Loki zisťuje, aké má stíhaná Variantka plány s Úradom Časových Variácií (TVA). Loki má však vlastné plány, ktoré navždy zmenia osudy oboch. (Disney+)

Milano33

Tom Hiddleston a Sophia Di Martino majú medzi sebou neskutočne iskrivú chémiu. Ženská verzia Lokiho, Sylvie, si ma naplno získala a s Tomovim Lokim si ihneď padla do oka. Síce tie uštipačné hádky a urážky stáli rozhodne za to a hltal som ich jedna radosť. Keď však konečne došlo na tie zmysluplnejšie a emotívnejšie konverzácie, kedy sme obom variantam nazreli viac do hĺbky, tak vtedy už som bol naprosto odvarený. Tá ich dynamika a prezieravosť, tie paralely medzi nimi dvoma, a napriek tým všelijakým rozdielom sa napokon prepracovať k tomu, čo ich spojuje, ma proste uhranulo. Loki a Lydia tvoria parádny, kontrastný a zároveň identický celok, z ktorého ťaží celá epizóda. A zase vizuálna krása spočívala predovšetkým v očarujúcej ukážke klamov, čar a ilúzii, ktorú nám obe Lokiho verzie nadelili. ()

darkrobyk

Co je láska? To raději nechtějte vědět.... I když akce přibylo, tak nijak odvázaný nejsem. Tedy, klidně ať si pořád povídají, ale ať jenom proboha nežvaní. Ani poetická vsuvka o lásce mě za srdce nechytla. K tomu levný ošuntělý vizuál, který by dnes u TV seriálu člověk nečekal. Ten měsíc snad byl namalovaný na skle, jenže efektu opravdovosti jako ve StarWars nedosáhl. Ok, jsou to levné pixely...možná namalovaný by právě vypadal líp. Nejvíce mi ale vadí, že s žádnou postavou se nedá ztotožnit. Kdyby už byl Loki alespoň větší hajzl, když nic jiného... ()

instageek_cz

Pomalá, konverzační epizoda, což by nebylo na škodu. Akorát jsem si pořád nebyl jistý, co Loki a Loki myslí upřímně, co jenom hrají, a vlastně to nevím doteď. Možná je to záměr, ale opravdu spíš než napětí jsem pociťoval zmatení. Každopádně mám moc rád tu atmosféru konce světa, seriál umí dobře prodat ten osvobozující pocit, který při tom některé postavy pociťují. Už je zkrátka všechno jedno...  Hodnocení: 6,5/10   Další recenze a zajímavosti nejen ze světa MCU čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Kinofil

|| TV-14 || Marvel/Disney || Na můj vkus příliš ukecaná epizoda, která nepřinesla nic moc nového, naopak působí dost televizně včetně efektů. Absence Owena tomu nijak nepomhla a vztah mezi Lokim a Sylvií mi nepřijde natolik zajímavý, aby unesl celou epizodu. Ze sci-fi-timetravel seriálu se stává podivná romantická marvelovka bez špetky romantiky. K tomu další otáčení záporáka na stranu hrdinů mě přestává bavit. Plusové body dávám alespoň za katastrofický závěr. 60%. ()

Martrix

Nebýt zajímavých postav a charismatických herců, tak je to sotva průměrná epizoda. Marvel mě svými seriály dost zklamal. Jsou uměle natahované a v čistém základu bez pěkné výpravy a postav které fanoušci milují, vlastně nemají pořádný příběh. Někdy to nevadí, prostě se jen chystá půda na něco většího, nebo se rozvíjí charaktery a vztahy, ale tady už je to na hraně. V další epizodě by bylo fajn se někam pohnout. ()

• Ve scéně, kdy Loki (Tom Hiddleston) a Sylvie (Sophia Di Martino) jedou ve vlaku, tak Loki začne norsky zpívát písničku „Jeg Saler Min Ganger“, kterou pro účely seriálu napsala a složila Benedicte Maurseth. Benedicte Maurseth patří v Norsku mezi nejznámnější tradiční folkové zpěvačky. Význam písničky je, že dívka svým zpěvem volá svého milého domů a ptá se ho, kdy se vrátí domů. (Yoshitsune)
  • Scéna, kdy Loki (Tom Hiddleston) zahodí hrnek s poznámkou: „Another“ odkazuje na film Thor (2011), kde Thor v kavárně udělá to samé. (MrMartinTm)
  • V čase 34:05 má padající měsíc tvar Pac-Mana, postavičky ze stejnojmenné videohry. (Lad2000)