Partnerství Clinta a Kate čeká zkouška, když musejí čelit následkům odhalení spiknutí. (Disney+)

MiniMinion

Fantastické zakončení výborné série. Prakticky celý díl byl plný akce, a ta byla skvělá. Ať už ve stísněných prostorech budovy či otevřeného prostranství Rockefeller Plaza, všechno fungovalo, bylo přehledné, zábavné a poutavé. Rhys Thomas a Jonathan Igla také konečně využili funkcí trick arrows, díky jim za to. Kingpin se nám oficiálně protlačil do MCU, a do této série skvěle zapadl, Působí trochu jinak než v Daredevilovi, ale zároveň je jasně poznat, že je to on. Jen mě mrzí, že neměl žádnou interakci s Clintem. Uzavření Kaziho linky na mě trochu působí, jako kdyby na něj zapomněli a pak s ním potřebovali něco udělat. Jinak však nemám stížnosti, zatím nejuspokojivější finále ze všech MCU seriálů. 9/10. ()

MERKATtv

Túto epizódu som si naozaj užil a veľmi ma bavila ale na konci sa tvorcovia rozhodli spraviť niečo čo podľa mňa nahnevá veľa fanúšikov. Naozaj dúfam, že to je iba nejaký prank lebo toto by bolo asi fakt najhoršia vec čo mohli urobiť. Akcia je inak úžasná a Hawkeye má zo všetkých MCU seriálov najlepšie finále. ()

William_

Nestává se často, že předposlední díl seriálu, která má za úkol navnadit na grand finále, bude lepší, kvalitnější, zajímavější, atmosferičtější a lépe natočený než samotné finále. Finále na mě působilo jako slátanina všeho možného. Nemělo to hlavu ani patu, ale hlavně aby se to ukončilo. No a ta divadelní šaráda v potitulkovce přesně udává, v jaké fázi je MCU po Endgame: směšný, ubohý a groteskní. Nepomohl tomu ani jinak v Daredevilovi skvělý Vincent D'Onofrio. ()

filmfanouch

Letošní pátý a poslední seriál ze světa Marvel Cinematic Universe je u konce. Hawkeye si po celých 5 epizod dokázal udržet svou kvalitu a servírovat solidní vánoční akční komedii, která dokázala být kreativní, zábavná i dojemná zároveň, dokázala předvést, že Clint Barton AKA Hawkeye rozhodně není v kontrastu s ostatními Avengery vocas a navíc dostal slibnou parťačku a potencionální následníci Kate Bishop v podání Hailee Steinfeld. Celou dobu to byla neskutečná zábava, která těžila z vánoční atmosféry, dokázala vystrkovat trumfy a ve finále předposlední epizody nalákat na návrat jednoho velkého chlapáka. A finální šestá epizoda poté funguje přesně tak, jak by každé finále fungovat mělo!   Zrovna u Hawkeye možná zamrzí, že dostal po vzoru Falcona a Wintera Soldiera a Lokiho pouze 6 epizod, stejně jako WandaVision by si spíše zasloužil epizod 9. Finále Hawkeye totiž musí uzavřít hned několik linka, naštěstí to ovšem finále dokáže. A uspokojivě uzavřít v rámci seriálu příběhový arch Mayi Lopez, Yeleny Belovy a právě i Clinta Bartona a Kate Bishop. Především konfrontace Clinta a Yeleny ohledně pozůstalosti nad Natashou Romanoff dokáže přivézt silnou emocionální tečku, kdy se Clint konečně musí definitivně vyrovnat s tím, že je jeho parťačka definitivně pryč.   Vincent D´Onofrio je zpátky jako Kingpin! Protože po seriálu Daredevil by najít náhradu bylo těžké. Kingpin se poté pochopitelně nemůže v rámci brutality utrhnout ze řetězů jako v seriálu Daredevil a je především šetřen pro další projekty ze světa MCU, přesto je radost vidět D´Onofria v této roli zpátky. Od začátku z něj vyzařuje přesně to stejné charizma jako v seriálovém Daredevilovi a ukazuje, že se tenhle záporák skutečně vrací v plné síle.   Finální akční bitva je poté ukázkou bravurní kreativity, kdy je využit veškerý arzenál šípů a Kate Bishop se pomalu vydává směrem, který z ní skutečně udělá nového Hawkeye. I proto, že v Yeleně dostává svojí vlastní Black Widow, kdy ovšem jejich vztah nebude tak růžový. A jejich souboj je nejen pěkně divoký, ale slovními přestřelkami též neskutečně zábavný.   K režii se vrátil režisér prvních dvou dílů Rhys Thomas a dokázal jednoduše naservírovat finále, které je splněným snem a vše v něm funguje ještě o poznání lépe než v předchozích pěti epizodách. Hawkeye sice v rámci letošních MCŮ seriálů patří mezi ty nejslabší, přesto je ovšem super. A dokáže nalákat na pravděpodobnou 2. sérii. Rozhodně ovšem nečekejte, že by na ní lákala po-titulková scéna. Ta má spíše blíž k trollingu po-titulkové scény Spider-Man: Homecoming..... ()

LachtanShows

Už jen kvůli tomu, že se mnou nejméně očekávaný Marvel seriál letoška vyhoupl na mnou vůbec nejoblíbenější, bych sem mile rád udělil plnou palbu. Tohle finále má totiž všecko. Opravdu vtipnou Kate, perfektního Clinta, pěkný vánoční vibe a krásnou Jelenu. Obsahuje ovšem také vůbec nejzbytečnější potitulkovku v rámci CELÉHO MCU. Kdo si tohle náhodou přečtete před zhlédnutím - ušetřete čas a vypněte hned po posledním záběru na Kate. ()

• Název epizody odkazuje na skladbu „Happy Xmas (War Is Over)“ od Johna Lennona, která začíná slovy: „So this is Christmas,“ a která pojednává o ukončení všech válek a nepokojů, pokud to zúčastnění budou chtít, právě o Vánocích. (jajo161)
  • Kingpin (Vincent D'Onofrio) nosí v epizodě stejný oblek jako v komiksové sérii „Amazing Spider-Man: Family business“. (NiWi)