John Walker začíná ztrácet trpělivost se Samem a Buckym, když se dozví více o Karli Morgenthau. (Cever)

LachtanShows

Po pro mě příliš nezáživném prostředním díle se dostavuje epizoda, kde se konečně pěšák v kožené bundě jménem Sam opět změní v postavu, která stojí v samotném názvu tohoto seriálu. Paralela mezi nezapomenutelnou hláškou z loňského Trial of Chicago 7 a šokujícím zakončením této části mě přesvědčila, abych u hodnocení vůbec neváhal. ()

tomik99

Návštěva z Wakandy díl pěkně okořenila. Možná to na něm bylo to nejlepší. Scény z Prahy super, i když tvůrci natáčeli na poměrně profláklých místech, které prostě každý Pražák zná. Na druhou stranu je to sranda, když "ve svých ulicích" vidíte hvězdy tohoto typu. Co ale k ději? Karli mě moc nebaví a zápletka je poměrně předvídatelná. John Walker mi byl sympatický, ale poslední dva díly se z něj snaží udělat psychopata bez nějakého vývoje. Ano, teď mu zemřel někdo blízký, ale ty náznaky, že bude blázen, tu byly i o pár minut dříve. Postava by si zasloužila lepší péči, prokreslení a motivy. Nemám rád, když někomu jebne zničehonic... ()

brabbik

Moc jsem od seriálu nečekal a start byl trochu pomalejší, ale nakonec nabírá na tempu a prokreslenost se zvedá. I konec na Jungmannově náměstí ve stylu "krev, pot a slzy", to bylo parádní. Trochu brutalita v Praze narůstá u MARVEL postav, ale vzhledem k plánu seriálu to tenhle díl krásně zvedlo nad předchozí velmi. ()

Frca

Ten Zemo je parchant, Ale i tak naprosto super postava. Mám trochu pochybnosti o té holce od Flag Smahshers. Možná nebude zase až taková mrcha. Dostaneme ohledně ní nějaké to pozadí, její vysvětlení věcí... (Nebo se mýlím...) Zemo to pěkně umí s dětmi :D . Sice jsem chtěl s Walkerem trochu sympatizovat, ale ukazuje se, že to je prostě jenom blbec, kterému veškerá ta "moc" jako údajného nového Kapitána Ameriky stoupla do hlavy a myslím, že z něj bude nakonec totální psychouš .A vzhledem k tomu, co se v této epizodě stalo to i tak trochu chápu... Nejspíš se dočkáme i nového týmu, který bude podle mě na konci založen. Ten fight v tom pokoji byl naprosto boží. A konec... Walker to už prostě nevydržel a přepnul na berserk mod. ()

