Pokémon - Indigová liga / Pomerančová liga / Johtovy cesty / Šampionát Johtové ligy / Hledání Mistra (1997) (séria)

Souboj se samurajem (S01E04)

(epizóda)
  • Česko Samurajova výzva (viac)

Při procházce Viridianským lesem potkali naši hrdinové mladého samuraje, trenéra Pokémonů. Začíná boj a když už se zdá, že nikdo nezvítězí, zaútočí roj včel, který bitvu zdrží. Ash se bezmocně pokouší volat na pomoc Metapoda, ale naštěstí se všem podaří uniknout díky Pikachuovu elektrickému šoku. Nakonec se objeví i zakuklený Metapod, jeho kukla se otevře a on se konečně promění v krásného Butterfree. (Magic Box)

• V této epizodě jsou evoluční procesy Metapoda a Kakuny zobrazeny jako praskání jejich krunýřů a vynořování jejich vyvinutých forem, po nichž zůstává prázdný krunýř, podobně jako u skutečného hmyzu po zakuklení. V pozdějších epizodách je však ukázáno, že se Metapod a Kakuna vyvíjejí jako ostatní pokémoni. (LUKICKK)
  • Ukazuje se, že Ashův Pidgeott umí písečný útok, zatímco jeho Metapod se naučil tvrdý útok. (LUKICKK)
  • Ashův Metapod se vyvine v Butterfree a naučí se pohyb „spací prášek“. (LUKICKK)