Komisař Andri Olafsson dostává na starost případ brutálního útoku na ministryni průmyslu Hallu. Při cestě na jednání ji před budovou parlamentu zapálil muž, který při incidentu zemřel a Halla byla převezena do nemocnice s těžkými popáleninami. Může mít útok na prominentní političku něco společného s postupem vlády a rostoucími nacionalistickými tendencemi na severu země? Andri se za vyšetřováním případu vydává z Reykjavík na venkov do míst, na která se usilovně snažil zapomenout. (Česká televize)

chrispe

První díl rozhodně nenechá nikoho na pochybách, že to bude drsný a řádně zamotaný příběh. Bylo fajn vidět známé tváře, ať už ty sympatické i ty méně. Dala bych i 5* ale neudrželo to tempo po celý díl. A! Vážně jsem v závěrečných titulkách viděla jméno Yrsa Sigurdardóttir? Tak to se těším ještě víc!! ()

Cheeter

Byť to vypadá na zajímavý případ, tak rozjezd byl poněkud slabší. Rozhodně je se na co těšit. Jen nechápu, proč oproti první sérii bylo změněno město, kde se děj odehrává, ačkoliv se stále všichni tváří, že je to to samé. ()

Anderton

Je t síce trochu odlišné od prvej série, ale námet mi pripadá originálny. Sebaľútostivý brat príde za sestrou, ministerkou priemyslu, a spoločne ich podpáli. V hre je elektráreň, budovanie priemyslu tam, kde to škodí prírode a v podobe zemetrasení aj domom a samozrejme aj rodinné problémy na všetkých frontoch. Arni to bude mať ako v práci, tak v rodine opäť ťažké. Tentokrát bez snežnej metelice, ale stále je to proste Island. ()