Loki - Season 2 (2023) (séria)

Velké poslání (S02E06)

(epizóda)
  • USA Glorious Purpose

Ve strhujícím finále Loki napravuje minulost a zjišťuje, co je jeho velké poslání. (Disney+)

jirikzaboj

Nádherný set design a vizuál nenahradí fakt, že tahle epizoda mohla nahradit předchozí tři. Jasně, pár malých detailů by vám ušlo, ale nakonec to není such a big deal. Druhá série mě nedokázala přesvědčit o své oprávněné existenci, protože většinu “času” lomcovala na místě a opírala se o různé scénáristické zkratky, které spoustu lidí z nějakého důvodu přesvědčilo, že to tak má být a je to 10/10 záležitost. Za mě teda obrovské MEH. Seriál má opravdu skvělé herce, nádherné lokace, velice líbivý vizuál, ale nedokázal se roztáhnout do 6 epizod. Možná tvůrci měli volit cestu samostatného filmu, kde by byl výsledek o něco přesvědčivější. ()

Nykrous

S tímhle jděte do p*dele. Takhle mě zničit. Netuším jak to dokázali, ale tohle je prostě masterpiece. V téhle epce mám jen 2 mini výtky. To, že nám pořádně neukázali tu tíhu těch staletí, kdy se Loki snažil o tu záchranu a pak to, že jim nedošlo, že se vesmíry budou větvit nekonečně, protože to byla věc, která mě napadla hned, když to chtěli udělat poprvé. Ale hned ty druhé 2 třetiny v sobě měli ty nejsilnější dialogy a momenty v celém mcu a snad nic se k tomu v mých očích ani nepřibližuje. Loki touhle sérii završil nejlepší charakterový oblouk ze všech stovek postav, co jsem za tu dobu měl možnost poznat a o to překvapivěji, že se to stalo až v tomhle rozpadajícím se období mcu. A to jak to dokázali spojit i s první sérií tak přirozeně a udělali tím tak skvělou smyčku, která nepůsobí jako 2 série, ale jako jednotné dílo je nádherné. Možná jsem trochu zaujatý, ale tohle dílo na mě nějakým způsobem působilo hrozně osudově a já se takhle u seriálu či filmu fakt dlouho necítil a nemyslím tím pouze kvality ale i to ryzí štěstí ze sledování. ()

HellFireFery

Od začátku jsem měl obavy, jak to nakonec s druhou řadou dopadne. Neustálé opakování daných situací mě poměrně iritovalo a vytrácel se ze mě zájem o příběh jako takový. Posledních 15 minut mi všechno však bohatě vynahradilo a musím uznat, že samotný závěr je brilantní. Nebudu spoilerovat, ale můžeme s klidem říci, že Loki je opravdový bůh! PS: Tvůrci potvrdili, že další řada nebude (což je díky závěru i logické) a i proto se tento díl jmenuje stejně jako první díl první série. ()

66pepo66

Prečo takto nevyzerajú ostatné seriály od Marvelu? Prečo sa takto nepremýšľa pri filmoch? Prečo sa neprikladá doraz na príbeh a budovanie postáv? Ako môže jedno štúdio vytvoriť niečo tak skvostné a kvalitné a potom urobiť toľko prešľapov na zvyšku seriálovej tvorby? A vlastne tu a tam aj filmovej? CHCE TO NÁVRAT KU KOREŇOM! Pevne verím, že si Kevin a ďalší ľudia vo vedeni uvedomili, kde nastala chyba a naozaj ku odstránia. Veľký potenciál, ktorý môže pomôcť v ďalších projektoch. Len ho nezničiť a nepremrhať. ()

tomik99

Výborné finále, které skvěle děj propojuje s první řadou. To jsem nečekal a fakt jsem netušil, že to mají až natolik promyšlené (nebo to alespoň tak vypadá). Jednotlivé časové skluzy do minulosti a její opravování byly na epizodě to nejlepší, že jsem snad schopný odpustit ten zbytek (převážně bídné) řady. Hodnotil bych pěti hvězdy, nebýt těch posledních deseti minut, které mi už tolik nesedly. Nemohlo to zkrátka skončit tím, že by Loki tu Sylvii skutečně zabil? Stejně na posvátné časové ose nemá co dělat a jedná se o anomálii. Rád bych viděl další "spolupráci" Kanga a Lokiho, tudíž jednu hvězdu ubírám, že se tvůrci nakonec vydali jiným, přesto ne úplně hrozným směrem. ()

• Tato epizoda má stejný název jako první epizoda první série Velké poslání (2021). Tvůrci tento fakt odůvodnili tím, že se samotný příběh kompletně uzavřel. (HellFireFery)