Při cestě k Šafránovému městu naši hrdinové narazí na stezku, která pokračuje podél srázu. Když výprava uvidí nad oceánem létat hejno Butterfree, Brock jim jako chovatel pokémonů vysvětlí, že Butterfree právě kladou vejce. Aby Butterfree mohli pokračovat ve svém potomstvu, hledají si v tomto období partnery a společně překonávají moře. Ash vypustí svého Butterfreeho a pošle ho směrem k hejnu. Jeho Butterfree předvede tanec, aby přilákal růžovou Butterfree, ale je brutálně odmítnut. Ash, Misty a Brock se snaží Butterfreeho povzbudit, ale Butterfree se nemůže vzpamatovat z šoku z odmítnutí. V tu chvíli přijíždí tým Rakeťáků, aby Butterfreeho ulovil. Ashův Butterfree se snaží zabránit chycení svého kolegy pokémona, ale jen s malým úspěchem. Ash je odhodlaný je osvobodit a získat srdce růžového Butterfreeho a bojuje s týmem Rocket se silou a odvahou zamilovaného pokémona. Dokáže Ashův Butterfree zachránit své kolegy pokémony Butterfree a získat srdce růžového Butterfree? Pokud ano, opustí Ashe, svého milovaného trenéra pokémonů, aby následoval svou lásku a naplnil osud Butterfree? (LUKICKK)