Po krádeži Teseraktu vo filme Avengers: Endgame sa boh falošnosti Loki ocitne pred súdom Úradu Časových Variácií (TVA), kafkovskej byrokratickej organizácie, ktorá existuje mimo čas a priestor. (Disney+)

darkrobyk

Loki nechápající, proč se svět, vesmír prostě všechno neotáčí okolo něho, ale naopak. Žvatlání o touhách, přáních, moci, pravdě, lžích, životě a osudu. Lze nalinkovanému osudu uniknout (Nezvratný osud)? A můžu měnit sebe a vše okolo, pokud budu věřit, že mám vše nalinkované? Tak dobře, budeš králem, a co dál? Vraždící odchylka vypadá jako zajímavý motiv, tož se uvidí. Zatím tedy nijak uchvácen nejsem, ale šanci tomu dám. ()

EvilPhoEniX

Rozjezd sice zatím téměř bez akce, ale své kvality to má. Natočeno i zahráno úžasně a atmosféra mě pohltila. Finále překvapivé. 8/10. ()

Eliott

Ještě tomu dám šanci, ale příliš spokojený nejsem. Myšlenka předurčenosti mi trochu kazí předešlé příběhy MCU. Řekněme, že by se třeba Thor vzdal a nebo nechal zabít. Také ho vyresetují, aby vše proběhlo hladce jak to má úřad ve složkách? A nebo co kdyby Thanos nakonec přeci jen vyhrál? Také by se dostal do tohoto vězení, kde by byl stejně bezmocný jako Loki?? Proto tento nápad časového úřadu příliš neoceňuji a než jsem se sledováním začal, doufal jsem v nějaký zvrat v případě Lokiho smrti a ono z toho asi nic nebude. Mimo to jsem se těšil na svého oblíbeného záporáka v plné kráse. Na nahánění uprchlého vězně po celém vesmíru a propracované akční scény na které jsme již všichni zvyklí, ale bohužel je zde zoufale bezmocný a nevidím v jeho snažení velký potenciál, neboť je pouze předurčen ke svému osudu a tím kompletně svázán. Nuž uvidíme co se odehraje v druhé epizodě, ale další 3 hvězdy už nevydržím a popřípadě udělám za sérií tlustou tečku. 50% ()

Kaka

Alterantivní indie Marvel ? Atmosferické ano, solidně zahrané také, ale koncepčně minimálně odvážný a nestandartní úlet do časových paradoxů a dalších scénáristických veletočů. Bude zajímavé sledovat, zda se to tvůrcům podaří ukočírovat, či to nabobtná do mega nesmyslů. ()

