Všetci starostovi muži

• Česko Všichni starostovi muži (viac)
USA, (1996–2002)

Hudba:

Danny Pelfrey

Michael J. Fox, Charlie Sheen, Richard Kind, Alan Ruck, Michael Boatman, Barry Bostwick, Connie Britton, Alexander Chaplin, Victoria Dillard (viac)

Riadiť osemmiliónové veľkomesto nie je žiadna zábava, hoci sa to na ňu často podobá. Je to nekonečný kolotoč poriadne vypätých a bláznivých situácií. Mozgom a telom každej radnice by mal byť starosta. Na newyorskej radnici je tým povestným mužom číslo jeden starostov zástupca, Michael Mike Flagherty (MICHAEL J. FOX), muž nevysokej postavy, ale o to väčších schopností a ambícií. Riadiť také veľkomesto, akým je Big Apple, nie je, prirodzene, nič jednoduché. Michael to však robí so suverenitou a prehľadom generála na vojnovom poli. Aj on nejakú tú bitku občas prehrá, ale len preto, aby sa vzápätí dočkal ďalšieho sladkého víťazstva. Život na radnici dennodenne prináša obrovské výzvy, na ktorých si možno vyskúšať sily aj odvahu v súboji s neúprosnou realitou či zákonmi. Len tak možno pomôcť občanom mesta a vybojovať doslova zázraky. Veď posúďte sami. V úspešnom americkom sitcome o radostiach a strastiach ľudí z newyorskej radnice exceluje Michael J. Fox. Neodolateľným spôsobom, akým stvárnil postavu starostovho zástupcu, sa zaslúžil o slávu, popularitu a divácku obľúbenosť celého televízneho projektu. Sitcom sa po prvý raz objavil na amerických obrazovkách v roku 1996, o rok neskôr Michaela J. Foxa nominovali za jeho výkon na ocenenie Zlatý glóbus. Napokon získal dovedna tri Zlaté glóbusy za najlepší výkon v televíznom seriáli/komédii/muzikáli v období rokov 1998 2000 a cenu Emmy za vynikajúci výkon v hlavnej úlohe komediálneho seriálu v roku 2000. V roku 2000 musel Michael J. Fox prácu na sitcome ukončiť pre ťažkú chorobu. Vystriedal ho Charlie Sheen, ktorý svoj komediálny talent dokázal už predtým v mnohých celovečerných filmoch (Muži v práci, Horúce strely I, II). Aj on získal za svoj televízny výkon Zlatý glóbus v roku 2002. V záverečnej epizóde s Michaelom J. Foxom si zahralo viacero hercov, s ktorými sa preslávil v inom seriáli v Rodinných putách. Bol to predovšetkým Michael Gross a Meredith Baxter-Birneyová, ktorá v Rodinných putách hrali jeho rodičov. Pre zaujímavosť uvádzame, že v jednej z častí seriálu (údajne je Foxovou najobľúbenejšou) v The Thirty Yoer Itch hrala jeho manželka Tracy Pollanová starostovu dávnu lásku zo strednej školy. Po odchode Michaela J. Foxa sa novou výraznou hereckou posilou stal Charlie Sheen ako charizmatický Charlie Crawford. (oficiálny text distribútora)

Tosim

Po zralé úvaze jsem jednu hvězdičku ubral a to kvůli dvěma epizodám, kdy postava Mika oodchází ze seriálu. Neřekl bych, že to byl vyložený "hajzlík", ale jeho charakter se v závěru otočil tak, že to byl skoro protimluv. Je mi líto... Všichni víme, že MJF je vážně nemocen a chtěl odejít, ale myslím, že v seriálu mohli vymyslet lepší a nenásilnější děj... ()

golfista

M.J.Fox v nejlepší seriálové roli. Škoda, že jde seriál tak pozdě. Ne kvůli mně, já si počkám, ale ti co ne, přicházejí o hodně. ()

Cival

Plný počet dávám hlavně kvůli epizodám, kdy byl zástupcem starosty naprosto dokonalý Michael J. Fox. Charlie Sheen není zdaleka tak dobrý herec jako Fox a charisma neviděl ani z rychlíku. Každopádně jsou Starostovi muži skvělý seriál, vtipný, lehký, na příjemný odpočinek u televize lze těžko doporučit něco lepšího. Carter je Bůh - a to nejsem gay. ()

