Už je to rok, co Avengers zachránili svět a všichni lidé se vrátili, ale bolest z minulosti jen tak nezmizí. S tou se nyní potlouká Clint Barton (Jeremy Renner). Po ztrátě Nataši se snaží na vše zapomenout, ale ona minulost ho dostihne, když se bude muset postavit svým bývalým nepřátelům jako Ronin. To musí vyřešit včas, protože slíbil rodině, že se vrátí na Vánoce domů. Do toho všeho se ale zaplete mladá dívka Kate Bishop (Hailee Steinfeld), která chce pomáhat lidem a chránit město také, protože je jeho velká obdivovatelka. Clint a Kate proto spojí síly, protože nepřítel je větší, než se zdá. (HanzoBureshi)

verbal odpad!

I ty, škaredý tlustý šikanovaný kluku či vypatlaná hysterická uhrovitá kravko, můžeš být klidně Supergejem! Stačí si nechat vybělit anál a předplatit Dyznyho kanál! Hawkeye s drsně ošmirglovaným xichtem Jeremiáše Renery, asi nejméně homo a pohlavně nejvyváženější postava z celého lobotomizovaného vesmíru Buzimstitelů, mohl být, stejně jako mohla být i Černá vdova, kulantním temným akčním napínačem s mrazivě hnusnými padouchy. To by jej ovšem nesměli produkovat sluníčkoví neomarxističtí degenerátoři vkusu náctiletých kokotů i slaboduchých dospělých - Mrvel s Pyzdejem. Tudíž je z toho Eagleass, ultradebilní, trapná, nudná a řádně retardmentorská rádoby kokotmédie o naprosto nesnesitelné přechytřelé slizké náctileté lukopiči a smluvně evidentně velmi otráveném Jeremiášovi, co v patologickém prostředí žluklé ňujorské smetánky potírají za pomocí duhových šípových rachejtlišek a neustálého omílání kýčovitě patetických rodinných hovnot bojovou grotesku ruských teplákových mantáků a Deonofriovic Vincka, jenž se tam objevil snad jen proto, aby ostentativně nasral na odkaz tenkrát ještě velmi solidního Troufďábla. A jednoznačně nejmacatější bradavicí na krabaté prdeli této povrchní a přiblblé pičočalamády je násilně naroubovaná megažinantní a totálně ochrnutá Deflorance Puke jako Černá vdova ryloudyt, která by (nejen) za svou parodii ruského přízvuku rozhodně zasloužila přinejmenším bolestivou anální penetraci naježeným Putinem. ()

Lima

Filmy z marvelovské stáje se s přimhouřením obou očí a překousnutým jazykem celkem dají, ale rozšiřování jejího univerza v seriálech je jeden provar vedle druhýho, bez výjimek. A ještě nikdy jsem neviděl tak znuděnýho Jeremyho Rennera, fakticky. Ten si musel zhluboka oddechnout, když skončilo natáčení. ()

Malarkey

Vánoční dáreček studia Disney všem fanouškům Marvelu a obzvláště Jeremy Rennera, coby lukostřelce Hawkeye z celé té epické skvadry Avengerů. Decentně vtipná, odpočinková záležitost vypráví na šesti dílech nějaký ten děj, který je tu spíš na vedlejší koleji. Důležitá je hlavně ta rodinná atmosféra, uzavření některých bolístek a série několika dialogů, které každý fanoušek Marvelu potřeboval slyšet. To, že se vše odehrává v předvánočním shonu a o Vánocích je jen atmosferický bonus, který vzhledem k aktuální době vychází divákovi více než vstříc. ()

T2

Ďalší kopanec od Marvelu, načo takéto bezduché zlátaniny vôbec tvoria, prvá dva diely úplne tuctové povrchné báchorky. Dúfal som že to bude aspoň zábavné ale kde nič tu nič a herci mi prídu dosť bez iskry. Tretí diel ponúkne aspoň trochu akcie... No rok 2021 teda Marvel u seriálov riadne zakopol.  Hailee Steinfeld je ešte väčšie herecké drevo než som si myslel, radšej nech ostane u hudby. /40%/ ()

