Partnerství Clinta a Kate čeká zkouška, když musejí čelit následkům odhalení spiknutí. (Disney+)

Milano33

Taká príjemná a zábavná akčná jazda, ktorá v sebe nesie svieži vianočný nádych. Veľmi oceňujem prízemnejší prístup ku akčným scénam i osobitnejšiu rovinu príbehu, čo sa týka postáv. Hawkeye, Kate aj Yelena sú veľmi sympatické postavy, do ktorých sa dá vžiť i súcitiť. Interakcia medzi Kate a Yelenou bolo naozaj skvostná a do ich vzájomného súboja vniesla určitý nadhľad a odľahčenie. Seriál Hawkeye je ukážkový príklad toho, že aj komornejšia akcia môže byť rovnako epická ako akákoľvek iná. Takisto je velice kreatívna, plná skvelých nápadov, tu narážam predovšetkým na trikové šípy, a ani humor a hlášky jej nechýbali. A tiež kvitujem i ten set-up na momenty, kedy sa Kate skĺzla dole lanom či ten trik s mincou, ktorý ju Clint naučil. Aj z Kingpina stále vyžaruje obrovská charizma. ()

Kaka

Trochu křečovité, přepálené a dlouhé finále. Těch několik paralelních soubojů hlavních postav je na facku scénáristovi. Hlavní záporák OK, dějové twisty se také dají přežít, ale předešlý díl byl daleko koherentnější a příběhově sevřenější, než rádoby velkolepé finále s padajícím stromkem. ()

filmfanouch

Letošní pátý a poslední seriál ze světa Marvel Cinematic Universe je u konce. Hawkeye si po celých 5 epizod dokázal udržet svou kvalitu a servírovat solidní vánoční akční komedii, která dokázala být kreativní, zábavná i dojemná zároveň, dokázala předvést, že Clint Barton AKA Hawkeye rozhodně není v kontrastu s ostatními Avengery vocas a navíc dostal slibnou parťačku a potencionální následníci Kate Bishop v podání Hailee Steinfeld. Celou dobu to byla neskutečná zábava, která těžila z vánoční atmosféry, dokázala vystrkovat trumfy a ve finále předposlední epizody nalákat na návrat jednoho velkého chlapáka. A finální šestá epizoda poté funguje přesně tak, jak by každé finále fungovat mělo!   Zrovna u Hawkeye možná zamrzí, že dostal po vzoru Falcona a Wintera Soldiera a Lokiho pouze 6 epizod, stejně jako WandaVision by si spíše zasloužil epizod 9. Finále Hawkeye totiž musí uzavřít hned několik linka, naštěstí to ovšem finále dokáže. A uspokojivě uzavřít v rámci seriálu příběhový arch Mayi Lopez, Yeleny Belovy a právě i Clinta Bartona a Kate Bishop. Především konfrontace Clinta a Yeleny ohledně pozůstalosti nad Natashou Romanoff dokáže přivézt silnou emocionální tečku, kdy se Clint konečně musí definitivně vyrovnat s tím, že je jeho parťačka definitivně pryč.   Vincent D´Onofrio je zpátky jako Kingpin! Protože po seriálu Daredevil by najít náhradu bylo těžké. Kingpin se poté pochopitelně nemůže v rámci brutality utrhnout ze řetězů jako v seriálu Daredevil a je především šetřen pro další projekty ze světa MCU, přesto je radost vidět D´Onofria v této roli zpátky. Od začátku z něj vyzařuje přesně to stejné charizma jako v seriálovém Daredevilovi a ukazuje, že se tenhle záporák skutečně vrací v plné síle.   Finální akční bitva je poté ukázkou bravurní kreativity, kdy je využit veškerý arzenál šípů a Kate Bishop se pomalu vydává směrem, který z ní skutečně udělá nového Hawkeye. I proto, že v Yeleně dostává svojí vlastní Black Widow, kdy ovšem jejich vztah nebude tak růžový. A jejich souboj je nejen pěkně divoký, ale slovními přestřelkami též neskutečně zábavný.   K režii se vrátil režisér prvních dvou dílů Rhys Thomas a dokázal jednoduše naservírovat finále, které je splněným snem a vše v něm funguje ještě o poznání lépe než v předchozích pěti epizodách. Hawkeye sice v rámci letošních MCŮ seriálů patří mezi ty nejslabší, přesto je ovšem super. A dokáže nalákat na pravděpodobnou 2. sérii. Rozhodně ovšem nečekejte, že by na ní lákala po-titulková scéna. Ta má spíše blíž k trollingu po-titulkové scény Spider-Man: Homecoming..... ()

