Odhalení tajemství a jistých pravdivých okolností vyústí v bitvu proti dvěma nepřátelským silám. (Disney+)

oveckaoa

Nejslabší díl tady už to nezachrání ani akce jelikož je tam tak zhruba 3 minuty. Na to, že je to 4 díl ze 6 tak stále stojíme na místě a místo, aby to odpovědělo otázky co série nabízí neodpoví to na nic tak, že tipuji, že to dopadne jak s Lokim a bude se vše řešit až v posledním šestém dílu nebo to vyřeší v seriálu Echo, který se chystá. Potvrzuje se to co jsem psal v minulých komentářích zápletka je tupá a jen se uměle natahuje. Zbývá otázka co pochválit v podstatě opět  Kate  ,která na mě působí lepším dojmem než Hawkeye a Black Widow (tohle není spoiler herečka je i v kástingu  a byla avizovaná v 3 díle). Nejlepší komentář Malyszs  P.s. proč si Hawkeye nedošel pro ty šípy sám však je to Avenger a zachránil svět jak je ostatně řečeno snad v každém díle nejspíše by mu je daly ochotně a bez keců chápu, že tepláková mafie má všude asi ty kontakty, ale pochybuji, že by si pro něho šla na policejní stanici. 40 procent ()

filmfanouch

Čtvrtá epizoda seriálu Hawkeye je vyvrcholením druhé třetiny, tedy přípravy na finální fázi. Pořád zůstává vánoční akční komedií, kde ovšem nadále fungují i vážné momenty a to je dobře i díky faktu, že minulosti se prostě utéct nedá a ta Clinta Bartona přeci jen dožene.   Hawkeye má nadále solidní akční stránku, která se nadále drží více při zemi než většina ostatních marvelovek. Jeremy Renner je nadále v solidní akční formě a nadále se potvrzuje, že obsazení Hailee Steinfeld bylo výborným rozhodnutím. Jejich vztah mentora a žáka je v této epizodě ještě více zpevněn a to především ve finále, které ukazuje, že Clintovi na jeho fanynce a potencionálním nástupci jednoduše záleží.   Režijní dvojice Bert a Bernie nadále předvádí v akčních scénách solidní práci a choreografie akčních scén je nadále skvostná, což je důležité i díky tomu, že se objeví zcela nová významná postava, která se rozhodně nenechá zahanbit. Právě ona se ukáže nejen jako fyzická hrozba, ale také hrozba, která může Clintu Bartonovi po psychické stránce pořádně zavařit. Nadále se v rámci Marvel Cinematic Universe ukazuje, že i když v Avengers: Endgame zachránili Avengers spousty životů, vše má svojí daň. A Clinta Bartona v posledních dvou dílech čeká krom fyzické náročnosti právě i nevyhnutelné vyrovnání s minulostí.   Hawkeye ve své čtvrté epizodě prostě nezklamal a láká na závěrečné dva díly, které zcela pravděpodobně vytasí další trumfy a dva lukostřelce vypustí do nabitého finále. Vánoční atmosféra přes to vše ovšem pořád funguje a pes Lucky je prostě pořád neodolatelný. Příští týden bude sice pátá epizoda Hawkeye zastíněna premiérou Spider-Mana: Bez domova, i tak se dá ovšem čekat, že i pátá epizoda Hawkeye předvede velké věci..... ()

PauloZ

Nemůžu tomu přijít na chuť. Je to divný mix akce, komedie a laciných bitek, které nejsou ani moc efektně natočené a celé mi to přijde cílené dost pro mladé publikum. Pár hezkých scén se najde, ale jinak rozhodně nejslabší z těch po Avengers Marvel serialů. Asi jsem si to neměl pustit po Arcane, protože tohle teď působý jako takový sranec trošku :-D ()

dO_od

// "This has gotten very real, very quick." Více než polovina za námi a z Hawkeye se díky tomu výbornýmu balancování mezi vánoční komedií, dramatem a superhrdinskou akcí stává rychle můj letošní favorit mezi marvelovskými seriály. A čekám, že příští týden se fanoušci dočkají díky premiéře Spideyho hned dvojité porce překvápek. ()

Matussk

Zatiaľ najlepšia epizóda tohto seriálu. Pri rozhovoroch medzi Kate Bishop a Clintom cítiť veľa emócií a tieto dramaticko-emočné scény sa dobre striedajú so scénami vtipnými tak, aby to nikomu nevadilo. Vidno, že Hailee Steinfeld je dobrá herečka a scenáristi tiež chcú, aby Kate Bishop bola charizmatická, lebo v prvej epizóde som Kate bral ako trochu otravnú postavu, ale každým dielom si získavala moju priazeň viac a viac, až tak, že po pozretí štvrtej epizódy môžem povedať, že patrí medzi moje najobľúbenejšie ženské postavy Marvelu a dokonca ju mám radšej ako postavu Clinta. 9/10 ()

• Při párové bitce na střeše mezi Hawkayem (Jeremy Renner), Kate (Hailee Steinfeld), Yelenou (Florence Pugh) a Mayou (Alaqua Cox), se odehraje scéna odkazující na Avengers: Endgame (2019), kdy Hawkey drží Natashu na laně při obětování se pro získání Kamene duše. Při pohledu na Hawkeye, kdy drží Kate na laně, si můžeme všimnout, že si Clint uvědomil totožnou situaci. V pozadí hraje i stejná hudba, jako ve scéně v Avengers: Endgame. (JarynCZ)
  • Hrnek, ze kterého pije Jack (Tony Dalton), je dekorován zobrazením zelených šestiúhelníků a včel uvnitř. Jde o odkaz na seriál Perníkový táta (od r. 2008), v němž Tony Dalton ztvárnil postavu Lalo Salamancy. (NiWi)
  • Úplně stejné tričko s ruským psem Lajkou, které ji můžeme vidět nosit v této epizodě, nosí Kate (Hailee Steinfeld) i v komiksech. (NiWi)