Fr

„MĚLA JSI PRAVDU, KDYŽ JSI ŘÍKALA, ŽE JSI NEJLEPŠÍ LUČIŠTNICE NA SVĚTĚ…“   Hawkeye má kmošku. A následovatelku. No a pospolu bojujou proti teplákový mafii. Zní to dětinsky? Ale vono to takový je. Taková jednoduchá zábava s atmosférou Vánoc a rekviem za Natašu, která nenutí k přemejšlení, odsejpá a baví akcí a zajímavými protivníky.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přežil(a) jsem setkání s Kingpinem. 2.) Chcu se rozloučit s Clintem Bartonem.  ///  Thx za titule „titulkomat“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

novoten

Zimní, případně rovnou vánoční jednohubka, které se nelze bránit. Ať už titulní hrdina trousí hlášky jak ze Smrtonosné pasti, užívá dokonalou přátelskou chemii s nečekanou parťačkou nebo jen smutně kouká před sebe, žasnu nad dokonalou symbiózou všeho a všech. Kultovní záporák, dramatická linka, pes a v neposlední řadě splněný sen v podobě Hailee a Florence jako mých dost možná nejoblíbenějších talentů posledních let, které se sešly, aby si popovídaly nad kupkou těstovin. ()

Morien

Docela jsem si to užila, jako jednohubku, na kterou už si nejspíš nikdy nevzpomenu a kterou si už nikdy znova nepustím. Mám nicméně jednu palčivou otázku: Kdybychom opravdu žili v možném světě MCU a všechny jeho události by byly skutečné a na Broadwayi by opravdu inscenovali muzikál o bitvě o New York, vážně by byl takhle cheesy a pitomý? (Vera Farmiga v těch červených šatech, wow. Ale wow i v tom burgundy obleku.) ()

3DD!3

Veselé Vánoce! Odlehčená pohodová jednohubka, zdárně navazující a doplňující dění u Marvela. Renner je výborný a štafetu s chutí předává nadšené Hailey Steinfeld. Bishopová má na to být v Avengers, tak uvidíme z koho to nakonec do filmů Feige poskládá. Účasti Yeleny a Wilsona potěší a mají sloužit jako vrcholy seriálu. Ten si ale krade luxusní honička New Yorkem s vytuněnými šípy. Už kvůli ní to za vidění stojí. My tady zařvem. ()

Spiker01

Mnou dlouho vyhlížený projekt nakonec dopadl jinak, než jsem úplně čekal. Jeremyho Rennera mám strašně rád a držel jsem mu pěsti, aby nebyl další z řady, kterému rodinné skandály zničily kariéru a ačkoliv jsem čekal, že jeho série bude hlavně o předávání pochodně, jsem rád, že je to přímo s ním. A ačkoliv jsme se v druhé polovině dočkali i několika zajímavých navrátilců z MCU, nemůžu se zbavit dojmu, že jsem to celé tak úplně nehltal a seriály pro Netflix od zrušené divize Marvel television vypadaly jak lépe vizuálně, tak se i příjemněji sledovaly. Filmový vizuál se na podle mě furt na seriálu projeví hůře, jelikož rozpočet se musí vydělit počtem dílů a i když série stála třeba 150 mega, jak se honosil Feige u WandaVision, není to rozhodně samozřejmá záruka spokojenosti. Ale dost o vizuálu. Renner se konečně po letech vrátil a přitáhl Kate Bishop, která zde naštěstí není tak otravná jako na jiných médiích, kde jsem se měl tu čest s ní potkat. Oba dva to bez problému na sebe utáhnou, což je rozdíl například u Falcona s Winter Soldierem a i když mě vánoční zasazení spíše obtěžovalo a nijak se to nezapíše mezi mé nejoblíbenější zářezy MCU, rozhodně postava Hawkeye odešla s grácií. A za to jsem hodně rád. ()

