Smotanová revolúcia

• Česko Šlehačková revoluce (viac)

Dámy a pánové, v tomto rohu se představí Hrom Callahan (Noah Young), který, mezi námi, dnes večer pravděpodobně zvítězí, a naproti němu stojí Canvasback Clump (Stan Laurel), kterého budete znát spíše pod přezdívkou Vytírák. „Prašť ho, prašť ho, dokud se nebrání“, křičí manažer (Oliver Hardy) jako pominutý, zatímco je Hromovi v průběhu prvního kola zavazována rukavice. Přání zůstanou nevyslyšena, a tak si hoši po nevydařeném mači alespoň osladí život trochou dortového krému. (dopitak)

Radek99

Značně nevyvážená groteska, která se ovšem díky své druhé části stala nesmrtelnou. První půle (boxerský zápas) je ovšem fádní a z dnešního pohledu téměř nudná, nezasmál jsem se snad ani jednou, to ovšem jen do chvíle, kdy Oliver Hardy odhodí slupku od banánu, po níž vzápětí uklouzne poslíček s náručí dortů a jedna z nejslavnějších kaskád gagů začíná... Šlehačková bitva patřila k zaručeným proprietám úspěšné němé grotesky, ta z Battle of the Century je ovšem famózní...radost pohledět... na svou dobu normotvorná scénografická akce...volně mi to asociovalo nějaký avantgardní balet :-) Skutečná filmová Šlehačková revoluce... ()

woody

Z tohoto filmu pochází veleveleslavná dortová bitva na jejiž rozměry nesahá scéna z Velkého závodu ani po kotníky.Oliver odhodí slupku od banánu(dnes je to sice staré ale tehdá to bylo objevení nového filmového vtipu).Na té uklouzne poslíček s dorty.Dorty se rozletí do všech možných stran a nakonec se ještě stahují kalhoty.Nejlepší groteska s Laurelem a Hardym a vůbec ze všech. ()

Karlos80

Nejslavnější dortová bitva v kinematografii vůbec.A v historii filmu poměrně vzácná událost jestli si dobře vzpomínám tak jsem jí snad ještě viděl ve filmu Velké závody který tak trochu z odstupem času těžily z tradic němé grotesky.Nikdo není uchráněn a žádná tvář nezůstane čistá!To by mohl být dobrý reklamní slogan!Všichni ti náhodou náhodní kolemjdoucí se stávají nedobrovolnými obětmi této této bitvy století.Parádní kousek a tenkrát velmi populární groteska s herci Laurelem a Hardym.Celou jednu třetinu tohoto filmu se neděje nic jiného.Chaos takřka v chronologickém stylu.Jednotlivé gagy se prostě nikdy neopakují,nýbrž přicházejí vždy znovu v pozměněné podobě.Z historického hlediska a z jisté originality dávám za 5*. ()

Iggy

Zřejmě nejslavnější a možná i největší dortová bitva světové kinematografie. V době natočení filmu už ovšem byla určitým anachronismem, kterému se "lepší" režiséři raději vyhýbali jako lacinému a okoukanému triku. Smetanová revoluce tak byla završením a zlatým hřebem tohoto komického prvku grotesky. Po krátké ukázce Stanova boxerského umění, mu jeho trenér Ollie radši koupí pojistku, kterou se chystá vzápětí za pomoci banánové slupky uplatnit. Na slupce ovšem uklouzne pekař Charley Hall a začne dortová bitva, která se brzy rozroste do nevídaných rozměrů. Škoda, že právě téhle grotesky se poměrně značná část nedochovala. Bitva je zaslouženě součástí střihového pořadu Zlatý věk grotesky. ()

Kmotr76

Stejně jako Chaplin i Laurel a Hardy nějak začínali a jedna z jejich prvních scének se stejně jako v případě Chaplina odehrává v boxerském prostředí. Naštěstí nejen tam. První boxerská část je totiž v porovnání s legendární dortovou bitkou nudná. A ani geniální souboj "všichni proti všem, všichni od šlehačky" to bohužel nezachrání, i když jde o nesmírně vtipnou záležitost (která by ale mohla být o kousek delší). ()