Kacute kami datta kemonotači e

• Japonsko かつて神だった獣たちへ (viac)

Vlečící se občanská válka mezi Severem a Jihem donutila ustupující Seveřany k poslednímu zoufalému kroku: Použitím zapovězené černé magie se jim podařilo vytvořit strašlivé a zrůdné supervojáky, mutanty lidí s příšerami, tzv. Incarnates. I po konci války si společnost nedokáže najít cestu k těmto Posvátným bestiím. Ti se buďto musí naučit žít ve světě lidí, anebo jsou hubeni Lovci příšer. Nancy Schaal Bancroft je dcerou jednoho z Incarnates, který zemřel rukou jednoho z těchto Lovců. Hnána touhou po pomstě se vydává na výpravu, kde postupně zjišťuje nemilé pravdy o těchto Posvátných bestiích. (Scalpelexis)

Jeoffrey

Nějak mě nenapadá co bych tu chtěl dodávat navíc, takže možná zase jednou budu jen opakovat... Srovnání s Fairy gone se opravdu nabízí jako ideální, takže i já si to trošku rozvedu tímhle směrem. Oproti "vílám" jsou tyhle "opuštěné potvory" mnohem přímočařejší, motivace postav je o něco jednodušší a příběh se neustále (zde jen občas) nesnaží o velké (a pochybné) dějové kolotoče a kdo ví jak složitou politiku a pletichy - ale pozor, tím chci jen říct, že pořád je tu v mnoha ohledech hromada kravin, ale proti Fairy gone je ta kopa o něco menší... Hlavní osa příběhu se tu povětšinou nese ve stylu "monster of the week" (což časem nudí) s tím, že až od jistého průšvihu v katedrále se i zde snaží autoři přijít s něčím komplikovanějším a žel ani jim a ani tady to kdo ví jak nefunguje. Naštěstí od víl jsou ale naše "posvátné bestie" alespoň slušně nakreslené, neopíráme se tu o skoro žádné CG a tak se mi na to o něco lépe dívalo. A i se to mnohem lépe poslouchá, čímž ale nemyslím kvalitu dialogů, ta je i zde většinou docela bídná, ale mluvím o hudbě, která tentokrát pasuje k tomu, co se děje. Souboje mezi "Inkarnáty" nejsou úplně marné, ale vyobrazení vojenských bitev, kde nebyly úplně v hlavní roli, mi přišlo někdy mnohem zajímavější a to asi nebude dobře... Podtrženo a sečteno, jestli Fairy gone byl podprůměr, tak tohle je o level lepší - což je ale nečekaně jen slabší průměr a i tady si myslím, že v další sérii pokračovat nebudu... 4,6/10 ()

Scalpelexis

Vydat hned záhy anime, které tématicky velmi připomíná nedávno skončené a flastry/posměšky ověnčené Fairy Gone, je nejspíš bohužel jen a jen smůla. S OK nápadem, slušně zasazené a víc než obstojně graficky zmáknuté anime pod taktovkou MAPPY trpí porodními bolestmi hlavně v sekci postav a scénáře. Máme tu zatím předvídatelnou pomstychtivou slečinku, předvídatelného dobráka, který si navenek hraje na špatňáka a pak totálně trapného (a samozřejmě předvídatelného) záporáka. Dialogy jsou mizerné a jen dokazují plochost a neoriginalitu postav, korunované minimálně zvláštním rychloobratem v poslání hlavní hrdinky na konci 2. dílu. Nicméně překlenuli jsme nutný začátek a vysvětlivky, třeba z toho nakonec bude něco lepšího než jen mrzký a pouhopouhý lepší nadprůměr. Edit po 7. dílech: Bohužel, tohle je příkladná definice průměru. Postavy jen a jen dokazují svou dvoudimenzialitu a ubohou nezajímavost, příběh se pohupuje mezi ohraným plánem záporáka a vedlejšími filler epizodami o setkávání s Incarnates, které připomínají "come-and-go" díly z Pokemonů. I ta animace už sem tam odpadá. Když pocítíte, že nejlepší část celých 24 minut je OP, jsou to ty nejhorší zprávy. Edit po konci: Ach jo. Ke konci nešlo cítit křeče a touhu to nějak uzavřít. Nemůžu za vše vinit jen studio, protože zde ja nad Slunce viditelná bezradnost, amaterství, lenost a celková mizérie předlohy, která nemá dost inteligence na to, aby dostatečně průkazně podala motivace a hlubší psychologii postav. Hrozivě dlouho diváka táhne bažinou zoufalství tím, že musíme trpět slaboučkou Schaal, aby to vše zakončilo iritujícím "power of friendship" momentem. Tohle jsme si nezasloužili, nikdo. Jsem rád, že to skončilo a nerad tomu dávám ty nejslabší 3*, ale pochopil bych i známku nižší. ()

Terezinka198

Když jsem na začátku letní sezóny viděla první „dostupné“ anime, ani jsem si nepřečetla, do čeho jdu. První díl se nesl ve skoro stejném nádechu jako „Fairy Gone“ z předešlé sezóny, který jsem musela několikrát dropnout a ve finále se k němu vrátit, když jsem viděla, že z původních plánovaných 24 dílů na jednu sérii se stalo pouhých 12. (aneb když si řeknete, že i ty nejhorší anime nedropnete) Když opomenu pár trochu dobrých soubojů mezi Incarnaty, tak to bylo průměrné anime téměř o ničem. Jeden díl, jedna nová postava, která stejně zemře. A nezapomeňme na nějaký strašně dojemný příběh z minulosti, který Terezinku198 nakonec stejně nedojme, jen uspí. (*povzdech* Why?) Obě hlavní postavy jsou tak nesympatické, jak se jeví na obrázku. Především logika Schaal mi unikala od počátku (nejdřív vykřikuje, jak strašně Hanka nenávidí, že ho zabije apod. a pak v dalším díle obrátí o 180 stupňů a rozhodne se mu pomoct? Wtf) Jediný pořádný souboj, který se mi i přes všechny nedostatky tak trochu líbil, je jen nakonec jenom pár vteřinový, protože většinu toho Hank s vlkodlakem (vypadlo mi jméno další nezajímavé postavy), opět prokecá a zavzpomíná si na „staré dobré časy“ z války. A v posledním díle zničili i to, co jsem měla na „záporákovi“ Cainovi ráda. Za mě jedno velké fiasko, průměrné anime, na které brzy zapomenu. Abych se totiž těšila každé pondělí jenom na dobrý opening a osudy postav mi byly jinak ukradené, tak to nejspíš něco vypovídá. Přesto pořád menší průšvih než v předešlé jarní sezóně. Něco mezi 5/10 a 6/10, tudíž 3*. ()