Dejové línie seriálu WandaVision vyústia do finále a tak sa rozhodne o osude všetkých protagonistov. (Disney+)

Martrix

Velmi neuspokojivé finále, které mě překvapilo leda tím, jak nudné vyvrcholení si tvůrci připravili. Po osvěžujícím začátku seriálu, který bavil hlavně formou a hravostí, následovalo několik epizod, které jen kupily otázky. Odpovědi jsme na ně sice dostali, ale po poslední epizodě mi připadají v kontextu MCU naprosto nedůležité a celý seriál tak trochu zbytečný. Vše šlo odbýt pár větami a ukázat Wandu v novém oblečku. Celá ta linka s čarodějnicemi a teatrální postavou Agnes, jakoby vypadla spíš ze seriálu typu Buffy zabíječka upírů. Nic moc jsem od toho nečekal, takže nejsem zklamaný, ale mrzí mě, že nepřišli tvůrci s něčím originálním, něčím co nebude působit jen jako veledlouhý pilot k novému filmu. ()

LachtanShows

Rozhodně bych sezónní finále hned nezametal pod koberec a už vůbec nenadával na nedotažené CGI. Stále se jedná o Marvel a i když jeho výtvor nevidíme na velkém plátně a celé české obecenstvo dokonce ilegálně (kolik z nás si upřímně změnilo VPNku a kouká opravdu na Disney+), tak tohle studio nemá už roky na poli vizuálních efektů žádnou konkurenci. Příběhově bylo už potřeba jakkoli zakončovat a jsem upřímně zvědav, zda se bude navazovat druhou sérií, či nás Wanda nebo Scarlet Witch čeká jen v druhém Doctoru Strangeovi. ()

Hellierer

Tak a v další sérii chci crossover s Úžasňákovi! Finále už jede v naprostém Marvel stylu, tedy se jedná zdaleka o nejslabší epizodu, kde se to mezi sebou mydlí, CGI jede na plné obrátky a pokud někdo někdy nadával na konce u DC filmů, tak tady bude trpět. Jako celek jsem ale z Wandavision nadšen (hlavně z první poloviny) a díky seriálu jsem znovu nalezl svou chuť na filmovou/seriálovou tvorbu Marvelu. Tím spíše ten konec ale ještě více zamrzí. ()

tomik99

Vlastně to bylo celkově fajn, ale problém byl opět v očekávání, kdy jsem zkrátka čekal "něco víc". Wanda ale ušla skvělou cestu a jako postava se velice vyvinula, dostala pořádně prostoru a proměna ve Scarlet Witch byla úžasná. Už jsem si myslel, že to skončí happy endem, který jsem úplně nechtěl, ale to, že nakonec odkrouhnou i děti, to jsem nečekal. I když asi všichni tušíme, že dlouho to nebude trvat, a budou v MCU zase zpět... Trošku mě mrzí, že nakonec vedlejší postavy nebyly víc využity. Jejich chvíle přišla ve čtvrté, páté epizodě, ale pak tam byly víceméně do počtu. Rozhodně je ale na co navazovat a Wanda mě jako postava dost zajímá. ()

Nevka

Finále je objektivně někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami - čili jedna z těch nejslabších epizod. Musím ale přiznat, že na celé WandaVision mě baví nejvíce to, jak šílení fanoušci spekulují a Marvel je v tom vesele podporuje. Fandové vidí Mephista za jedním rohem, Multiverse Quicksilvera za druhým a Nightmarea, který všechny pozoruje někde z příkopu. Pak ale přijdou poslední dvě epizody a scénář všem ukáže takový prostředníček, že to ani není možné. Je finále uspěchané? Rozhodně. Postrádala konfrontace s Agathou lepší build-up? Taktéž... Celkově se však nemůžu zbavit dojmu, že se to podařilo ukončit v rámci určitých mezí, se kterými jsem ještě docela spokojený. Jedna až dvě další epizody by tomu ale určitě prospěly. Když se na seriál podívám jako na celek, pár problémů s ním mám, ale k tomu se vyjádřím v rámci hodnocení celé série... ()

• Když Agatha (Kathryn Hahn) čte stránku o Scarlet Witch v Darkholdu, tak si na druhé straně můžeme všimnout zmínky o multiversu. (Kubaaa97)
  • Ve scéně, kde Agatha Harkness (Kathryn Hahn) označí Wandu (Elizabeth Olsen), že je silnější než-li Sorcerer Supreme, tak tím odkazuje na Ancient One a potažmo na samotného Doctora Stephena Strange, který se po smrti Ancient One stal Sorcerer Supreme. To z Wandy, nebo-li Scarlet Witch, dělá nejmocnější bytost v MCU. (jajo161)