Pokémon - Slunce a Měsíc

(séria)
  • Česko Slunce a Měsíc / Slunce a Měsíc – Ultra dobrodružství / Slunce a Měsíc – Ultra legendy (viac)
Japonsko, (2016–2019), 53 h 37 min (Minutáž: 22–25 min)

Kamera:

Júko Orikasa

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Daisuke Namikawa, Unšó Išizuka, Inuko Inujama, Kaito Išikawa, Kei Šindó, Reina Ueda (viac)

Ash, jeho matka a Pikachu cestují do Aloly a zapisují se do Pokémonové školy, kde se střetnou s hanebnými Lebkováky. (Netflix)

Tezuka

6 sérií nazývají Rakeťáci Satoshiho prckem, ale v téhle verzi je z něj totální mimino. Abych byl spravedlivý, Rakeťáci jsou na tom možná ještě hůř. Občas mě to pobaví, líbí se mi i úvodní openingy, ale zavřít ho někde do školy na ostrově s 5 zdejšíma prckama je děs běs. Vůbec se to k němu nehodí a ze seriálu se úplně vytratila adventura. Nevím nevím kam se to soudruzi z Japonska snaží posunout, ale radil bych jim vrátit se hezky na úroveň ligy Sinnoh a Kalos, jinak to nedopadne dobře. ()

Scalpelexis

[Shlédnuto 19 epizod, drop] Tu, když jsem se posledních pár dní nudil, mě přepadla nostalgie z mládí na Pokémony a jelikož na Netflixu v rámci této frančízi není moc velký výběr, tak jsem si na pozadí při domácích prací pustil poslední mutaci. Uf, jedním slovem, katastrofa. Jestli Pokemoni měli aspoň nějaký směr a příběh (sbírání odznaků, liga..), tak tu si náš nestárnoucí panic mládenec Ash beskrupulózně válí šunky. Všechno je totiž skvělé, úžasné, fantastické, výborné, problémy neexistují, Pikachu tupě mimikuje jeho reakce, pohyby a činnosti a noví Pokémoni už designově vypadají jak malůvky batolete. Nazvat Naruta filleriádou je v zrcadle téhle série urážkou a graficky je to jednoduše hnus, s dovolením. Věnovat tomu pozornost mi přijde nadlidské, užít si to ještě více. Pryč odsud. ()

ricmont

Sun and Moon jsem ze začátku moc nemusel. Změna kdy Ash místo cestování zůstává na jednom místě mi moc dobrá nepřišla. Ovšem jak přicházeli další a další díly tak jsem se chytil u toho, že mě tento Alola arch v Ashově cestě ze titulem mistra vlastně dostat baví. Seriál tu po 20 sérii mění svůj styl vyprávění a ono to od poloviny na mě vlastně začalo fungovat. Asi to bylo jen o tom si zvyknout. ()

sirjohn

Velká radost. Nostalgický příběh v novém kabátě, s citlivostí a skoro až volných přechodem od původní ságy. Která z mého pohledu dnes není určitě dokonalá, příběh a díly jsou opravdu o tom stejném a vše odpovídá začátcím a roku 1997. To zde ovšem není !!! Naopak ! Vše tu hraje kvalitním přístupem děje, příběhu, po dokoukání opravdu komplexního, postav, nových pokemonů, místem 4 úžasných ostrovů a určitě také dobrou grafikou, kde jsem viděl film na Netflixu a "nic proti", ale ten digitál si můžou strčit..oproti tomuto určitě ! Opravdu paráda, 20minut (bez ukázek) pěkné pauzy a kulisy k/po obědě. Příběh rostoucí, plný, dynamický (od půlky 1.řady, do té doby to je velmi pozvolné, ale spád to má co do příběhu fajn a rozhodně je potřeba vyčkat - taky abyste si zvykli.). Rád bych na závěr dodal, že Rakeťáci jsou zde opravdu také super překvapením, statické "mizíme ze scény" zde nečekejte, dostali více prostoru a jejich nový "domácí" je od 2.série k nezaplacení v každém záběru :D (spoiler "Bewear"). V neposlední řadě je seriál velmi citlivě poučně-naučný, velmi citlivou (přesto přímou) formou k dětem také na jedničku! Po 19letech "brandu" vyšvihnout opravdovou kvalitu, to chce klobouk dolů a 5 hvězd ! ()

• Tato epizoda byla vysílána pouze v Japonsku. V USA a dalších zemích odmítli díl vysílat, protože se zde hlavní hrdina Satoshi (Ash) rozhodne namalovat si obličej na černo, ve snaze napodobit pokémona Passimiana. Toto však bylo zahraniční distribucí posouzeno jako možná Blackface kontroverze, a proto byl díl z programu vyřazen. (Jeoffrey)