Malý dárek, který zůstal v jednom opuštěném autě zavátém sněhem, se stává oním stěžejním dílkem celé skládačky kolem případu torza vyloveného před několika dny z moře poblíž přístavu, ale i všech s ním provázaných událostí. Ve světle nových odhalení se klíčoví aktéři přestávají schovávat za zdí lží a naopak se uchylují k drastickým zoufalým činům. Přístavní městečko a jeho policisty čekají ještě pěkně horké chvilky. (Česká televize)

Necrotongue

Desátá epizoda přinesla skvělé uzavření první sezóny. Byl jsem absolutně spokojený, skutečného vraha (pokud se tak dá vůbec nazvat) jsem fakt nepodezíral, opět nechyběla vynikající atmosféra, akce přinesla dobře vystupňované napětí a v závěru naštěstí nepřišel žádný kýčovitý happyend, naopak, dostal jsem pár slušných důvodů k zamyšlení. ()

Dr. Hawkeye

Tak to jsem upřímně nečekal. Uzavření první série je zcela v duchu předešlých devíti dílů. Nic megalomanského ani bombastického, ale pozvolna gradující temné finále. Skvělý počin. A plusové body za můj milovaný Island... ()

octopuska

Andri mi tak přirostl k srdci, že to celkem nechápu. Nebyl mi sympatický ani trochu a u tohoto posledního dílu mě dohnal k slzám. Případ vyřešen super, ale jeho život v troskách. Zjistit, že člen rodiny je vrah a ještě k tomu celkem v právu, je složité dilema, jak se rozhodnout.Ta chvíle na molu s usvědčujícím předmětem je hodně silná. A Andri svádí těžký boj sám se sebou, jak to vyřešit. Nakonec zvítězí spravedlnost, jak jinak. Ovšem je to s trpkými následky. Taktéž skvělá Hynrika, která to s Andrim celé táhne. Málo slov, hodně emocí, ty teskné housle co se táhnou celou serií, ty mi hodně zalezly pod kůži. Celý městečko plný podezřelých, divných ksichtů a do toho pořád padá sníh. Dělá to zkrátka výbornou atmosféru. ()

Esgalnor

Nejlepší epizoda série, zážitek ještě umocňuje fakt, že má jen půl hodinky. Napěchováno napětím, emocemi a pocitem zadostiučiněním. Celé to na mě nakonec tak dolehlo, až mě to k mému překvapení dostalo k slzám. A to to nepotřebovalo lacině šokovat, či výrazně hrát na city. Hynrika si zde ukradla celý seriál. Po prvním dílu bych nečekal, že si mě seriál takhle ukradne. ()

Anderton

Bolo zrejmé, že všetko je vopred presne premyslené a že v desiatej epizóde všetko do seba elegantne zapadne. No a aj sa tak stalo. Mŕtvol už nepribúda, zato sa dozvedáme, že prvá vražda nebola tak úplne vražda. Séria vrcholí aj emocionálne, do hry sa dostáva Maggi a jeho mama a Andri sa lúči so svojou rodinou. Rozuzlenie nie je takpovediac šokujúce, ale čiastočne prekvapí a podstatnejšie je ono zapadnutie všetkých dielikov na svoje miesto. ()

• Tělo, které se našlo v přístavu, rozřezávají na paletách s logy Českých drah. (Sicilius)