Loki - Season 2 (2023) (séria)

Veda/Fikcia (S02E05)

(epizóda)

Loki prechádza umierajúcimi časovými osami, aby našiel svojich priateľov. Realita však nie je tým, čím sa zdá. (Disney+)

tomik99

Takže jsme dostali flashbackový díl, který měl říci co? Úplně to nechápu, vždyť jsme se o Mobiovi, Caseym a B-15 nic nového nedozvěděli. Flashbacky nám měly ukázat jejich život před TVA, abychom věděli, že všichni něco ztratili a nemají důvod se do organizace vrátit (nebo naopak). Ale co jsme se vlastně dozvěděli? Že B-15 pracovala v nemocnici? Vždyť to mohli říct o epizodu zpátky a vůbec nic by se nezměnilo, neboť scény s ní postavu nikam neposunuly a vůbec nám nenapověděly, že měla lepší život předtím. Mobius - měl práci a syny, ale neznáme jeho vztah s nimi a opět nechápeme, čím ho život naplňoval před / po TVA. Ty flashbacky neodhalily absolutně, ale absolutně nic. Pardon, omlouvám se, ale já tohle tvůrcům nežeru. ()

Scarecrow7

Co tak koukám, tak za mě to bude asi velmi nepopulární názor, ale možná tomu pouze nerozumím. Za mě je celá druhá série třeba naprosto nudná, na první sérii to nemá a zkrátka tohle "časový špagetový monstrum" neskutečně nudí. Možná mi něco uniká, ale přijde mi to podprůměrnější než i Secret Invasion. a to už je co říct. Hudba, herci, set, to všechno je fajn, ale příběh je za mě naprostá nuda, která mi snad bude dávat větší smysl po posledním díle a já pak změním názor. Nepřijde mi, že koukám na Lokiho a ne, opravdu od toho neočekávám ani nic na styl Thora či Avengers. ()

kenkaku

Loki zase skáče v čase? Takže poslední 3 epizody byla trapná vycpávka a plýtvání peněz? Jako vtipem s Frankem Morrisem pěkný (za to dám z nostalgie hvězdičku), ale nevím co si o tom myslet (význam to nemá je to jen milá hra s fakty jako v první řadě D.B.Cooper). Prostě pokud by tohle byla druhá epizoda, bral bych to jinak (zapadlo by to do konceptu a nějakého vývoje, kdy se nově skáče nejen v čase, ale i prostoru, podle lokace klíčových postav, aby ukázal jejich životy před TVA). Takhle je to ale jen zbytečná nesmyslná trapnost co nijak nekoresponduje s děním minulé epizody. ()

NiaWolf

Trochu mi ten díl připomínal Interstellar - dlouho nic, pak WUT? a ticho. Určitě je to zatím o tři řády výše než byla první řada, ale stejně mám trochu obavy o to, jakým směrem se Loki ubírá. Přece jen, má to být asgardský bůh falší, co umí kouzlit. A v seriálu se z něj spíše stává Doctor Who. Nestěžuji si, jen to podotýkám. ()

Tom10000

5. a předposlední díl 2.série, a dost možná i celého ambiciózního seriálu. Loki se opět ocitá mimo čas, kdy se snaží, seč může, najít všechny své přátele. To se mu sice skutečně podaří, avšak namísto Mobiuse, Ouroborose a inženýra z TVA nalézá jejich de facto "minulé" života. Z agenta se tedy stal prodejce vodních skútrů, z vynalézavého technika spisovatel neúspěšných sci - fi románů a fyzik, snažící se ze svého koníčku vytvořit budoucnost své tvorby, a místo posledního kamaráda najde jen zloděje uvězněného v Arkansasu. Netřeba zmiňovat roli B - 15, živící se zde jako lékařka. Každý chce žít po svém, naštěstí se může Bůh falše znovu opřít o vědce, jenž mu pomůže se sestrojením Tempatu. Bohužel, svět kolem něho se řítí do záhuby. Nové větve se netvoří, pouze pomalu odumírají, a tím zaniká i svět jako takový. Sylvia si na něj sice pamatuje, a stihne uniknout před zkázou své časové roviny, při společném setkání všech ale s nimi umírá i ona. Loki zůstává na vše sám. Či ne? Povede se mu zkrotit své skoky časem? Nakonec ano. A dokáže se vrátit na moment před výbuchem usměrňovače. Má však ještě šanci vše zachránit? To nikdo neví (...). 80 procent. Výborný díl, ale kde nabral, tam i trochu polevil, zejména co se týče romantiky, již odstrčil na druhou kolej. ()

• Na úplném konci titulků zazní hláška: „You died! Insert your coin, loser,“ což odkazuje na konec hry v arkádové hře „Zaniac“. Tato hra je založena na stejnojmenném filmu, který natočil ve fiktivní časové lince X-5 (Rafael Casal), jenž hlášku také namluvil. (UhLee)
  • Caseyho (Eugene Cordero) varianta v této epizodě je Frank Morris, což je jeden z vězňů, kteří opravdu uprchli z věznice Alcatraz v červnu roku 1962. Jeho „zmizení“ ze svojí reality je pomrknutím na skutečnost, že Morris po jeho útěku již nikdy nebyl nalezen. (NiWi)