Clint musí pomoct Kate vymanit se z vlivu Teplákové mafie a záhadné vraždy. (Disney+)

Milano33

Ukrutne pomalé tempo z predošlej, skôr rozbehovej epizódy sa aspoň čiastočne pozvoľna rozbehlo. Seriál však stále zostáva byť takým prostoduchým a naivným, síce to dokáže na chvíľu zabaviť, ale inak žiadna sláva sa nekoná. Každopádne, chémia medzi Hawkeyeom a Kate je božská, ich scény majú akýsi čarovný šmrnc, takže som celkom rád, že práve na ich vzťahu stojí celý príbeh. U čoho mi však srdiečko zaplesalo, bol LARP, to sa určite podarilo. Scény s Hawkeyeom, ako sa dostáva do role, bolo naprosto k popukaniu. A čerešničkou na torte bol ten súboj. A ten komický gang na mňa pôsobí dosť negatívne a potenciálna hrozba v mojich očiach zmizla. Hawkeye sa svojim vnúteným humorom žiaľ dobrovoľne pripravil o napätie. ()

Kaka

Akční komiksové komedie. Vynikající hlavní představitelé a jejich interakce s pár vtipnými momenty - to je důvod proč si Hawkeye pustit a co od něj v první části očekávat. Vyhlíží se na hlavní záporák, ti vedlejší jsou tam jen pro zábavu, aby se něco dělo a ideálně to působilo spíše vtipně, než-li vážně. Celá série se zatím nese spíše ve vánočně-komediálním duchu. ()

filmfanouch

Při uvedení prvních Avengers v roce 2012 se z původní šestice nejmocnějších hrdinů světa stal Hawkeye takovým otloukánkem týmu. Nebylo se dvakrát čemu divit, protože přítomnost obyčejného chlapíka s lukem ve stínech boha hromu či supervojáka působí tak trochu nadbytečně a především Clint Barton/Hawkeye v podání Jeremyho Rennera strávil podstatnou část filmu jako vymytý poskok Lokiho. V Avengers: Age of Ultron ovšem Hawkeye získal dějový arch, který z něj udělal otce od rodiny a v jedné stěžejní scéně dokázal předvést, že člověka jako Clint Barton Avengers přeci jen potřebují. V Avengers: Endgame poté jeho osobní dějová linka patřila mezi ty nejsilnější a především se Hawkeye jako poslední z původních Avengerů dočkává vlastního projektu. Jen to je tedy místo filmu šestidílný seriál.   Ze všech dosavadních marvelovek má dle prvních dvou epizod Hawkeye nejblíž k Iron Manovi 3. A to nejenom tím, že se odehrává o Vánocích. Krom přízemnějšího zasazení je především patrné, že bude Hawkeye fungovat jako buddy komedie. Clint Barton a nová hrdinka Kate Bishop v podání Hailee Steinfeld od startu dokazují, že jejich vzájemná chemie bude stát za to a nástupkyně Hawkeye se od začátku dokáže prezentovat jako zajímavá postava, která by v budoucnu mohla předvést zajímavé věci.   Za srdce chytí už samotný úvod, který nejen dokáže k prvním Avengers, ale skutečně dokáže prodat, že se Hawkeye stal pro někoho idolem. Příjemné je poté sledovat právě onen lidský faktor, kdy chce nyní Clint Barton především strávit pohodové Vánoce s rodinou i přesto, že ho události Avengers: Endgame tragicky poznamenali a především ho dohoní duchové minulosti. Na rozdíl od Clinta Bartona, který vždy patřil mezi ty vážnější hrdiny je tu zajímavé sledovat kontrast právě s Kate Bishop, která si sice též v životě neprošla růžovým sadem, smyslu pro humor má ovšem pořád dost. Krom boje o život tedy půjde i o konfrontaci dvou stejně nadaných, ale osobnostně rozdílných hrdinů.   První dvě epizody prozatím moc nových vedlejších postav nepředstavili, nejvýraznějšími jsou matka Kate Eleanor v podání Very Farmigy a Jack Duquesne v podání Tonyho Daltona. Postava Farmigy zaujme především komplikovaným vztahem se svou dcerou, Jack Duquesne zase naznačuje, že půjde o nevypočitatelnou postavu, kdy si Dalton prozatím i na málem prostoru krade své momenty pro sebe.   Režie prvních dvou epizod (i finální šesté) se chopil Rhys Thomas, který v rámci prvních dvou epizod ani vlastně nemá šanci předvádět nic velkého. K velkolepým akčním scénám nejspíš dojde až později (i když pár kreativních akčních sekvencí se najde už v prvních dvou epizodách), Hawkeye se navíc prozatím především prezentuje jako mnohem rodinnější seriál, který skutečně cílí na vánoční období. Na rozdíl od předchozích Marvel seriálů na Disney+ je zde více přítomna fyzická akce a celé je to skutečně přízemnější. A opět to díky velkému rozpočtu působí řemeslně stejně velkolepě jako celovečerní marvelovky.   Hawkeye ovšem především prozatím skutečně funguje jako odlehčené zábavné vánoční dobrodružství, kdy navíc dvojici lukostřelců doprovází i sympatický pes Lucky. Hudba Christophea Becka na rozdíl od soundtracku k WandaVision prozatím dvakrát nezaujme a skutečně platí, že se nejspíš po akční stránce ze řetězů utrhnou až následující epizody. Přesto ovšem první dvě epizody tento seriál startují solidním způsobem.   Povedený dvoudílný rozjezd, který láká na zábavné vánoční akční dobrodružství s výtečnou ústřední dvojicí. Hawkeye může především fungovat i jako vyhovující záležitost pro ty, které aktuální řádění s multivesmírem ve světě Marvel Cinematic Universe neláká a rádi si skutečně užijí přízemnější marvelovku. Dohromady má potenciál Hawkeye na konci fungovat jako skvělý vánoční film, to ovšem potvrdí či vyvrátí až následující 4 epizody..... () (menej) (viac)

