Loki - Season 2 (2023) (séria)

Srdce TVA (S02E04)

(epizóda)

Krosná TVA sa blížia ku katastrofálnemu zlyhaniu, ale Loki, Mobius a Sylvie majú varianta Toho, kto ostáva. (Disney+)

tomik99

Směsice rádoby chytrých vět, které mají dávat nějaký smysl, ale i po několikátém a pečlivém zhlédnutí zjistíte, že postavy melou naprosté nesmysly. Rádoby vědecké věci TVA jsou naprosto mimo. Druhá řada je jedna velká katastrofa, kterou vede přehlídka béčkových a nudných postav v čele s postavou, která byla ještě před pěti lety fajn. Koukat na neustále utrápený obličej Toma Hiddlestona mě už počtvrté za sebou nebaví. Klaďas mu nesluší a tečka. ()

oveckaoa

Minutka ukáže Ravonně, že kdysi vládla s Kangem pak ji, ale Kang podvedl a vymazal všem paměť a nabídne jí, že mohou vládnout spolu . Mezitím Timely přijde do Tva a oni mají plán někoho tam poslat , aby ten tok času roztáhl a nevybuchlo to. Ravonna s Minutkou se dostanou do vězení pro členy Tva kde jim nabídnou buď  to, že půjdou s nimi nebo zemřou s nimi jde jen Brad co chce  zpět ´´nový,, život zbytek zemře a oni unesou Timelyho   pak se dostanou nějak do nastavení tva a Minutka to sabotuje. Loki hledá Timelyho (mezitím vymažou Ravonnu Minutka zmizí jelikož dělají restart systému) a pak se objeví další Loki a vymaže ho jde do velení tva a nabídne se , že roztáhne ten tok času Timely chce , ale jít tak jde a vymaže ho to a pak vše vybuchne. Nejlepší na tom je ten začátek a konec bohužel jak člověk už zná a má nakoukané Marvelovky tak ví, že nejspíše všichni přežijou nedivil bych se kdyby žila jak Minutka tak i ta Ravonna. 60 procent Nejlepší komentář betyvlckova jedna z mála normálních co tu je a neudělá se z kdejaké marvelovky ()

Textorix

Wow, just wow. Toto má väčšie grady než väčšina filmov. Je až neuveriteľné ako toto pôsobí ako finale serie a pritom mame pred sebou ešte ďalšie dva diely… pri Marvel serialoch sme pritom zvyknutí na opačný problém, že epizod je málo a všetko je narychlo. U Lokiho však tvorcovia zvladaju bravurne vyskladať komplexny a pútavy pribeh založený výlučne na postavach už po 4 dieloch. Ľudia čo sa tu opušťaju nad tym ako si to väčšina užívame, kým oni tomu dávajú 2-3* sú proste uplne delulu a nikdy im nebude nič dobré, je mi vas strašne ľuto vlastne :) ()

Tom10000

4.díl. Loki se spolu s Morfeusem, a též i Sylvií, (jež se k nim po krátkých neshodách neochotně přidá) pokouší zachránit usměrňovač času před naprostou zkázou, a tedy i celou společnost, utvářející jim vlastní životy, před zánikem. Pomoci jim mají dva technici TVA, mezi nimiž se nachází i Orpheus, autor příručky k TVA, a zvláště též Viktor Timely, Variant Toho, který přežil, nacházející se ještě donedávna v roce 1893. Jedině on totiž usměrňovači rozumí, jelikož ho jeho jiné já "v budoucnosti" samo vytvořilo. V cestě jim však stojí nejenom nedostatek času, ale i Ramona, bývalá šéfová společnosti, a zákeřná umělá inteligence Minutka. Ta se pokusí převzít kontrolu nad počítačovým systémem, zatímco její de facto spojenkyně a zároveň i loutka v jednom (už z dřívějších dob víme, kdo si ji "ochočil") s využitím jednoho z agentů zabijí své nepřátele a pátrá po způsobu, kterak znovu získat pomyslný trůn. Loki i Sylvie mají štěstí. Orpheus resetuje systém a tím vyřadí Minutku ze hry. Zároveň se podaří černovastému bohovi omámit agenta, a ten zabije Ramonnu. Čas už ale uplynul. I když se pokusí Timely přiblížit k usměrňovači, nepředstavitelně vysoká radiokativita ho doslova roztrhá na nudle. A krátce nato celý systém exploduje, čemuž čelí nejen Loki a Sylvia, ale i všichni ostatní včetně TVA (...). 85 procent. Velmi dobrý díl, v němž ale tvůrci všechny zabili, tudíž si nedokáži představit, jak vlastně chtějí pokračovat. ()

Yhorm

Dialogy výborně pasují a jsou vtipné. Postavy mají hloubku. Celý díl má dobré tempo a příjemný dějový spád. Chvílemi se zde dějí zdánlivě absurdní situace podobně jako třeba ve " Stoparově průvodci po galaxii" těžko některým uvěřit, ale vtipné provedení a designově neotřelý sci-fi grafický visual dává seriálu grády a vlastní originalitu. Seriál Loki považuji za jeden z nejlepších poslední doby podobně jako Mandalorian. Scénář Lokiho je napsaný opravdu velice dobře, jak dějová linka, tak postavy a dialogy. Plus tento díl byl na výbornou. ()

• Ouroboros (Ke Huy Quan) v jednu chvíli řekne Victorovi (Jonathan Majors): „Je to jako had, co požírá svůj vlastní ocas,“ což je odkaz na jeho jméno Ouroboros. Ouroboros je symbol ze starověkého Egypta a představuje cyklickou podstatu všech věcí, nekonečný návrat od konce k začátku, sebezničení a sebeobnovu (znovuzrození). (Hovadin)
  • V epizodě jsou zmíněny události filmu Thor (2011). (Knowho)