filmfanouch

Ještě pár let nazpátek to vypadalo, že je s Lokim v Marvel Cinematic Universe konec a byla to rozhodně škoda. Z Toma Hiddlestona se vyklubala castingová trefa do černého, která v rámci 5 filmů (Thor 1-3, Avengers 1, 3) dala do role absolutně všechno a udělala z Lokiho i přes jeho narcistickou povahu jednoduše milující postavu. Jenomže pak přišlo na řadu Avengers: Endgame. Zde se Hiddleston nejen vrátil, ale zároveň se otevřeli dveře pro návrat Lokiho v Hiddlestonově podání. A na ten návrat skutečně dochází v seriálu Loki. Šestidílná minisérie v režii Kate Herron se dle vyjádření tvůrců především inspirovala Sedm Davida Finchera, na pitchingu v Marvel Studios byla prezentovaná jako potencionálně nejlepší seriál od Marvel Studios a už kvůli fanouškové základně, kterou si Loki za těch několik získal byli očekávání pochopitelně na vysoké vlně. A velice potěší fakt, že pilot Lokiho naznačuje, že se máme na co těšit.   Jak se dalo čekat, pilotní díl Lokiho především diváka expozicí uvádí do širšího dění. Pilotní díl Lokiho tak vysvětluje pravidla organizace TVA, rozšiřuje svět MCU a především vyžaduje diváckou pozornost. Především i proto, že jsou prozatímní pravidla organizace TVA tak trochu komplikované a zároveň i tak trochu odpovídají na zásadní otázky z Avengers: Endgame, které divákům mohli vrtat hlavou. Loki se ovšem skutečně vydává v rámci MCU jinou cestou a naznačuje, že se seriál vydá cestou dobrodružné sci-fi detektivky, kde se bude především hrát s časem, alternativními realitami a především Lokim.   Tom Hiddleston je opět Loki. Ovšem ne ten Loki, který si prošel událostmi Temného světa, Ragnaroku a Infinity War. Jde naopak o Lokiho, který teprve zažil události Avengers, což znamená, že ho v rámci seriálu sledujeme ještě v jeho velmi negativní formě. Tahle varianta Lokiho se tak musí obejít bez vývoje, která tato postava zažila od roku 2013 a je jednoduše ten starý proradný Loki, který v roce 2012 zatopil Avengers. Díky tomu, že se z Lokiho oficiálně stává hlavní postava ovšem divák dostává příležitost do jeho charakteru nahlédnout víc. Loki je sice pořád arogantní sociopat, už pilotní epizoda ovšem připomene kladné stránky Lokiho a definitivně ukáže, že přes všechny své činy měl pořád svou rodinu velmi rád.   Stejně skvělý jako Tom Hiddleston je i Owen Wilson. Tento komediální herec se v roli agenta Mobiuse v podstatě stává Lokiho průvodcem pravidly TVA a už první epizoda ukazuje, že jejich vzájemná chemie a oboustranná nedůvěřivost budou nejen zdrojem slušného komediálního zlata, ale také dynamického vztahu. Velká část tohoto dílu se stráví jen časem, kdy se Loki a Mobius slovně konfrontují a jejich dialogové konfrontace, ohlížení se za Lokiho minulostí i budoucností a Mobiusovou snahou o rozlousknutí prvé Lokiho povahy jsou nejen neskutečně zajímavé, ale v některých momentech vyloženě dojemné. Ukazuje se, že tvůrci skutečně přišli s kreativním způsobem, jak Lokiho tak trochu vrátit do dění a zároveň tuhle postavu skutečně představit i v tak trochu jiném světle, především v momentech, kdy nemá vše tak úplně pod kontrolou a bůh lstí v rámci svých eskapád s TVA nejspíš projde zkouškou svého titulu. I Lokiho největší odpůrci si dost možná ke konci 1. série boha lsti zamilují.   Tvůrcem seriálu je Michael Waldron, který je mimo jiné zodpovědný i za scénáře k několika epizodám Rick a Morty. A i v tomhle ohledu jde vlastně o vkusnou volbu. Humor v Lokim je hodně svůj a ne každého dožene k slzám smíchu, přesto je ovšem vidět, že Waldron za psacím stolem pilotu jisté povedené vtípky skutečně dodal. Vyloženě super je poté režie Kate Herron. Herron se skutečně daří přijít s jistou formou detektivního napětí, daří se jí pracovat s atmosférou, očividně umí vézt ideálním způsobem dialogové scény a pilot Lokiho působí neskutečně živelně. V rámci první epizody sice ještě úplně nepřišla řada na akční scény, v rámci představovačky ovšem Herron skutečně odvádí dobrou práci a může naplnit diváka snadno optimizmem, že se v následujících dílech nic nezkazí.   Loki má též velmi povedenou výpravu. Design ústředí TVA je neskutečně působivý a nedá se na něj vynadívat. A ani na soundtrack Natalie Holt se zatím jednoduše nedá říct nic špatného. Jsou vidět očividné ambice a už po první epizodě je velmi znát, že bude 1. série Lokiho neskutečně divokou jízdou. Pilot Lokiho je nejen naprosto úžasně zábavná podívaná, ale také skutečně něco dosud v rámci MCU neviděného. Hiddleston si kvůli přítomnosti Owena Wilsona sice nemůže svojí One Man Show vyloženě ovládnout, přesto je skvěle vidět ho zpět ve vrcholné formě a snad se tedy v následujících týdnech bude stejně moc dát chválit celý seriál jako celek. První šestina nejen rozhodně naláká, ale v podstatě připne pásy na divokou jízdu, kde se budou dít věci. Bude to skvělé! Nebo spíš glorious?! () (menej) (viac)

Cappuccino

WandaVision a Falcona s Winter Soldierom som nevidel. Marvelovky pre mňa boli vždy zábavnou jednohubkou, ktorú som si pozrel, a už sa k nej znova nevrátil. Menovaní hrdinovia ma vo filmoch nikdy nezaujali natoľko, aby som im venoval svoj čas pri sledovaní seriálu. Loki je však jednou z výnimiek. Tom Hiddleston stvárňuje zákerného Boha Lokiho fantasticky a zápletka, ktorá by nám mohla ukázať mocnejšie bytosti, než sme doposiaľ videli, ma jednoducho láka. V priestoroch TVA sú teseracty a infinity stones úplne zbytočné, čo hovorí samo za seba. Myslím, že sledovať Lokiho naháňajúceho cez rôzne časové pásma „vy viete koho“ môže byť tajomné i zábavné, a preto dám seriálu šancu. ()

HAL

Ale jo, tohle mě baví. Retro přestylizovanost a koňská dávka nadhledu, Loki je trochu za trotla což mu sedí dokonale, a svět a snad i příběhy tady budou originálnější než je v Marvelovkách obvyklé, takže fajn. I když "překvapení" na konci prvního dílu bylo opět evidentní od začátku. ()

Anderton

Zaujímavé uchopenie ďalšieho zo seriálov z MCU. Ono to TVA pripomína "tak trochu" agentúru pôsobiacu v bezčasí z Asimovovho románu Koniec večnosti. Úvod v TVA zase svojou byrokraciou Brazil, až vám bude Lokiho ľúto. Ozvláštnením sú výlety do minulosti a do iných kútov sveta a celé to stojí na konfrontácii a napätiu medzi Hiddlestonom a Wilsonom. ()

