené kňourání). Stejně tak patří film k tomu nejvydařenějšímu v rámci tvorby těchhle Eskymáků ze Singapuru. 85% ()

Iggy

Český distribuční název: Milé příbuzenstvo nebo taky Laurel a Hardy na prázdninách. Hodně vtipná komedie těžící ze zmatků plynoucích ze záměny Stana Laurela a Olivera Hardyho, počestných manžílků s jejich "zlými" dvojčaty Bertem a Alfem, námořníky, kteří balí po barech dívky, nemají na zaplacení a tak prozatím zastaví kapitánův prsten a vedou spor s Jamesem Finlaysonem o peníze, které si k němu uložili. Film plný zmatků, v nichž se dvojčata setkávají s nejrůznějšími vymahači, nakrklým hospodským, kapitánem hledajícím svůj prsten, rozčileným Finlaysonem a naštvanými manželkami. Výprask ovšem obvykle slíznou zrovna ta dvojčata, která jsou v tom "nevinně". Skvělá je závěrečná a vrcholná scéna, v níž se na molu Stan a Oliver kymácejí ve škopcích, do nichž jim byly zality nohy betonem. Taky Bert a Alf převlečení za "singapurské eskymáky" jsou k zulíbání! ()