O život

• USA Point Blank

Když je Paulova těhotná žena unesena, Paul (Anthony Mackie) musí z nemocnice zachránit nájemného zabijáka Abea (Frank Grillo). Abe má u sebe důkaz proti zkorumpovaným policistům, kteří na něj chtěli hodit vraždu. Oba muži spolu začnou nedobrovolně spolupracovat, aby odhalili skutečného vraha a zachránili Paulovu ženu. (mokki5)

Anderton

Asi je jedno, či dať tejto pozerateľnej jednohubke dve či tri hviezdy. Problém nie je v scenári plného klišé, ani v hercoch, bez týchto hviezd by to bolo naopak ešte oveľa slabšie, ale v spracovaní. Joe Lynch točí extrémne rutinne, lokácie sú totálne šedé a nevýrazné a celé to pôsobí veľmi lacno. Akoby sa Netflix rozhodol po získaní slušných mien, že projektu nakoniec nebude venovať príliš veľa pozornosti a Mackie s Grillom a na druhej strane s Harden to vytiahnu nad priemer. Lynch ich snahu ale odignoroval. Poteší aspoň odkaz na Friedkina. 50% ()

tron

„Dal som mu to, čo nikdy nemal. Čo každý chce. Nádej. Dal som mu nádej.“ Point Blank sa snaží maximum čo sa dá ťažiť predovšetkým z ústrednej dvojky Frank Grillo/Anthony Mackie, ale faktom je, že to príliš nefunguje. Mackie sa stále spolieha len na svoj úsmev, čo nestačí, jeho chémia s tehotnou manželkou je otravná a Frank Grillo, obvykle prerastený sympaťák, je tu za solídne hovado, ktorému sa napriek vašej ochote čokoľvek postavám odpúšťa nedajú držať palce. Rád by som povedal, že to zachraňujú aspoň výborné akčné scény, ale faktom je, že tu vlastne žiadne nie sú. Objaví sa krátka autonaháňačka a pár sekúnd bitiek a prestreliek, ale všetko je to natočené tak nudne, že film lepšie funguje v dialógových scénach. Tie sú ale zas pre zmenu plné klišé, predvídateľných okamihov a detského vývoja postáv. Trocha to nakopne „filmovacie“ finále a dve fajn pesničky, ale asi by bolo nefér, aby som tomu dal až 3*. Navyše je tu bizarná záporáčka vo veľmi divnom podaní Marcie Gay Harden. ()

Figu

Jelikož je dvojice Mackie/Grillo v Avengers velice k hovnu a zřejmě to i sami kucííí zjistili, zkusili to spolu sólo... No nebylo to vůbec zlý béčko! Anthony ukázal, že špetka herectví v něm přeci jen je a Frank přidal bijáku trochu toho výrazu drsoňe. Zápletka obyč, nicméně akce solidní. Klasická buddy movie, při které jsem několikrát zavzpomínal na Tango a Cashe. 55% ()

M.a.t.t.

Ťažký priemer, ktorý si veľmi rýchlo vystrieľa všetky potenciálne tromfy a nevýrazný scenár plný nekonzistentných zmien nálad zachraňuje iba slušná buddy chémia Mackieho a Grilla. No je to málo a nebyť krátkej minutáže, vďaka ktorej má film aspoň chvíľami aké-také tempo, išlo by o ešte úmornejší zážitok. ()

TheEvilTwin

Antonín Meky a Frank Grillovací koření v dalším průměrném akčním výplodu o zkorumpovanosti mezi poldama. Je to genericky průměrné, je to trochu hloupé a vlastně přímočaré, ale svým způsobem mě to narozdíl od jiných žánrovek nenudilo, místy i bavilo a necítil jsem nutkavou potřebu film vypnout. Jen prostě cítím pocit promarněnosti, protože Frank Grillo je můj oblíbenec a sakra charismatický, sympatický herec a je škoda se topit ve zbytečných vedlejších akčních béčkách místo toho konečně zazářit v áčkových hollywoodských rvačkách. Tak snad se někdy dočkám... ()