filmfanouch

4. epizoda Falcona a Wintera Soldiera dokazuje několik věcí. Seriál je skutečně vzhledem k svému ratingu PG-13 brutální, postavy jsou výtečně prokreslené a napsané, akční stránka co se týče přehlednosti, choreografie a nápaditosti jednoduše nemá chybu a především to celé skutečně celé funguje jako akční buddy movie, kde se s blížícím koncem seriálu ústřední dvojice očividně stmeluje. Jenomže se pořád především řeší hlavní zápletka, která má především zajímavý prostor pro postavu Johna Walkera. John Walker nemusí být vděčná postava. Je ovšem zajímavá postava. Dokazuje to i to, jak se s ním v této epizodě pracuje a také náznak toho, jakým směrem se postava v seriálu nadále vydá. Náznaky jeho PTSD jsou ještě očividnější a Walkera nadále nejde vyloženě milovat a ani ho vyloženě odsoudit. Vyznamenaný voják, který má ovšem o zásluze svých Medailích cti pochyby a do toho se stává novým držitelem identity symbolu Ameriky. Není to lehká pozice a pochopitelně je pro Walkera těžké nahradit někoho jako byl Steve Rogers. Zajímavé je ovšem sledovat, že tím jak se John Walker snaží být tím nejvíce ideálním Captainem Amerikou vlastně úplně shazuje to, co Stevea Rogerse dělalo tím významným Captainem Amerikou. A je to ukázáno tak výtečným show, don´t tell způsobem, že se prostě musí sklonit klobouček. Celkově se tu celkem zajímavě pracuje se samotným super sérem a to, že super sérum především zvýrazňuje vlastnosti osoby, která se držitelem séra stane. Steve Rogers byl v jádru dobrým člověkem a proto se jeho vnitřní krása projevila novým zevnějškem. Existují zase případy jako Red Skull nebo Abomination, jejichž vnitřní zlo projevil nový zevnějšek. Postavy, které se tak mohou stát novými držiteli super séra pochopitelně sžírá pocit strachu, protože až super sérum má projevit jejich pravé já. I proto je zajímavé nadále sledovat skupinu Flag Smasherů. Ty pořád nejsou vyloženým zlem, přesto mají ovšem jejich taktiky čím dál tím více daleko od bezpečného přístupu. Velitelka týmu Karli v podání Erin Kellyman je čím dál tím více zajímavější postavou, přičemž i s její postavou se v rámci seriálu zajímavě rozebírá, zda je v jádru dobrým nebo zlým člověkem. Flag Smasherové jsou tak skutečně o poznání zajímavější protivníci, než by člověk před premiérou seriálu čekal a bude zajímavé sledovat, jakým způsobem se v posledních dvou epizodách jejich příběh uzavře. Anthony Mackie a Sebastian Stan jsou čím dál tím více sehranou dvojicí a od 2. epizody jejich vztah prochází očividným vývojem. Daniel Brühl nadále dokáže do postavy Barona Zema dát svůj výrazný herecký projev a osobně mě jeho postava nadále strašně baví. Jeho motivace dává nadále smysl, člověk ho svým způsobem chápe a i přes to, že na to nejde úplně ideálním způsobem, Brühlovo charizma dělá hodně a snad se v MCU zdrží co nejdéle a jeho charakter bude nadále tak zajímavý. Soundtrack Henryho Jackmana dělá nadále hodně. Zásadní a emocionálně silný závěr funguje hodně právě i díky soundtracku Jackmana. A pak je tu nadále ten výtečný kamerový přístup. Kamera již od první epizody seriálu sází na blízké detaily obličejů postav, přičemž se kamera většinou u těch detailů obličejů navíc hýbe. Nejedná se tak o statické záběry a v pohybu ten náhled do charakterů postav funguje ještě o poznání lépe. Režie Kari Skogland tak nepůsobí rutinně a to především i díky nadále bravurní akční stránce. Scenárista Derek Kolstad akci na úrovni Johna Wicka nesliboval jen tak pro nic za nic a především jedna pasáž, která obsahuje jednu nečekanou návštěvu je tak bravurně vymyšlena, že se u toho člověk prostě musí přiblblým způsobem usmívat. A závěr slibuje opravdu zajímavé věci. Wyatt Russell si mě osobně svým podáním Walkera získává čím dál tím víc a Walker se skutečně stává čím dál tím více zajímavější postavou. Závěr slibuje, že nejen dostane výraznější úlohu, ale také se s tím bude skutečně zpracovat neskutečně zajímavým způsobem. Závěr 4. epizody na závěrečné dvě epizody láká neskutečným způsobem a to i především proto, že všechny trumfy zcela očividně seriál ještě nevytasil...... () (menej) (viac)

• John Walker (Wyatt Russell) používa behom záťahu pištoľ STI Perfect 10, zatiaľ čo jeho priateľ Lemar Hoskins (Clé Bennett) má, rovnako ako mnoho ďalších postáv v tomto seriáli, Glock 17. (ČSFD)
  • Scéna, ve které Sharon (Emily VanCamp) prochází posprejovaným tunelem, se natáčela v Krog Street Tunnel v Atlantě ve státu Georgia, který je známý pouličním uměním. (Kubaaa97)