Kate Bishopová se ocitne uprostřed zločinného spiknutí a přiměje Hawkeye vystoupit z ústraní. (Disney+)

LachtanShows

Hawkeye byl vůbec první Marvel seriál letoška, co se mi nezamlouval už přeamerikanizovaným pojetím Vánoc a dost jsem se obával, že hlavně toho se bude seroš držet. Naštěstí to alespoň prozatím dokázal jen ve snesitelné míře, já se ovšem ale i navzdory tomu příliš nebavil a budu sledovat dál jen kvůli momentu, kdy se objeví Yelena. ()

warrenur

Nezdielam tunajsie nadsenie. ;) Strazcovia opat i v tomto kusku budu absentovat periferne videnie. Vyzera to, ze sa Marvel tentokrat zameriava na svoje teen obecenstvo....zatial rodinny film s mnozstvom logickych preslapov a chabej kamery. Renner v pohode, ale neviem, ci bude jeho part postacovat na utiahnutie celej tej slabej omacky a herectva okolo neho. On je pre mna zatial jednoznacne jedinym lakadlom serial vobec pozerat. Hailee, hoci uz 24-rocna na mna svojim vystupovanim zatial posobi ako 16-17-rocna pubertiacka, nuz a "zaujala" i dcerka Hawkeye-a Ava Russo. Nekomentujem vyzor, ale vyraz. A ten, odpustite mi, vdaka tym zvlastnym "zivym" peram posobi velmi neprirodzene. Celok - max 40% ()

tomik99

Já jsem si první díl užil. Byl pomalejší a rozhodně byl umírněnější, ale po seriálech a filmech, kde se neustále zachraňuje svět, je příjemné sledovat i něco jiného a trochu komornějšího. Kate Bishop je rozhodně sympaťák a její příběh mě zajímá. Myslím, že Hawkeye si dostatečně užijeme v dalších dílech. ()

MERKATtv

Akcia je super a zábavná. Páči sa mi ako ukázali útok na New York z pohľadu obyvateľa. Pripomenulo mi to Batman vs. Superman ako tam Batman behal pomedzi zranených ľudí. Príde mi že origin story Kate Bishop mohol byť zaujímavejší ako iba to jedno dievča ktoré bolo najlepšie vo všetkom čo kedy urobilo. Je to taká low budget Huntress z Birds of Prey :D Inak to bolo zábavné, moc sa toho síce nestalo ale stále, bolo to fajn. ()

Skratik

Todle bylo hodně tragický. MCU jakoby ztratilo po Endgame nějaký pořádný dramaturgický vedení, protože todle je jeden z dalších příkladů toho, že nápad není špatný, ale provedení je otřesné. Dialogy působí uměle a chemie mezi postavami neexistuje. Protagonistka na večírku sama od sebe čirou náhodou odhalí nebo se přichomýtne ke každé důležité věci, co se tam odehraje a později pobíhá po NY v kostýmu Ronina a všem to je asi jedno. Najde jí až pouliční gang (jak jinak než) Rusáků, což je odbyto "Máme svoje zdroje všude.". Akce působí až groteskně a nic, co se tam děje nejde brát jakkoliv vážně. Nejlepší je, že todle všechno ale mohlo být znatelně lepší, protože premisa díla není vůbec tak zlá. Pokud ale musím něco pochválit, tak úvodní znělka je moc pěkná. ()

Dejvecd

Mňa to skutočne mega bavilo. Atmosféra, postavy, hudba... jediné čo mi chýbalo je to, že sa tam prakticky nič zaujímavé nestalo a to čo sa tam stalo sme videli už v traileru. Ale inak to má zatiaľ nakročené k skvelému seriálu. 7/10 ()

johnsnow

Rozbeh v pohode, no v pohode jak v pohode, ale mohlo to byť horšie. Akčné scény celkom fajn, humoru pomenej a viac to ide na také podsvetské (chápaj mafošské) veci, čo kvitujem. Síce sa tento diel viac venuje Kate než Hawkeyovi ale šak uvidíme čo ďalej. ()

hrumsrt

Marvel s vánoční atmosférou? Ne, není to epizoda What If... Agent Clint Barton (Jeremy Renner) měl poměrně kostrbatou cestu v MCU. Obyčejný chlapík, který se uvedl nejprve maličkou roličkou po boku Thora, a pak jako Lokiho modrooká gorila. Takže vztah k němu se tak nějak utvářel postupně, kdy tak nějak plnohodnotným členem Avengers se stal až v Age of Ultron, ale ani to mi nestačilo. Nicméně i k mému překvapení mi jeho absence v Infinity War přišla na oko, v té finální bitvě si říkám "He, kde je ten Legolas?"... No a konečně se dočkal v Endgame, kdy měl za mě extrémně silnou scénu s Natashou, kde z těch všech krátkých vět a scén, co v celém MCU doposud měl, se tady konečně k něčemu dostal.. Dost možná i proto, že tak nějak celou dobu jen sekundoval, si Marvel řekl, že je možná dobrá cesta mu dát seriál. A já souhlasím, přece jen lepší se zaměřit na sympaťáka v jedné z nejvedlejších hlavních rolí, co znám, který zatím nedostal pořádnou příležitost! Clint je materiál na spin-off a ten prakticky jediný záběr v Endgame, kdesi v Čínské čtvrti ukázal, že pod tím nánosem mysterie by něco mohlo být... Úvodní epizoda je pro mě tak nějak to co jsem čekal, na Avengers poměrně suché, ale na seriálovou tvorbu MCU vlastně průměr. Což je škoda, jelikož začít projekt vsuvkovitým odkazem na  původní Avengers (2012) to chce kuráž, ale je to správná cesta a dá to dojem, že nejde úplně o nováčka. Ale přeci jen je trošku divný se tak soustředit na nějakou teen holku, která od pohledu vypadá, že ji naštve i úsměv. Takže ty scény s ní jsou zatím trošičku kostrbaté, ale aspoň jí hodily hned do akce a nemá nějaké dlouhosáhlé dialogy o tom, jak se dostala, tam kde je. Oproti ní je tady Clint, který si to dává velmi dobře, absolutně mi nepřijde jako taková ta typická vedlejší postava, co dostala spin-off, ba naopak on si byl náramně jistý a táhl si to fakt jak Avenger! Navíc opravdu mile potěšila Vera Farmiga, kterou bych si v MCU spíše nedokázal představit, přece jen má trošku cílovku na dramatičtější role, kde se opravdu musí něco uhrát... Očekávání nejsou velká, spíše žádná, tak uvidím... ()

Simon.Dobes

Ako úvod veľmi fajn. Jeremy Renner bol vždy veľký sympaťák a tu sa to len potvrdzuje, aj keď priestoru tu nemal nejak obzvlášť veľa. Hailee Steinfeld, ktorá tu má hlavnú úlohu, je veľmi krásna. A okrem toho aj sympatická. Krásne hrá (trošku naivnú - tak to má ale byť) superhrdinskú teenagerku, ktorá je na začiatku svojej cesty. Seriál na mňa pôsobí veľmi oddychovo a nenáročne. Miestami tu cítim čaro starších superhero seriálov - napr. Arrow či Agents of SHIELD. To ma až prekvapilo, že Marvel Studios sa (teraz) vydáva takouto cestou. ()