William_

Nestává se často, že předposlední díl seriálu, která má za úkol navnadit na grand finále, bude lepší, kvalitnější, zajímavější, atmosferičtější a lépe natočený než samotné finále. Finále na mě působilo jako slátanina všeho možného. Nemělo to hlavu ani patu, ale hlavně aby se to ukončilo. No a ta divadelní šaráda v potitulkovce přesně udává, v jaké fázi je MCU po Endgame: směšný, ubohý a groteskní. Nepomohl tomu ani jinak v Daredevilovi skvělý Vincent D'Onofrio. ()

Martrix

Hawkeye byl pro mě nejslabší avengerovskou postavou a přesto právě "jeho" seriál dopadl nejlépe. Lví podíl na tom má postava Kate a samozřejmě scénář. V poslední epizodě se podařilo namixovat spoustu dobré akce v odlehčeném stylu a přestože bylo jasné, že na Vánoce nikoho tvůrci nenechají zemřít, ba ani že ruku neuseknou, oko nevypíchnou, nějaké to napětí se tam propašovat povedlo. Podařilo se tedy udržet slušnou úroveň až do konce, byť se vlastně s výjimkou účasti Fiska vůbec žádné překvapení nekonalo. Jako představení dvou nových postav, navrácení do oběhu staronového padoucha a staronové nepadoušice, posloužil tento seriál velmi dobře. ()

Šimpy

V tomto posledním díle vypadá Hawkeye trochu víc při těle a trochu unaveně, ale díl dobrý. Bohužel, digitální efekty tu nejsou tak perfektní...digitální šípy jsou venku, aniž by byly vatženy po celé svojí délce a občas padouch spadne dřív, než se ho dotkne luk. :-D ()

Remivsremi

Mám z toho podobné pocity jak z konce WandaVision. Vše se tak nějak ukončilo, ale bez dopadu a zase se pojede v dalších projektech. Kromě jednoho hereckého překvapení si z této epizody nebudu pamatovat nic. ()

oveckaoa

Tohle je jediný díl co si zasloužil uhájit svou existenci ostatní kdyby ani nevznikly nic se nestane. Jediný díl kde je pořádná dá se říct ´´nonstop,, akce takhle měly vypadat všechny a nestěžoval bych si vůbec. Nicméně přijde  i kritika spoilery nevíme co to byly za hodinky přišlo mě, že byly v potitulkovce v  Spidermanovi Bez Domova a budou důležité v Doktorovi Strangeovi 2 (což se mě asi zdálo tam bylo tuším napsané Stark na těchhle není)  a jediné co víme, že patřily Hawkeyově manželce zajímavá Vás více Marvel Vám vzkazuje naserte si. Kingpin zde byl dohromady ve 2 dílech z toho v jednom tak minutu a v tomhle zhruba 15 dejme tomu a konečná je mrtvý už si ho více neužijete navíc nesnáším ty zabití mimo záběr. Nejhorší je, že bude zase milion teorií, že přežil jelikož jsme neviděli jeho smrt a bude to samé jak s Ultronem přitom to byla zajímavá postava mohly ho použít do dalších Spidermanů Sony si ho mohlo vzít do Spiderverse (nemyslím ty animáky) a nebo si ho mohly vzít k Daredevillovi navíc je docela smutné, že ho zrychtuje holka co se učila kdysi karate a dorazí hluchá holka (vím, že to bylo i v komiksech prý, ale tady to působí vyloženě na náhodu) . Zklamala i Yelena už od solovky Black Widow jsem tipoval, že ta potitulkovka k ničemu nebude a přesně to se stalo ten její souboj je vyloženě na silu to samé její účast přijde mě, že ji tam vyloženě zesměšnili což si nezasloužila.  Oceňuji, ale , že to nemá otevřený konec jako Loki, ale i tak doufám , že další série nebude už i ten seriál Echo mě přestal zajímat po tomhle P.s. ty blbečky z Larpu si mohly odpustit nejtrapnější scéna navíc představa , že 2 trapáci a jedna blbka mlátí jakési mafiány je smutná  P.s. 2 Kdo byla teda Kateina máma nevíme co dlužila Kingpinovi nevíme Proč zabila toho chlápka v jednom z dílu proč si najala Yelenu na Hawkeyho nevíme a ani se to nedozvíme už.  P.s. 3 Tak, že v jednom z dílu Roninův kostým přežije požár netknutý tady , ale nepřežije tak, že s diváky vyloženě vymrdávají. ()

