Ve stínu Alfreda Hitchcocka

• Francúzsko Dans l'Ombre d'Hitchcock, Alma et Hitch (viac)

Filmy legendárního režiséra byly skladbami pro čtyři ruce. Dvě z nich patřily jeho manželce Almě... Příběh jejich lásky nelze oddělit od jeho hvězdného díla. Jeho inspirací, rádkyní, první čtenářkou hrůzostrašných příběhů, ale i osobou poskytující manželovi stoprocentní servis, tím vším byla Alfredu Hitchcockovi jeho žena. S Almou, za svobodna Revilleovou, se Hitchcock seznámil roku 1922. V té době ale byla známější osobou než on. Byla už zkušenou střihačkou, asistentkou režie i herečkou, v oboru pracovala už od svých šestnácti let, zatímco jeho cesta k filmu byla mnohem delší a složitější. Zvláštní shodou okolností se narodili pouhý den po sobě, on 13. 8. a ona 14. 8. 1899. Svého milovaného muže pak Alma přežila o pouhé dva roky. A právě ke čtyřicátému výročí úmrtí Alfreda Hitchcocka uvádíme dokumentární film, který mapuje jejich společný soukromý i profesní život. (Česká televize)

topi

Dokument přibližuje mistra i v jeho ranných začátcích, spousta archivních materiálů je bezvadných, včetně toho s Anny Ondrákovou, jejíž roztomilé mumlání je jasně rozpoznatelné i v anglickém jazyce. V neposlední řadě byla Alfredovi obrovskou oporou a spolupracovnicí více než padesát let jeho žena Alma, což se v dnešní době už jen tak nevidí. Informačně skvělý životopisný film. ()

NinadeL

Měl to být dokument o Almě a opět se na ní skoro nedostalo. Pro znalce nic zvláštního, jen další připomínka toho, proč mají Hitchovi filmy rádi. Cosi z Anglie, cosi z Ameriky, nějaká ta televize a hlavně všechno v cockney humoru. Vždycky jsem měla ráda jeho blondýny a už navždy budu pyšná na Blackmail. ()