HellFire

Ale ne, někdo uloupil Hawkeyeovi jeho ninja oblek, který používal v temné době jakožto Rhonin! Jak to asi dopadne? Vcelku jednoduše... najde ho následující den a chlápek mu oblek bez potíží předá. Tudíž byla celá tahle epizodka s uloupeným artefaktem zbytečná (nikoho nenapadne, že on byl tím Rhoninem, když se po obleku tak shání?). Celé to završila scéna ve skladišti, kam padouchům doslova do klína spadne Kate, která se snaží osvobodit Hawkeye. Tomu říkám scénáristická berlička. Docela by mě zajímalo, kolik dostal scénárista za tenhle paskvil zaplaceno. Jeremy Renner se navíc neustále tváří, že vůbec nechce celou tuhle maškarádu (ne, nemyslím tím LARP) vůbec hrát. Jako kdyby do natáčení byl donucen... Co je ze všeho nejhorší, tak jsou to pokusy o vtipné situace, které neumí postavy vůbec prodat. ()

MoiJe

Prisahala by som, že už som to videla. Ale asi to je len tým, že Hailee som už videla hrať úplne rovnakú postavu úplne rovnako a Hawkeye je len neochotný strejda do počtu a tých som už tiež videla viacero. ()

Lenka.Vilka

Poměrně vtipný díl. V jiném seriálu bych asi byla naprdnutá (jé, ahoj, já propadla střechou, zrovna, když je po mě sháňka!), ale tady to na mě nějak funguje právě v tom pozitivním smyslu  :) a je mi jedno, že kvůli tomu vypadám jako trouba  ;) ()

oveckaoa

Všechny 3 díly jsou na jedno brdo (proto použiju stejný komentář ke všem)  jedna akční scéna co je solidní a zbytek prázdnota. Působí to na mě jako zatím nejslabší seriál z tohoto roku (neviděl jsem WandaVision a ani nechci) . Je smutné jak málo lidem stačí ke štěstí kdyby to natočilo Dc tak každý tu nadává , že to točí Marvel skoro každý se z toho udělá. ()

kenkaku

Po nadšení z minulé epizody, začínám být tím vláčným pokračováním lehce znervózněn. Těch epizod není zas tolik, aby byl čas na podobné tanečky. Alespoň si drží dospělý humor a Clint je přesně tou postavou co funguje a které chcete fandit. Takže stále si držím optimismus. ()

warrenur

Hm,... k zanrom tohto serialu by som dopnil - "komedia", vynal by som "dobrodruzny" ->hoci ho priradili serialu "Arrow", kde bol lukostrelec, neznamena automaticky, ze patri aj tu. :) Kedze nam v tejto epizode nezvratne ukazali, ze sa bude jednat o "usmevnu" odlahcenu zalezitost vyhradne pre fandov, ktora sa neberie vazne (vid. napr. teplakova mafia), neprekvapila ma snaha o priblizenie LARP-u pre nerdov. :) Venovali mu fakt priehrstie stopaze. Nemozem sa zbavit dojmu, ze samotnemu Renner-ovi a nie len jeho charakteru, to pripadalo otravne az trapne. Punisher u mna nadalej ostava jediny, vazne ponaty, scenaristicky i herecky skvelo spraveny marvelovsky serial. Toto je len x-krat luhovany cajik pre mraky fanusikov tohoto univerza. Dufal som, ze tvorcovia snad znovu vybocia z tej istej sablony "coolovosti" a aspon tomuto charakteru dopraju nieco silnejsie a prepracovanejsie. Dalsie casti zrejme s rychloposuvom..ak vobec. Sklamanie. 35% ()

Aurus

Čekal jsem lepší díl ale tento 2 díl je horší. Tenhle díl je spíše nudný a trochu i trapný a ne zábavný. Příběh je docela hodně na hovno, postavy jsou spíše hrozné a hudba je docela ok. Za mě je tato epizoda sklamání. 4/10. ()

tomik99

Tak první díl se mi líbil o chlup lépe, přesto ale šlo o kvalitní zábavu. Zápletka s hledáním Roninova kostýmu mi ale přišla malinko navíc. Neměla žádný větší smysl (zatím a podle mě ani smysl v budoucnu mít nebude) a navíc nebyla ani kdovíjak vtipná. Konec epizody nicméně dává příslib dobré zápletky. ()

Trešlson

Začínám být velmi mile překvapen, protože v tomhle díle nebyla žádná větší akční scéna a seriál naplno ukázal svůj potenciál - chemie mezi ústředním duem a nadhled, který současným komiksovkám tak zoufale chybí. ()