Apollo: Mise na Měsíc

(TV film)
  • USA Apollo: Missions to the Moon

Dosud nezveřejněné filmové záběry a audio nahrávky shrnují klíčové okamžiky vesmírné programu Apollo, který byl splněním cíle USA vyslat člověka na Měsíc před rokem 1970. Na jednotlivé mise se podíváme očima dobových televizních diváků a ušima tehdejších posluchačů rádia. (National Geographic)

Gothar

Na jednej strane ide o pekný súhrnný dokument všetkých misií Apollo, ale vďaka tomu je aj dosť povrchný a navyše veľmi chýba komentár viacerých astronautov, ktorí už bohužiaľ nežijú. Existuje veľa starších a lepších dokumentov. Či už epizódy č. 3 a 4. z When we left Earth alebo samostatné dokumenty Apollo 11: The Untold Story, Apollo 13: The Inside story a Apollo 17:The Untold Story of the Last Men on the Moon. Ich celková stopáž nie je oveľa dlhšia ako pri tomto dokumente, ale podľa mňa ponúkajú viac informácií v pútavejšom spracovaní. Nové zábery, z ktorých je niekoľko použitých aj tu, je možné vidieť v plnej kráse v dokumente Apollo 11 (2019). 70 % ()

luka4615

Úžasný dokumentární počin, zachycující dosud neviděné záběry ze stěžejních misí programu Apollo – programu, který úspěšně dostal lidské plémě na jiné vesmírné těleso. Pokud jste tedy, stejně jako já, velkými fanoušky pilotovaných kosmických letů a kosmonautiky obecně, tento počin by Vám určitě neměl uniknout. Výborná práce! (Disney+) ()