Gemini

Geniální.....Charlie Sheen je překvapivě dobrou náhradou za výborného Michaela J. Foxe a jinak se nic zásadního nezměnilo. Pořád zbožňuju Connie Britton, velkou devizou seriálu i nadále zůstává Stewart a vysoko nad všemi ční pan starosta, špičkově zahraný Barrym Bostwickem. Jeho zážitky, ať už s LSD nebo s manželkou, nemají chybu. ()

Tom Hardy

Jeden z mála seriálů, kde neupadá kvalita, ale je naopak čím dál tím lepší. Fox je v roli zástupce starosty bezchybný (bojím se jeho odchodu) a bezesporu je srdcem celého seriálu. Snad tvůrcům vydrží nápaditost, kterou vnáší do každého nového dílu (a tomu, který vymyslel psa Rexe , bych osobně rád poslal děkovný dopis, protože díly s jeho maličkostí patří k těm nejlepším).. ()

tron

Skvelé dialógy, zdatný kasting a Michael J. Fox konečne v trocha svinskejšej úlohe. Myslím, že vysoká úroveň bola zachovaná aj po tom, čo štafetu prebral Charlie Sheen, troška mi ale prekážal popletený starosta s imidžom Leslieho Nielsena (ten druh humoru patrí do iného typu sitkomu). ()

Oskar

Omlouvám se všem příznivcům tohoto seriálu, ale ve srovnání s "Jistě, pane ministře!" dopadá tento cyklus jen jako pitvořivá a samoúčelně užvaněná ptákovina. ()

ajuska

Podařený seriál, sice zatím sleduji teprve první sérii, takže se to může ještě pokazit, ale baví mě to. Dávám 4* protože např. Přátelé nebo Červený trpaslík mě chytli víc (ale může se to klidně změnit..:-) ()

Boogeyman

Vrcholový sitcom plný pravého řízného a inteligentního humoru! M.J. Fox zažívá zasloužený comeback, který mu bohužel zákeřná choroba nenechala vychutnat v celé délce. Avšak jeho nástupve Charlie Sheen (pro něhož jde také o comeback) příliš nezaostává a seriál funguje bez problémů i s ním. Ale Fox je Fox. ()

HoneyBunny

Podařilo se tu to, co v Přátelích ne. Dát dohromady partu trhlých lidí, která dohromady funguje, a s nabívajícím počtem sérií neslevit na kvalitě. Navíc se nepitvořit a nepůsobit trapně. A to se u jakéhokoli komediálního seriálu počítá, nejen u amerického. ()

Jordan

normálne že VTIPNÝ sitcom . . . a ešte k tomu z politického prostredia. Obrí starosta a jeho trpasličí poradca, no paráda ()

MikeCool

TV-seriál. Po první epizodě mám trošku rozpačité dojmy. Přijde mi to hodně chaotické, zbrklé a ne moc vtipné. Zřejmě to bude i tím, že takovouto sféru lidí a hlavně jejich humor, moc nemusím. | 1.série 3/24 (65%) > Průměr: 65% (3*) | ()

Flego

Úžasným postavičkám úradu, včetne starostu NY, vládne malý veľký muž Mike Flagherty ( Michael J. Fox). Pokiaľ ho nevystriedal Sheen, bolo to s úrovňou sitcomu v pohode... ()

Ivoshek

S MJF je seriál lepší než s Ch.S., ale i tak je to bžunda. Hvězdičky ubírám za jisté úlitby módním společenským trendům. ()

AlfaNumerO

Škoda že MJF skolila Parkinsonova choroba (o to horší, že jde o tak mladého člověka) a musel ho nahradit Charlie Sheen. Ne že by byl nějak špatnej, ale MJF mi do role starosty sedl lépe. 76% ()

Ištván87

Ačkoliv začátek páté série vypadá že to dost zchudlo a že to ani nebude mít cenu, tak nakonec i tyhle díly bez Michaela J. Foxe jsou docela fajn... Je hrozná škoda že byl nucen ze seriálu odejít. ()