kenkaku

Tak konečně po těch náznacích máme Kingpina v plné kráse. Samozřejmě závěru nevěřím ani omylem (bylo by to poprvé co seriálu měl nějaký dopad na MCU). Nicméně za osobní zklamání považuji rozuzlení s (potenciálně) budoucím nevlastním otcem Kate a šarádu s hodinkami. Myslím tím jejich ohromné nebezpečí. I kdyby někdo z “klubu teplákových souprav” věděl, že “Agent 19” je nějaká Bobbi Morse, co z toho když nevědí, kde je a jak se nyní jmenuje. Takže IMHO šlo víc o habaďůru na diváka (provařit totožnost postavy divákům) a možná šanci představit novou postavu - Mockingbird, než cokoliv jiného. ()

LachtanShows

Už jen kvůli tomu, že se mnou nejméně očekávaný Marvel seriál letoška vyhoupl na mnou vůbec nejoblíbenější, bych sem mile rád udělil plnou palbu. Tohle finále má totiž všecko. Opravdu vtipnou Kate, perfektního Clinta, pěkný vánoční vibe a krásnou Jelenu. Obsahuje ovšem také vůbec nejzbytečnější potitulkovku v rámci CELÉHO MCU. Kdo si tohle náhodou přečtete před zhlédnutím - ušetřete čas a vypněte hned po posledním záběru na Kate. ()

warrenur

V tomto zabavnom akcnom duchu mohol byt cely serial a tym by sa aspon priblizil k priemernym komixovkam. Keby sa tam neukazal Vincent D'Onofrio ako Fisk, nemal by okrem teplakovych straposov svoj protiklad ziaden kladas v seriali. Uponahlane, s par "vtipnymi" efektami z hlavic sipov? Vazne?! Omnoho viac spravil obycajny, za to vtipny, prekvapeny pohlad sovicky na vianocnom strome. Najlepsi diel neuveritelne slabej marwellovky. ()

Aurus

Tanhle poslední díl byl vážně skvělej a za mě nejlepší díl tohoto seriálu. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a hudba je skvělá. Akce v tomto  díle je vážně neuvěřitelná a kamera je hodně dobrá. Za mě 10/10. ()

MiniMinion

Fantastické zakončení výborné série. Prakticky celý díl byl plný akce, a ta byla skvělá. Ať už ve stísněných prostorech budovy či otevřeného prostranství Rockefeller Plaza, všechno fungovalo, bylo přehledné, zábavné a poutavé. Rhys Thomas a Jonathan Igla také konečně využili funkcí trick arrows, díky jim za to. Kingpin se nám oficiálně protlačil do MCU, a do této série skvěle zapadl, Působí trochu jinak než v Daredevilovi, ale zároveň je jasně poznat, že je to on. Jen mě mrzí, že neměl žádnou interakci s Clintem. Uzavření Kaziho linky na mě trochu působí, jako kdyby na něj zapomněli a pak s ním potřebovali něco udělat. Jinak však nemám stížnosti, zatím nejuspokojivější finále ze všech MCU seriálů. 9/10. ()

gumbo

Zakončeno tak nějak rozumně. Hlavní postava nakonec přestane být otravná. Jinak tuctové rychlorozmotání všech linek v rozmezí 20m2 a 10ti minut. Tak nějak kopírující dojem ze seriálu. Neurazí, ale nenedchne. prostě typická výplň mezi filmy, která tentokrát nic moc nikam neposunula. ()