Kaka

Vánoční popkorn od Marvelu s diametrálně odlišnými dvěma polovinami. Zatímco první 2-3 díly jsou téměř čistokrevný cukrkandl pro malé, mladé, potažmo jednoduché diváky, kdy roztomilý pejsek musí mít pouze jedno očíčko a černošská policistka musí být nutně lesba a říkat to o sobě s nonšalantní elegancí nahlas, aby vše bylo maximálně politicky friendly a korektní, od poloviny se tempo stupňuje a příběh solidně graduje. Hawkeye nakonec docela chytře prohlubuje marvelácké universum a rozkrývá karty, které jsme neměli možnost tak úplně vidět ve velkých filmech, ani všelijakých seriálových spin-offech. S příchodem Florence Pugh vše skočí ještě o level nahoru. Jsou to čtyři hvězdy, ale velmi velmi těsné. ()

Nevka

Hawkeye má jediný problém. Musí navazovat na tupou potitulkovou scénu z Black Widow. Nebo to snad nikomu nedochází, že by se celý svět dozvěděl o tom, jak se Nat obětovala? Ale budiž, za hloupost sólovky Black Widow jsem strhával body už přímo u ní. Můžu tak říct, že si nejsem vůbec jistý, jestli pro mě byl letos lepší Loki nebo Hawkeye. Oba seriály byly skvělé, jen každý jinak. Uznávám, že tady za to může i vánoční atmosféra, která dává vyniknout emocím, ale nejednou jsem dostal nádherně funkční scény založené na přátelství a lásce, které mě prostě chytly za srdce. Tak, jak na mě nefungovalo finále Wandy, tady jsem si ho i přes notnou míru nadsázky náramně užil. Chemie Rennera a Steinfeld je navíc dokonalá a já si věřím, že Hailee bude v bude v budoucnu jedním z největších tahounů nové generace Avengers. Pokud se navíc dostane do pravidelné kooperace s Yelenou (aneb aspoň něco pozitivního z Black Widow), pak bude má spokojenost ještě větší. ()

D.Moore

S přehledem a hlavně s nadhledem natočený vánoční superhrdinský příběh, kde Zemi nebo vesmíru nehrozí zánik a jde "jen" o jedno zločinné spiknutí a o to, aby se jeden člověk dostal domů na svátky. V Avengers Josse Whedona pro mě byl Hawkeye ten nejméně zajímavý, a mrzelo mě to, protože Jeremy Renner je sympaťák. Bratři Russoovi mu ale v následujících filmech dopřáli řadu příležitostí, které k mé radosti využil, a tenhle seriál z něj definitivně udělal opravdu skvělou postavu. Že je Hailee Steinfield pro jeho příběh stejně důležitá jako on, mi vůbec nevadí, protože i ona je zkrátka trefa do černého. ()

Fiftis

Osobne sa musím priznať, že spočiatku som postavu Hawkeya nemusel. Nebol to môj obľúbený Avenger, ale postupne si k vám cestu nájde. Seriál mi nakoniec prišiel ako dokonalý spôsob, ako sa dostať k jeho postave ešte hlbšie po udalostiach vo filme Endgame. Čo sa týka šiestich epizód, najskôr sa mi to zdalo málo, ale nakoniec ten počet bol perfektný. Celý seriál nás sprevádzal vianočnou atmosférou, bolo to perfektné uvedenie Vianoc, na ktoré sa iste tešil každý, kto si vypočul vo finále známe americké koledy. Pridaním Yeleny do toho celého balíčka bola len čerešnička na torte. Mali sme tam zakončenie prakticky udalostí z filmu Black Widow. Konečná bitka bola epická. Použitie toľko špeciálnych šípov bolo priamo pre Hawkeye a Kate ako stvorené. Kostýmy hrdinov boli dobre prepracované, niečo, čo Hawkeye naozaj potreboval, hoci sa tomu počas niekoľkých dielov vzpieral. (29.12.2021) ()