Chen

Malinko bych přidal na epičnosti a trochu víc představil nové postavy, ale jinak skvělý start hlavně díky Tomovi a Owenovi, kteří nepřekvapivě bodují. Zajímavě to pracuje s tím, co už známe a ukazuje lidštější stránku Lokiho, což jistě mnozí ocení a stejně tak i já, ale určitě bych ocenil i nějakou bombastickou akční scénu. ()

Martrix

Z první epizody Lokiho mám mnohem lepší dojem, než z obou předchozích minisérií. Úvod působí neotřele a pokud by se nesl celý seriál v duchu první patnáctiminutovky, byla by to pecka. Vtipná retrosci-fi s postavou, která má potenciál překvapovat a kterou nemůže rozpohybovat jen tak nějaký scénáristický učeň. Loki je chytrolín a jeho soupeři nesmí být s inteligencí pozadu. Zatím se scénáristi drží při zdi, ale i tak to působí fajn. Snad se to nezvrhne v další instantní průměrárnu, jako předchozí smarvelovky. ()

Remivsremi

Krásný vizuál, přesvědčivý Tom, kterému zdatně sekunduje Owen Wilson, ale s příběhem mám problém. Představuje se další možnost cestování časem a manipulace realit. S rozšiřujícím MCU je jasné, že přibudou alternativy a varianty již viděného, ale tím se míchá s dosavadním průběhem a vznikají tak plotholes, které už nezalepíte ani tunou Herkula. Navíc oba dosavadní seriály měly komplikace se zakončením první sezóny a Loki má náběh na opakující se mantru. Neočekávám náhlou změnu zaběhlého konceptu. ()

rasttea

Oproti temnějšímu Lokovi v Thorovi je zde náběh na trochu infantilnějšího Lokiho (vzhledem k umístění na Disney se to dá předpokládat), Owen Wilson mile překvapil, nepadám z toho na zadek, ale snad to další díly nezkazí. ()

oveckaoa

Zatím 6 z 10 výše nejdu je tam více otázek než odpovědí například proč Lokimu z roku 2012 pouští život i toho druhého Lokiho? tak uvidíme co odpoví. Dále nechápu proč záporný Loki cestuje do 15 a výše století co tam jako mění za čas a k čemu to je? Jediný výrazný pozitiv co si z toho odnáším je to,  že spoiler Loki zavedl nevědomky temné elfy ke své matce a oni ji zabili. Dám zatím 60 nečekal jsem nic tak, že nejsem ani zklamaný ani nadšený to hodnocení je uvalené jako vždy na csfd u každé marvelovky. 60 procent ()

Sany33

Príbeh: Dostávame sa do doby kedy Loki zmizol s Teseractom z centrály Avengers. Dostal sa púšť kde ho našli páni času a obvinili ho, že narušil posvätnú časovú linku a stáva sa tak Variantm, ktorého treba vyresetovať. Avšak jeden z aganetov verí v jeho prínos v prípade oveľa horšom ako je ten jeho. Prevedenie: To, že sa nám pred očami buduje ďalšia vesmírna sila, ktorá má svoje vlastné univerzum, nám jasne hovorí, že Lokiho príbeh to zostávajúce MCU veľmi nezmení a teda je skôr takou jednohubkou ako plnohodnotným sekvelom posúvajúcim dej. To však nič neuberá na atraktivite a dokonalej atmosfére prvého dielu. 75% ()

Milano33

Predstavte si Doctora Who spojeného s Rickom and Mortym v Marvel prevedení, a vznikne vám Loki. Loki je rozhodne jedna z najlepších postáv MCU a svoj vlastný projekt si plne zaslúžil. Seriál sa vydáva svojou vlastnou cestou a skrz cestovanie v čase a alternatívne reality je hneď jasné, že s pôvodnou timeline to bude mať pramálo spoločné, čo je aj dobre. Táto skutočnosť dáva Lokimu obrovský potenciál sa naplno prejaviť, odtrhnúť z reťazou a predviesť nám nejedno bláznivé dobrodružstvo. Loki má vskutku unikátny vzhľad a podmanivú vizuálnu stránku, je to jedno veľké kochanie sa nádherou, ktorou sa nebudete vedieť nabažiť. Potešenie prinesú i najrôznejšie inovatívne prvky, akými sú vychytávky TVA a fascinujúce hrátky s časom. Také spomaľovanie alebo zasmyčkovanie času zaručene pobaví. Najviac som si však užíval dynamiku a interakciu medzi Tomom Hiddlestonom a Owenom Wilsonom. Slovná konfrontácia Lokiho agentom Mobiusom a následná konverzačná scéna priniesla mnoho vtipných a sarkastických momentov, ale i psychologické prehĺbenie Lokiho a záverečné sebauvedomenie - náhľad do vnútra. A toto všetko bolo krásne zaobalené do vkusných metafor. ()

Loki_Six

"The first and most oppressive lie ever uttered was the song of freedom. For nearly every living thing, choice breeds shame and uncertainty and regret. There's a fork in every road, yet the wrong path always taken." ()