Araburu kisecu no otome-domo jo.

• Japonsko 荒ぶる季節の乙女どもよ。 (viac)

Středoškolský literární kroužek byl dlouhou dobu pro pětici mladých dívek oázou klidu, až do jednoho osudného odpoledne. Vše začalo tak nevinně oznámením, že jejich oblíbená autorka plánuje vydat další knihu. Téma bylo trošku klišé - příběh o dívce, která umírá, a tak se rozhodne vytvořit si seznam věcí, které by chtěla před smrtí zažít - přesto však vyvolalo debatu. Děvčata začala probírat, co by chtěla ona zažít před svou smrtí a jedna z nich s klidem pronesla "Chtěla bych mít sex!". Od té chvíle jako by už nic nebylo jako dřív, v dívkách se probudily hormony a téma sexu je náhle začalo provázet na každém kroku. Tak se pětice dívek s různými povahami i zázemím vydává na svou vlastní nešikovnou, zábavnou, bolestivou i emocionální cestu k dospělosti... (Jeoffrey)

Terezinka198

Další milé překvapení letní sezóny 2019. Před pár lety bych to možná odsoudila a vůbec bych se nesmála, ale člověk se mění. A stejně tak se velmi rychle a často mění srdce dospívajících dívek v tomto seriálu. Přiznání, že někoho milujete, je pro většinu z nás hodně těžké. Ani dívky z literárního kroužku to neměly jednoduché. Jedna z nich miluje svého učitele, druhá je obdivována učitelem baletu pro malé dívky, třetí je zahleděná do svého souseda... a mnoho další vztahů a následných trojúhelníků vás v tomto seriálu čeká a nemine. Sugawara možná působí někdy "na zabití", jak jsem často četla pod nově vydanými epizodami, ale upřímně - o to víc jsem ji měla raději. Působila jako mrcha, ale působila realisticky. Konec byl možná přitažený za vlasy, ale to mi nijak zážitek nezkazilo. Za mě rozhodně povedené anime, na které se někdy znovu s radostí podívám. ()

ScarPoul

Milý seriál o dospievaní, ktorý veľmi trefne poukazuje na všetky tie nepríjemné a trápne situácie, ktoré zažívame, keď sa u náš začínajú prebúdzať nové pocity. Takéto seriály ( aj animé) mám rád, pretože sú hravé, príjemné, nenásilné, aj napriek šteklivosti nesexuálne a je v nich trošku tej životnej pravdy aj určitej epickosti, ktorá síce nekorešponduje s realitou ale má tendenciu chytiť za srdce. Pätica kamarátok je natoľko rozdielna a každá má to svoje vlastné dobrodružstvo, že pozerať sa na ich strasti ma v zásade veľmi bavilo. Najviac prekvapí, že aj napriek určitej karikatúrnosti rieši seriál pomerne vážne témy a rieši ich dospelo. Ústredná melódia je skvelá a veľmi sa mi páčil epilóg. Za mňa príjemne strávených 5 hodín. ()

dudo24

Bolo to fakt super. Najskôr som sa skvele zabával na kvalitnom humore. Postupne seriál od komédie dosť upustil a plne som sa ponoril do seriózne podaných príbehov postáv. Naozaj si dali záležať na psychológii. Dali sa v nej nájsť celkom hlboké traumy aj zúfalosť zo snahy pochopiť pre postavy meniaci sa svet. Veľké plus, že nám bolo do veľkej miery poskytnutých niekoľko pohľadov od osobnostne a názorovo výrazne odlišných ľudí. Komplexne to tým pádom pokrylo celú rozoberanú tematiku prvých vzťahov pri dospievaní. Spojené s dvoma hlavnými protagonistkami boli aj morálne hraničné motívy, ktoré boli síce dobre spracované a dalo sa z nich veľa zobrať, avšak miestami pôsobili rušivo ku kontrastne jemnejšej prezentácii seriálu po väčšinu času. Zachádzali totiž od sklamaní a smútku bežného života do oblastí celoživotného mentálneho poznačenia. Možno aj táto horšia kompatibilita dvoch extrémov mi bráni streliť za plný počet. Napriek tomu som nadmieru spokojný. A ktovie, možno v budúcnosti po ďalšom pozretí zvýšim. A ešte, bod naviac za otváraciu znelku a frame z nej kde sú všetky ženské postavy na streche so slnkom za chrbtom. ()

DaweForeman

Koukám, že nejsem jediný, koho napadlo po shlédnutí napsat komentář ve stylu, že i holky mají své své trable v lásce a sexu. Představ si typický puberťácký počin s mnoha snahami o zaskórování s tím, že tohle se vede v trochu počestnějším a mírnějším duchu, protože jsou to přece jenom holčiny a ještě k tomu asiati. Máme tu 5 holčin v klubu "vážné literatury", kdy každá vybočuje z řady všedních charakterů v tom směru, kdy jsou spíše odstrkovány než vychvalovány. Každá má své vlastní potíže a psychický blok, přes který se musí dostat, kdy jen vzájemná spolupráce v rámci blízkého přátelství zvládne veškeré problémy. Člověk se u tohohle baví a dost, protože je tu spousta komických hlášek, situací a hlavně spousta zamotaných míst. Zároveň tu má TROCHU hlubší myšlenku, takže to nejsou jen komické skeče, ale najde tu člověk i nějaké to drama a romantiku. Po hudební stránce velice povedené a po animační by se dalo ještě leccos vylepšovat, ale přesto to svým způsobem potěší. ()

tanmo13

Nu celý anime pojednává o pocitech dospívajících ovšem takovým způsobem , že vzpomínáte na své ,,hovězí léta'' a hladí Vás to po duši, a pokud jste v těchto letech ukáže to , že nejste vlastně sami. Je to roztomilé vkusné a i mě jako klukovi to pohladilo duši takovým způsobem že jsem o 4 hvězdách ani neuvažoval :) ()