DJ_bart

Nový seriálový střípek do MCU mozaiky, šestidílná minisérie 'Hawkeye', jak již název napovídá, glorifikuje postavu, která si zdánlivě zaslouží větší popularitu, než jí byla původně souzena, ač je členem Avengers – tedy Clinta Burtona, komiksového Robina Hooda, lučištníka bez superschopností, zato s dobrou muškou, jehož role se před téměř dekádou chopil sympaťák Jeremy Renner. K tomu všemu seriál ještě motá Vánoce, téma zdravotních postižení, Kingpina, larpy, rodinné etudy, špionážní thriller, Florence Pugh, jednookýho pejska, komiksovou akci, a předávání štafety mladší generaci do rukou Hailee Steinfeld. A kupodivu, byť se jedná o standardní nadprůměr, je to trefa do černýho - šípem, samozřejmě. ()

Shakers

Nevidím dôvod prečo s tohto nemohol byť film. Prvé dva diely takmer o úplne o ničom, nudné dialogy a prechádzka ulicami. V posledných štyroch sa to konečne rozbehne a úplne v pohode, by to mohlo mať tie štandardne dve hodiny. Malo by to slušný spád a určite menej vaty. Ale prejdime k plusom. V prvom rade ma bavilo, že sa to odohrávalo na Vianoce, nie je to síce pre každého plus, ale mne to dosť sadlo. Určite je dobre, že to nemalo mega rozpočet a všetko je to riešené v skromnejšom a komornejšom duchu. Akcie nie sú zbytočne efektovo prepálene a celé je to viac osobnejšie. Príbeh ma zaujal, pekne sa to napojilo na Black Widow, ktorá ma moc nebavila. Hawkey mi príde lepší, zábavnejší a aj zaujímavejší. Hailee Steinfeld ako Kate Bishop ma síce neuchvátila, ale vlastne mi ani nevadila. Príbeh a akcia je tu celkom dobre vybalansovaná a aj odkazy na MCU potešia, či už sú to drobnosti typu Pymovho zmenšovania/zväčšovania alebo postavy s iných filmov, či seriálov. Finále ma taktiež bavilo aj keď to bolo dosť znásilnené vtipnými scénami. Jeremy Renner si svoj čas na plátne určite zaslúžil, škoda, že sme sa ho dočkali trochu v naťahovanej podobe a nedočkali v údernejšej a kratšej verzií na veľkom plátne, tak ako jeho kolegov alebo kamošku Natashu. P.S.: posledný diel ma (najotravnejšiu) scénu za titulkami. 70% - 3* ()

