Vlak do Busanu 2

• Južná Kórea Peninsula (viac)

Děj filmu se odehrává 4 roky po vypuknutí zombie apokalypsy ve filmu Vlak do Pusanu (2016). Korejský poloostrov je zdevastovaný a bývalý voják Jung-seok (Dong-won Kang), kterému se podařilo uniknout ze zámoří, je pověřen návratem a nečekaným potkáním s přeživšími. (TommyZR)

ScarPoul

Prvá hodina je slušná. Pomáha budovať Sang-ho Yeonov fikčný svet a kedže fikčné svety so svojimi vlastnými pravidlami mám rád, tak som očakával aj napriek hodnoteniam slušnú jazdu. Bohužiaľ presne v polovici tomu dôjde dych. Ako keby si režisér uvedomil, že jeho postavy sú príliš nezaujímavé aby dokázali pokojné scény vyplniť skutočnou emóciou. A to je kameň úrazu celého filmu. Postavám nedržíme palce tak ako vo Vlaku do Busanu. Ich boj je povrchný, vôbec nie podmienený niečim silnejším a existenciálnejším. Postavy, ktoré žijú na polostrove si žijú (mimo zombíkov) v zásade dobre. Potom príde digitálne finále a prehrsť klišé. Čo sa týka naháňačky, absolútne ignoruje niektoré fyzikálne zákony. A prehrsť klišé ukazuje na neschopnosť prísť s trefným a emocionálne vyšperkovaným záverom. Koniec je teda rovnako smiešny ako v prípade nedávneho Zombie korejského zárezu ALIVE. Priemer, ktorý je smutnou pripomienkou svojho predchodcu. Ale stále pozerateľné ak viete prižmúriť obidve oči a niektoré veci jednoducho prijať. ()

majo0007

Klaustrofobický vlak nahradili CGI automobilové naháňačky (znalosť jednotky z 2016 nie je absolútne potrebná)... Pripadalo mi to jako kríženec Mad Maxa s Walking Dead a 28niečo plus nejakou sněživou AfterParty. Väčšia spokojnosť by bola, nebyť už tradičného ázijského urevaného slow-motion záveru. SPOILER: dedo zomrie... a všetci sú smutní... a plačú... Happy End...KONIEC SPOILERU. Nie,...druhý x nemusím... ()

Spiker01

Tak nějak jsem zpětně nedocenil kult jedničky v jistých kruzích, dle mého se jedná o standardně dobrý zombie film a tahle dvojka mě překvapila svou radikální změnou konceptu ve stylu akčnějších dílů Walking dead z velkého města a vlastně mě to dost bavilo. Rozhodně se nejedná o žádné veledílo, nicméně "Poloostrov" má docela fajn akci i tempo příběhu hodných 70ti%. Za mě tedy mírně podhodnocené. ()

Kienast

To je tak, když hrajete Carmagedon a prokládate to koukáním na Šíleného Maxe. To totiž podle mě dělal pan režisér a myslel si jaká by to byla pecka, kdyby to zkombinoval do filmu, jenže je to šílenej patlal ... Jinak si neumím vysvětlit, proč dopadlo pokračování "Vlaku" tak moc špatně. Zlý příběh, zlé efekty, totální chaos. Radši si pustit znova jedničku. 3/10 ()

iXtr3m3

Výrazný "pád" oproti skvelej jednotke. Príbeh by nebol zlý, resp. nie príbeh, ale hlavná myšlienka, keďže to bolo možno na jednu stranu scenára, ale preboha to CGI, WTF? Jazda na autách, ktorá navyše zaberá z filmu dosť stopáže bola fakt že zmrvená ako z videosekvencií hier tak cca 10 rokov dozadu (fyzika, kolízie atď.). Toto ten film neskutočne ťahalo dole, takže aj tie tri hviezdy len tak tak. Škoda. Prvá časť bola fakt malý zázrak, toto na prvej časti parazituje len názvom, nie je to ani taký survival, ani tak technicky dobré a emócie tam síce boli, klamal by som, keby som tvrdil, že nie, ale určite nie tak uveriteľné a silné ako v predchádzajúcom filme. Fakt veľká škoda. Inak by to nebol zlý film, ale kontaktných bojov fakt minimum, tam jednotka doslova kraľovala a ostatné sprasené CGI, keby som nevedel svoje, tak si myslím, že som videl "work in progress" verziu. ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

27.04.2020

Režisér korejského zombie hitu Vlak do Pusanu z roku 2016 Sang-ho Yeon chystá pro Netflix novou animovaní sérii. Ještě letos by měl režisér přivést do kin pokračování svého zombie hororu pod názvem… (viac)