Loki - Season 1 (2021) (séria)

Na večné časy. Navždy. (S01E06)

(epizóda)
  • Česko Pro tok času. Vždycky. (viac)

Čas sa kráti a vo veľkom finále série idú Loki a Sylvie v ústrety osudu. (Disney+)

Milano33

Silné finále! Jediné, čo mi docela skazilo finálny dojem, bol trápny záporak s jeho detinským humorom, ktorý sa vôbec nehodil k inteligentnému humoru seriálu. Ten zdĺhavý rozhovor starostlivo vybudoval napätú atmosféru a ako nevyhnutná eskalácia tejto výstavby poslúžila vzájomná konfrontácia medzi Lokim a Sylvie. Tento slovný i fyzický stret fantasticky odzrkadlil psychické rozpoloženie oboch Lokiho variant. Bola tam cítiť tá nechuť do boja i tie intenzívne emócie, ktoré jeden k druhému prechovávali. Bolo veľmi ľúto, že muselo dôjsť k takémuto stretu záujmov. Lokiho dojemné slová na konci a následné spečatenie ich krásneho puta bozkom boli vrcholnými scénami tejto skvostnej sekvencie. A ten záver nastolil nový poriadok čo sa multiverzu týka a už teraz netrpezlivo vyčkávam na druhú sériu. ()

instageek_cz

A po dvou famózních epizodách tu máme velké finále a v něm... velké zklamání!:/ Ok, beru, že tvůrci chtěli skončit cliffhangerem. Jenže popravdě jsem měl spíš pocit, že ani oni sami neví, jak to vlastně celé ukončit. Mám rád filmy i seriály, kde člověk nahlédne za oponu toho, jak funguje realita, kde divák absolutně netuší, co se stane v příští vteřině, kde se hrdinové ocitnou v místech, kde je možné úplně cokoliv... To všechno nám Loki tak trochu sliboval, takže když se pak nestane v podstatě vůbec nic, je to prostě mizérie. Stejně jako hloupé chování Sylvie, která se tu najednou promění jen ve figurku na scénáristické šachovnici, skákající tak, jak je zrovna potřeba, ačkoliv to jinak nedává vůbec smysl. Ani dlouho očekávaný tajemný záporák nijak nenadchnul, nepřinesl nic, co bychom už jinde neviděli. Škoda, tenhle výborný seriál si zasloužil mnohem lepší zakončení. /// Další recenze nejen na MCU filmy a seriály čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

tomik99

Asi jsem také čekal úplně jiné finále a zcela jiné zakončení. Na druhou stranu nemohu říci, že bych byl zklamaný. Jonathan Majors si roli velice užíval a sledovat ho byla jedna báseň. Skvělý herecký výkon. Jinak máme za sebou tři seriály od Disney+, kdy bohužel mi přišlo, že finále seriálu nebylo zvládnuto ani v jednom případě. Ale zatímco u Falcona a Wandy jsem měl velkou pachuť, tak tady mi to nevadí. Nakonec přimhouřím oko a dám tomu plný počet. Kdyby to ale šlo, dal bych 90%. ()

Elerrina

Zmatečné žvanění o blbostech v nějakém středověkém zámečku zabírá většinu stopáže a ten černej šašek ve fialovým hábitu vzbuzuje tak intenzivní chuť ho zabít, že zcela a naprosto souhlasím se Sylviiným rozhodnutím. A cliffhanger na závěr pochopitelně pohřbívá všechno, co se za těch šest dílů odehrálo, jak jinak. ()

oveckaoa

Spoilery To čeho jsem se bál a co jsem predikoval u 5 dílu se bohužel stalo. Seriál nabídl hodně otázek a neodpověděl v podstatě na nic nevíme kdo je Ravonna nevíme kdo je/byl záporák (pokud chápu dobře je to nějaká verze toho co to měl být od začátku , ale kolik jich má kde jsou nevíme jaký měl/neměl  plán nevíme  ) nevíme ani kdo je Sylvia. Tento díl  kromě jedné bitky dvou Lokiů nemá žádnou akční scénu  jelikož ten souboj Mobiuse s Ravonnou se za souboj považovat ani nedá. V podstatě 30 minut to stojí na místě a melou se hovna pak je tu souboj a konec záporák ani neví co chce jelikož první umřít nechce a pak mu to nevadí. Celé to působí dojmem jako by Marvel říkal od začátku bylo vše naplánované nicméně pokud to sledujete od začátku zjistíte, že kolikrát mohly oba umřít. P.s. já osobně bych radši asi  bral tu možnost, že záporáci byly ty 3 ještěři z Time Keepers než tenhle   i ta verze s záporným Lokim by byla možná i lepší. P.s. 2 2 sérii šanci dám ideální by to bylo před Ant Manem 3 40 procent ()

• Jako správný filmových padouch jí Kang Dobyvatel jablko, což je nepsané poznávací znamení mnoha filmových padouchů. (MakiMaki)