filmfanouch

Clint Barton alias Hawkeye hrál vždy v popularitě Avengers spíše druhé housle. ´´ Obyčejný ´´ člověk s lukem se přeci jen nemůže rovnat miliardáři ve speciálních oblecích, bohovi hromů či supervojákovi. I v Avengers 1 byl Hawkeye na většinu času odklizen jako vymytý poskok Lokiho, teprve v druhé polovině se z něj stal hrdina a jeden ze zakládajících členů Avengers. V Avengers: Age of Ultron poté Hawkeye dostal větší prostor a ukázalo se, že jde o otce z rodiny, která hrála stěžejní úlohu v jeho příběhovém oblouku v Avengers: Endgame, kde Hawkeye patřil mezi nejvýraznější postavy. A i díky tomu všemu si nakonec vysloužil vlastní šestidílný seriál na Disney+.   Seriál Hawkeye sleduje Clinta Bartona v momentě, kdy má všeho akorát dost. Dvakrát pomohl zachránit svět, následně byl v domácím vězení, na 5 let přišel o svou rodinu, kdy si žal vynahrazoval zabíjením mafiánů a nakonec se mu po 5 letech rodina vrátila za cenu obětování jeho dobré přítelkyně Natashy Romanoff. A ještě k tomu všemu po všech těch náročných letech musí nosit naslouchátko. Clint Barton aktuálně nechce nic víc než prožít poklidné vánoční svátky se svou rodinou, minulost postracha mafiánů Ronina ho ovšem dožene. A Hawkeye přitom pozná svou fanynku Kate Bishop.   Už první scéna seriálu nás vrátí do Bitvy o New York a ukáže, že Hawkeye se i jako pouhý chlapík s lukem toulcem šípů dokázal stát něčím vzorem. Avengers se tak skutečně dokázali stát vzorem a zaručením nové generace hrdinů. Nová hrdinka Kate Bishop v podání Hailee Steinfeld se tak při jejím dobrodružství s Clintem Bartonem chová jako typická otravná fanynka, od začátku je ovšem představena jako zajímavá postava, která je navíc se svými schopnostmi rozhodně ideální žákyní a budoucí nástupkyní Hawkeye. A chemie těchto dvou lukostřelců je naprosto špičková.   Celý seriál Hawkeye je poté pojat jako akční buddy komedie s vánoční atmosférou. Hawkeye ovšem přitom dokáže být také poměrně drsný a především i přes velkolepé atrakce je pořád v porovnání s ostatními projekty ze světa Marvel Cinematic Universe přízemnější. Ústředními protivníky tu tentokrát nejsou mimozemšťané s božským komplexem nebo nadlidé. Jsou to obyčejní mafiáni, kteří jsou i přes bohatý arzenál šípů s různými schopnostmi dostatečnou překážkou.   Režijní trojice Rhys Thomas a duo Bertie a Bert dokáže naservírovat několik solidních akčních scén, které sice většinou svým měřítkem nedokážou vyloženě urvat hlavu, solidní řemeslo tu ovšem je a především se speciálními šípy si tu tvůrci dokážou solidně vyhrát. Hawkeye má pouze 6 epizod a v průběhu toho vlastně možná načrtne až příliš, kdy na všechny linky ve finále není ideální čas a pomalé tempo střídá kulometné tempo. Jenomže v součtu se všechny linky dokáží nakonec solidně uzavřít.   Vrací se Florence Pugh jako Yelena Belova a po sólovce Black Widow si opět dokáže veškerý prostor krást pro sebe. Její účast je důležitá i kvůli tomu, že v průběhu seriálu Hawkeye si Clint nadále vyčítá odchod Natashy Romanoff a těžko se s tím smiřuje. Stejně tak se s jejím odchodem ovšem těžce směřuje i právě Yelena a za smrt své sestry viní právě Hawkeye. Právě Yelena je ve finále tedy klíčem k tomu, že se musí Hawkeye definitivně smířit s minulostí a pokusit se přitom k smíření donutit i právě Yelenu. Což je i kvůli její horké povaze celkem problém.   Ústřední roli zde sehrává také hluchá herečka Alaqua Cox v roli hluché gangsterky Mayi Lopez/Echo. Cox tak musí veškeré emoce sehrát skrze mimiku ve tváří a zvládá to solidně. Maya Lopez je též představena jako zajímavá postava a oznámení jejího spin-offu rázem začíná dávat smysl. Marvel pokračuje v reprezentaci zastánců různých menšin a tahle hluchá hrdinka by rozhodně mohla v budoucnu předvést zajímavé věci.   S tím je spojen i očekávaný návrat Vincenta D´Onofria v roli Kingpina. Po ztvárnění stejné role v seriálu Daredevil se D´Onofrio vrací a dokáže, že z něj srší stejný respekt jako minule. Hawkeye pochopitelně prozatím Kingpina pouze představuje a na jeho řádění bude více času později, přesto je ovšem fajn vědět, že je Kingpin zpátky. Velmi fajn jsou také Vera Farmiga jako matka Kate Eleanor či Tony Dalton jako Jack Duquesne, který celou dobu působí, že si roli tohohle tak trochu výstřídního milionáře neskutečně užívá.   Hawkeye je skutečně spíše akční komedií, přesto ovšem dokáže být v mnoha momentech emocionálně silný. Vyrovnávání se Clinta s tragickou ztrátou, zoufalost z toho, že na poklidné Vánoce s rodinou prostě aktuálně není čas, zjištění Yeleny o událostech Avengers: Endgame, zjištění Mayi o smrti svého otce, komplikovaný vztah Kate s její matkou a spousta dalších silných momentů. Hawkeye dokáže prohlubovat postavy, budovat atmosféru až k velkolepému finále a ve finále předvést, že tohle vánoční dobrodružství skutečně stálo za to. A představilo důstojného nástupce původního Hawkeye. A také neskutečně božího retrívra jménem Lucky.   Z dosavadních pěti seriálů, které na Disney+ Marvel Studios vyprodukovalo je Hawkeye možná nejslabší, přesto jde ovšem o solidní akční vánoční podívanou, která dokazuje, že seriály od Marvelu dokážou skutečně obstát s celovečerními filmy. Hawkeye možná bude pro většinu pořád v porovnání s ostatními Avengers otloukánek, jeho seriál ovšem minimálně dokázal všechny utvrdit v tom, že v jádru je stejně velký hrdina jako Iron Man nebo Captain America...... () (menej) (viac)

