John Walker sa nechal uniesť a svojím činom značne skomplikoval život sebe i Samovi s Buckym. Všetka ich snaha o urovnanie záležitostí po dobrom sa zdá stratená. Obaja navyše majú mnoho vecí, ktoré musia vyriešiť. A zatiaľ sa Karli, len upevnená v názore, že svet je nutné zmeniť, chystá na záverečné zúčtovanie... (ČSFD)

Solverino odpad!

Rasistická srajda, která to celý bere totálně do kytek! Rádoby duchaplný kecy kecy kecy a totální nesmysly a nakonec zjištění, že ten správnej Kapitán Amerika je černoch! Tak s tím se můžou jít bodnout! Oproti Snyderovi je to nekoukatelné, spousta statickejch scén a pár rádoby cool digitálních efektů, který ohromí tak maximálně malý děti! ()

johnsnow

Na začiatok fajn súboj v trojici, potom taký skôr sociálny komentár a nakoniec príchod nášho frantíka ktorému San skurvil plány ešte v prvom dieli. Hej a nový cap síce dostal vyhazov ale očividne to nežere. No a začínam nadobúdať taký pocit, že viem kto je ten tieňový prostredník. A objaví sa aj tá potvora ktorá sa objavila na konci black widow pri Jelene. ()

Daniel2003

Hele takhle. Já miluju dialogy. Nepotřebuju ve filmech akci, stačí mi, když spolu postavy mluví. A tady by mi to asi taky stačilo, kdyby ale nebylo toho okolo. Walker je tak špatně napsanej a jediný, co ho zachraňuje, je výkon Russela mladšího. Jako prostě proč? Proč je tak důležitý mít ten štít? Vážně ta potitulkovka někoho rozsekala? Vždyť je proboha dospělej! Nikdo dospělej by tak strašně netoužil mít na sobě modročervenej kostým a v ruce kulatej štít...no nic. Chemie Sam/Bucky pecka, ale celá epizoda se nikam neposouvá, což je při hodinové stopáži slušnej průšvih. ()

dO_od

// Uf, vážně tohle někdo viděl a řekl si jo, tohle tempo by šlo? Absolutně roztříštěná epizoda, v níž sice došlo na deset minut výborných momentů, ale zbylých padesát bylo jak z jinýho seriálu, možná i vesmíru. Ta minisérie klidně mohla mít jen pět epizod místo šesti a nic by se nestalo. Jinak teda cool cameo, Sebastian Stan by byl za mě skvělej Bond a jsem zvědav na finále. Nicméně si myslím, že tady Marvel opravdu testuje divákovu trpělivost. ()

Hellierer

Velké špatné. Rozhodně nemám problém, když se jenom povídá, ale musí se povídat o něčem, co mě zajímá. Přitom první epizoda mě bavila, ale tady to díky větší stopáží a ještě větší sterilnosti prostě nebere. Walker je špatně napsaná postava (přitom má potenciál), Zema nám odstřihli a ústřední duo zase tak zajímavé není, aby bylo schopné utáhnout 50 minut dialogů. No a ta rasová linka je zde vyloženě zbytečná. ()

• Obraz v sídle Sharon Carter (Emily VanCamp) je „Vor medúzy“ od francouzského malíře Théodora Géricaulta z 19. století. (NiWi)