Ve finále třetí řady musí posádka lodi Cerritos v závodě prokázat své kvality. (Prime Video)

zipacna

Myslím, že třetí série Lower Decks jsou žně pro fanoušky TNG/DS9/VOY éry a já jsem s touto sérií nadmíru spokojen. Poslední díl to krásně uzavřel a kromě nových lodí přinesl pár zajímavých maličkostí (nový člen posádky, štědrý sponzor archeologie nebo třeba  Shaxův special-moment) A pozor, ať nepřehlédnete potitulkovou scénu ;) ()

PKD

MacMahan nelhal. T´Lyn je zpět. ;-) Ale nechal si ji až úúúúplně na konec, grrrr. Doufám tedy, že ve 4.s. bude míti více prostoru, než jen 2 věty. A jak tak vidím, má tzv. propůjčenou hodnost. Zdraví nedobrovolní flotiláci na Vooooy. Jak by řekl Boimler.  Démonický admirál kouřící doutník? Zdraví býv. kpt. Rios. Záchvat smíchu při záběru na alternativní verzi posádky Cerritosu. Hmyzí Boimler je stále TOP. To je na infarkt. + jeho squellé napodobování velících důstojníků. Samoz. jde o nejakčnější díl zatím vůbec. Toliko střílení (a zase ty phasery ve warpu, zdraví STV, chjo) tady nebylo snad od DS9. Nepřehledné patlaniny v DSC, nepočítám. A potitulková scéna? To nemůžu vyzraditi, páč spoilerové peklo, víme? Tak zase za rok. Byť je ve hře ten o něco dříve crossoverový díl ve 2.s. SNW. To bude teprve rachot. Lower Decks go! Bonus pro TOSkaře, monitor zavilého computeru Aledo, alá M5. ()

cyphercz

průměrné hodnocení epizody 97% (listopad 2022), jako vážně?? Neříkám, že to byl špatný díl, ale tohle je rozhodně těžce přestřelené, vážení... Je fajn, že se nám to vyřešilo několik "loose ends" z předešlých epizod, ale celkově je tohle nejslabší season finále z dosavadních třech řad. Už mě neskutečně irituje to cpaní nějaké té zlé a mocné AI do všech Kurtzman Treků, tady to naštěstí bylo vyřešené za jednu 28 minutovou epizodu a díkybohu za to, že z toho není zápletka na celou řadu. Děj je jinak plný plot holes typu Starbase má asi jen jednu zbraňovou platformu, jinak si nedovedu vysvětlit, že při útoku robolodí neopětoval palbu, tyto robolodě jsou pak asi vyrobené z "nezničitelnia", protože hravě dají na frak Sovvy, pak zvládnou přežít výbuch warp jádra v těsné blízkosti a skoro i následný útok snad 20 "Lower Decks" lodí.... hej admirálové, co takhle vzít tenhle geniální téměř "god mode" design a upgradovat celou svoji flotilu? Pak bude Federace doslova a do písmene nezničitelná a může jít hravě vykydlit Borgy do Delta kvadrantu... Alespoň tu nebylo moc trapného humoru pro 13 leté, ale na víc jak 70% to prostě není. ()

• Epizóda obsahuje krátku potitulkovú scénu. (koba)