Když se Maciej Berbeka vrátí z výpravy na Broad Peak, ukáže se, že vlastně nevystoupil na vrchol. Po pětadvaceti letech se nakonec rozhodne zkusit to znova. (Netflix)

mira007

Polský survival o dobytí nedobytí a nakonec dobytí jednoho himalájského vrcholu dle skutečnosti.  Pokud jde o horolezeckou akci ve sněhu a mrazu, tak je to výborný autentický zážitek a klobouk dolů, že jsou Poláci schopni natočit takovou sportovní žánrovku, ale film jako celek je vlastně málomluvný komorní film se snahou o přesah do psychologie, takže pocitově tříhodinový film, který se táhne bezemočně do nudy. ()

drackula

Maciej Berbeka je poľská horolezecká legenda a príbeh sleduje jeho súboj s horou Broad Peak v  pohorí Karákóram, ktorá je 12. najvyššia hora sveta. Jeho prvý pokus bol neúspešný a k vrcholu mu chýbalo iba 17 metrov. O 25 rokov neskôr dostane šancu na reparát. Film má skvelé exteriéry a horolezecké scény zvláda skvele. Či už v úvode, alebo v závere filmu. Príbeh sa však zadrháva v civilných pasážach, ktoré boli medzi oboma výpravami. Nenadobudol som totiž dojem, že Maciej je taká legenda a že naozaj zvádza nejaký vnútorný súboj. Mimo hôr pôsobí dianie veľmi chladne a postráda aspoň elementárnu dynamiku. Ak sa ale divák zameria len na horolezecké pasáže a je mu táto téma blízka, nemusí byť úplne sklamaný. Lebo tu film funguje. 60% Netflix ()

lykan9

Broad Peak je sice zajímavý film, ale je poměrně nudný a brzy se okouká. Vím, že jsou životopisné filmy v nevýhodě, protože mají určité omezení, když jejich příběh je inspirovaný skutečnými událostmi, ale jsou filmy, které jsou i tak skvělé, ale Broad Peaku se to nepovedlo. Tento příběh by si prostě zasloužil, aby byl odvyprávěn lépe. ()

Mrkvič

Silný příběh o dobývání velehor. Výtky na komunikace mezi horolezci? Já si naopak několikrát říkal, že je hodně skryto jen v pár posuncích a pohledech. A že se dokola základní tábor dotazuje horlezcům o stav, jak jsou na tom? A bez odpovědi? Asi si kritici neposlechli autentickou komunikaci, která byl po filmu před závěrečnými titulky. Záběry hor a lezení jsou na velmi dobré úrovni. Herecky táhne takřka celý film Ireneusz Czop a daří se mu. Pro ještě lepší hodnocení mi už schází jen nějaké hlubší emoce. Konec je podán tak, .... hezky, ohleduplně, s úctou, jen divácky ne moc záživně. ()

Johnny.ARN

Nemám rád sneh. A zimu. Tento poľský pokus o Everest nedopadol veľmi dobre. Nie je komu fandiť, hudba je otravná, žiadna lepšia akcia, nič. Intermezzo medi výstupmi je kokotina sama o sebe. A hlavne mi vždy pri týchto filmoch ide hlavou myšlienka, skôr otázka, že či vedia tí ľudia čo to robia, že nemusia? No, toto sa nepodarilo. 2 z 5 ()