Kým Monica plánuje svoj návrat do vnútra anomálie, Wanda zvláda sériu nečakaných komplikácií a Vision získa novú spojenkyňu. (Disney+)

Dolby.130

Finále sa blíži. Tušil som, že Wanda tak úplne nie je zodpovedná za všetko čo sa deje. Konšpiračné teórie nesledujem naschvál aby som si to viac a viac vychutnal ale toto som vlastne nečakal, kto je kompletne zodpovedný za to všetko. Taká milá susedka a zrazu bum. No koniec bol pecka, teším sa už na posledné dve epizódy a v akom duchu sa ponesú a ako to všetko skončí. Samo o sebe tu máme sitkomový štýl aj štýl reality show. Vision a Darcy ma veľmi bavili. Tak poďme teda do finále. ()

Remivsremi

Dobrá, úvod se trochu táhl, protože je tady narativní komplikace s kterou tvůrci pracují. My jako diváci máme více informací než velké množství postav. Ty tedy objeví střípky nám již nějakou dobu známé a proto se v některých částech přešlapuje. Není to omluva tvůrců, ale dělají to naštěstí ve stravitelném množství. Od poloviny epizody se ale rozjede sled událostí, který vám nedá ani na chvilku oddechnout. Dialogy posouvají děj, představují se nové schopnosti, postavy, výrazně se vše posune vpřed a pak bohužel rychle přijde konec. Zbývají dvě epizody a vypadá to na děsivou jízdu plnou magie a superschopností. Jako celek jde o úctyhodný projekt, který celé MCU a komiksové adaptace výrazně obohatí. Reklama mě odrovnala a máme tady první potitulkovou scénu! Sitcomová část odkazuje na Office a Modern Family. ()

filmfanouch

Sedmá epizoda se opět v rámci sitcomové reality města Westview posouvá o dekádu dál, přičemž sitcomový look nyní připomíná sitcomy z 21. století jako Kancl nebo Taková moderní rodinka. Dochází tak k většímu bourání čtvrté zdi a potěšující je to, že nadále platí, že se sitcomovu atmosférou nadále daří skvěle vystavět. Zároveň je očividné, že je sedmá epizoda počátkem závěrečné třetiny seriálu a nadále se ukazuje, že hranice mezi realitou a událostmi ve Westview začíná být tenká. A více se začne naznačovat, jak to vlastně celé je. Scenáristé na jednu stranu nadále vytváří bravurnísitcomové momenty a zároveň se jim daří skládat mozaiku i z druhé strany bariéry. Vision v podání Paula Bettanyho se konečně dozvídá některé odpovědi, Wanda v podání Elizabeth Olsen po nich zase začíná pátrat. Postavy jsou sice v rámci tohoto dílu od sebe odděleni, nachází se ovšem v podstatě ve stejné pozici. Nadále platí, že je obsazení seriálu výtečné, přičemž Paul Bettany i Elizabeth Olsen bravurně zvládají komediální i vážné polohy. I Teyonah Parris, Randall Park i Kat Dennings jsou nadále velmi fajn, dvojice Julian Hillard a Jett Klyne jako Billy a Tommy Maximoff jsou nadále velmi sympatická dvojice a Kathryn Hahn konečně po delší době též dostává možnost zazářit. Sedmá epizoda se chvílemi možná trochu vleče na místě, přesto jde ovšem opět o vrcholné řemeslo, kde je opět pěkný vizuál, režisér Matt Shakman zvládá akční pasáže a celkově se nadále ukazuje, že seriál funguje jako celek, což ještě více podloží zbývající dvě epizody. A osobně se na to těším. To s čím závěr této epizody přijde možná šlo předvídat. Jenže to jakým způsobem tvůrci vyloží karty na stůl a jak to nadále dokazuje, že daří udržovat specifický přístup k tomuto seriálu je prostě okouzlující a osobně se těším na to, co nás ve zbývajících dvou epizodách čeká. Dosavadní díly seriálu a výtečná gradace slibují, že nás ještě čekají velké věci. Po-titulková scéna to zatím jen potvrzuje..... ()

Lenka.Vilka

Absolutně dokonalý díl, kde se dobře skloubí další televizní žánr s dějem, který byl tentokrát zase o žďibet komičtější a zase něco dál odhalil. A ukáže se znělka dalšího seriálu :O navíc konečně potitulková scéna, která by šla sice šoupnout do děje, ale nebudeme si lhát. V rámci MCU je to guilty pseasure. V kině taky zůstanete sedět, přestože víte, že to bude druhý den na YT. Jenom kvůli tomu pocitu, přeci... ()

instageek_cz

V první řadě mi dovolte nemístnou poznámku, ale nemůžu si pomoct - Teyonah Parris je BOHYNĚ a klidně bych si dal čtyřhodinový Snyder Cut, kde by celou dobu jen pobíhala z místa na místo v té upnuté uniformě:)) Jinak další solidní epizoda, od který ale asi diváci čekali víc, a ne jen odhalení toho, co se vlastně už dlouho ví. Opět klobouk dolů před všemi herci, např. Randalla Parka by si dle ohlasů nejspíš spousta lidí ráda pořídila domů místo štěněte, tak moc jim přijde roztomilý!:)) Paul Bettany je famózní a Elizabeth Olsen jakbysmet:) Určitě zůstaňte na potitulkovou scénu a uvidíme, jestli se do konce seriálu dočkáme ještě nějakých velkých překvapení!:) ///// Pro recenze a zajímavosti nejen ze světa Marvelu sledujte na Instagramu profil instageek_cz , díky!:) ()

• V momentě, kdy se Monica (Teyonah Parris) snaží dostat skrze bariéru obklopující Westview, můžeme zaslechnout hlas Captain Marvel či Nicka Furyho. (NiWi)
  • Styl natáčení epizody je přímou referencí na seriál Kancl (od r. 2005). Můžeme si například povšimnout zoomu kamery při dialozích a komentáře postav k probíhajícím situacím. Taktéž znělka epizody připomíná znělku z Kanclu. (Modular)