Nin

Pohodový seriál, který hezky vymyslel spojení Vánoc s nesourodou dvojicí skládající se ze znaveného stárnoucího hrdiny a mladé nadšené lučištnice. Hodně čerpá z jedné oceňované komiksové série s Hawkeyem (která se mi mimochodem moc nelíbila), ale vypůjčuje si z ní jen postavy a trochu vizuál. Příběh si vytvořili zcela vlastní... což mi vůbec nevadilo (už proto, že ten původní komiks nijak nežeru). Děj je tedy fajn, hodně pomáhá i to, že má seriál rozumnou délku. Hodně mi však vadily některé postavy. Hluchoněmá Maya je nezajímavá, prostě jen drsňačí a používá znakovou řeč, a Jelena má být nejprofesionálnější nejnebezpečnější vražedkyně, přitom tráví většinu času tím, že se jak zmanipulovaná puberťačka snaží zabít a pomlouvat Hawkeyeho za to, že měl zabít jeho sestru Black Widow (nezabil). Kate Bishop je někdy fajn, někdy míň. Naštěstí to táhne hlavní hrdina Hawkeye, kterýho umí Renner sympaticky zahrát. Celkově tedy slušný krátký seriál s několika otravnými vedlejšími postavami. (7/10) ()

HAL

Počáteční epizody jsou bídné, ale v pozdějších už si to najde pohodlnou komediální rovinu která nemá čím urážet, obzvlášť když se jako vedlejší postava objeví i nová blonďatá Black Widow z nedávného filmu. Falcon, What If a obzvlášť WandaVision dopadli výrazně hůř. ()

mzss1

[80%] HAWKEYE, coby další takový mini seriál, jenž se tentokrát zaměřuje na postavu Clinta Bartona, kterého hraje skvělý Jeremy Renner. Tuhle roli mám opravdu rád, není to žádný superhrdina se super schopnostmi; vystačí mu luk a šípy. Clint je dle mého názoru sympaťák, dobrák a v akci působí cool. Vedle něho mě překvapivě zaujala Hailee Steinfeld, kterou bych rád v tomhle MCU světe ještě uviděl. Ještě mě vcelku zaujala Vera Farmiga. To samé ale nemohu říci o Florence Pugh, která mi zde moc neseděla. Jako párkrát jsem se pousmál jejími žertíky, ale jinak dějově mi zde moc nepasuje. Možná v tom finálním dílu se tu najde docela zajímavá a konverzace mezi ní a Bartonem, ale moc emotivní mi nepřijde. AKCE je zde jako takový doplněk, potěší pár kousků s lukem a všelijakými náboji, co vybuchují atd. Hudba – taková normální. Líbí se mi, že je tato mini série taková nadlehčená a se super vánoční atmosférou. Víc k tomu asi dodávat nemusím. Mohlo by to být ještě o něco lepší, ale to už by byla klasická marvelovka s větším rozpočtem. Takto pojaté se mi to líbilo až až. ()

dr.horrible

Pohodovka. Vianočný, rodinný Marvel a prekvapivo je to funkčná tímovka hlavne vďaka účasti Hailee Steinfeld vo fialovom kostýme. Bavilo ma to celé. Keď sa niekto nevie vyrovnať s tým, že žije v 21. storočí, kludne si môže radšej pustiť 90.kového Kapitána Ameriku v juhoslávskej koprodukcii. Na mňa, ako fanúšika komiksov, fungujú rovnako sebaparodovanie, citácie, New York, aj Vianoce. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)