Uči no ko no tame naraba, ore wa mošikašitara maó mo taoseru kamo širenai.

• Japonsko うちの娘の為ならば, 俺はもしかしたら魔王も倒せるかもしれない. (viac)
Promo 1

Dale je mladý dobrodruh, který si však již ve svých osmnácti letech zajistil ve městě, kde žije, poměrně slušné renomé. Někteří zdejší obyvatelé ho dokonce považují za nejschopnějšího dobrodruha ve městě. Daleovi však tato sláva nijak nestoupá do hlavy, žije skromně v podkroví zdejšího hostince a přijímá i takové zakázky, které ostatní hrdinové nechtějí plnit. Při jedné menší prácičce ve zdejším lese narazí Dale na malé démoní děvčátko, které vypadá hladově a zanedbaně. Brzy se ukáže, že dívka je úplně sama, její poručník byl těžce raněný, děvče poslal pryč a na následky svých zranění zemřel v nedalekém křoví. Dale se rozhodne děvče nakrmit a vzít s sebou do města. Mezi mladým mužem a roztomilým děvčátkem se velice rychle buduje silný vztah, který brzy vede k tomu, že se Dale rozhodne dívenku adoptovat. Jaké bude jejich soužití a jak lidská společnost přijme démoní dívku, která má navíc ulomený jeden roh, což je mezi démony známkou pro vyděděnce a zločince? (Jeoffrey)

Promo 1

Skeewe

Přesně jak už psali předemnou. Latina se super, hned bych ji adoptoval taky, ale Dale je něco z čeho mi fakt doslova trnou zuby. Rád bych viděl jak si bude Latina vést v budoucnu, její potenciál je dobrý - dozvědět se proč je pro démony prokletá a co bude podle jejich věštby jejím osudem když je taková jaká je. Dale se určitě nezmění, tady pomůže jen scény s ním přejíždět, fakt utrpení. Jen proto nedávám plný počet. p.s. Snad by se to dalo zachránit, kdyby to pojaly jako pilotní díl (místo celé série) kde jsme seznámeni se vznikem postavy Latiny a dál už by to bylo její dobrodružství (hlavně ale bez Dava). ()

Jeoffrey

Jak já se na tohle anime před začátkem sezóny těšil. Roztomilá holčina a drsný hrdina co jí bude otcovsky ochraňovat před démony, monstry a jinou havětí - takže roztomilé a ještě cool, za mě jasných 10/10! Bohužel realita je úplně jiná. Jistě, Latina je rozkošné děvčátko, úžasné, roztomilé, chytré, hodné (a absolutně nereálné...) - zkrátka dokonalost sama, ale k čemu to je, když Dale rozhodně není ani z poloviny tak super postava jak byste si přáli. Dale je jako vaše otravná teta, co při každé příležitosti šišlá na vaše dítě a myslí si jak je to super: "No ješiši, to je ale roztomiloušký chlapešek...". Ten divný pocit, když tohle posloucháte a díváte se na dospělého člověka chovajícího se jak infantilní idiot a vše ve vás vře, ať už s tím přestane - to je přesně ten pocit, když se dívám na to, jak se Dale ve více jak polovině situací chová. Jasně, při sledování něčeho tak rozkošného jako je Latina vás napadají podobné věci, přejete si ledacos a rozplýváte se vnitřně jak děcko nad kusem cukrkandlu, ale když to pak vidíte, jak blbě to vypadá, když někdo říká věci, které se vám třeba i honí hlavou a sami se i za sebe stydíte, že takhle stupidně byste se chovali na místě hlavního hrdiny možná taky, ale pak to okamžitě popřete, protože takhle otevřeně infantilně, jako se chová Dale, se přeci nikdo normální (kromě té vaší šišlavé tety) nechová... Prostě pozorovat Dalea mi většinou nepřinášelo žádné velké potěšení, spíš pocit jisté trapnosti a to není dobře. Kdyby na jeho místě byl božský a dospělý Maó-sama se svým chraplákem, tak to mohlo být geniální anime a ani by mi nevadilo, že většina z těch dvanácti dílů o ničem nebyla, skoro nic podstatného jsme se zatím nedozvěděli, souboje skoro žádné a tak je to v podstatě jen o Latině dělající roztomilé věci (a slintajícím a kňučícím Daleovi...) a potkávající nové lidi. Ale takhle se u mě střídal příjemný úsměv (Latina) s kyselým šklebem (Dale) a navíc jsem se někdy i lehce nudil (protože ono se tam opravdu skoro nic neděje) a asi největší emocionální výkyv jsem měl u chování jisté paní učitelky, ovšem když se na to dívám zpětně, tak i tahle zápletka působí přehnaně. Zkrátka i kdybych chtěl sebevíc, tak víc jak 5/10 dát teď (po první sezóně) nemůžu - poděkujte veverce. ()

Terezinka198

Jeoffrey mé pocity vystihl téměř dokonale, takže než se opakovat, zkusím vypíchnout aspoň hezkou grafiku. (A stejně musím zopakovat, že jediný důvod, proč jsem toto anime dokončila, byla Latina. - Páni, opravdu to byla ta malá lolitka, která mě držela každý čtvrtek u obrazovky.) Pokud někdy vznikne i druhá sezóna, nejspíš se na ni už nepodívám. Tedy pokud se Dale nezačne chovat trochu jinak, o čemž pochybuji. 5,6/10 ()