Posádka narazí na spící borgskou krychli a Zero pro záchranu své lodi riskuje úplně všechno. (SkyShowtime)

PKD

SPOILERy. Jsem první a jsem opravdu v módu waw. Název dílu totiž přesně splnil to, co říká. Fandové Borgů a STV budou chrochtati blahem. To zaručuji. Když se objeví Borgská kocka, tak jsem zaječel, což se naposledy stalo u cz premiéry Voooy dílu Fever. Byť tam se jednalo o seschlou mrtvolu Borga. A to už je sakra let. A její interiér? Příjde mi, že v celém Voooy nebyl tak fascinující, jako zde. Ale to dělá jistě to HD, hehe. Ani v Pikrdovi mě ta jejich krychle tak nedostala, jako tady. A jen se mi dokazuje, že HD tomuto 1.cgi ST seriálu hodně sluší. Dozvíte se, že pro Borgy jsou Medusani (pokaždé, když vidím postavu Zero, miluji TOS ještě víc, než je to možné) druh 802 (další kousek do Encyclopedie) a též zde uvidíte něco, co jste zaručeně ještě v ST neviděli...asimilovaného Medusana. Scénář je opět napínavý, takže mi (jako u LD) příjde, že díl trvá tak 10min. A to nemluvím o 2 vstupech (chci víííc) U.S.S.Dauntless, kde jsme konečně zjistili, že šéflékař je Tellarit (byť má jakési kly, ale zase u něj nemusím hádati rasu, což se v DSC stávalo často, takže raději toto) a to je u mne totální TREK classic odkaz se vším všudy. TO JE ST diverzita jakou si představuji. Víc ST ufounů ve flotile. A ne, aby byl každý druhý černý, nebinární (co to dopr. vůbec je???) nebo teplý jak golfský proud. A to možná nevíte, že časem příjde i Okona zvaný Nezkrotný či nyní již adm. Jellico, který (stejně jako Janewayová své představitelce a kterou díky tomuto tv s. začínám ve své nekolektivní mysli po 20 letech, rehabilitovati) jakoby Ronnymu Coxovi z bulvy vypad.;-) Dozvíme se, co naplánoval otec Gwyn, což fakt stojí za to. Už dříve jsem byl potěšen, ale tady jsem nefalšovaně a regulérně...nadšen. A co na to Chakotay? Vybudované mystérium kolem jeho zmizení je něco, co jsem v treku též ještě nazažil. Byť je mi jasné, že po odhalení, to už taková bomba nebude, ale zatím je to, jak by řekla 1 megakultovní postava (která rozhodně nemá žádnou nevlastní vyflusanou sestru) fascinující. ()