11 veskrze originálních lidských osudů vzájemně se proplétajících v jedné městské čtvrti irského Dublinu. Kriminálník Lehiff (Colin Farrell - S.W.A.T., Telefonní budka ) se připravuje na svou poslední černou prácičku. V jeho stopách neúnavně slídí podivínský detektiv Jerry (Colm Meaney - Blueberry), obdivující neohrožené hrdiny z amerických akčních seriálů a keltskou mytologii. Je tady taky John, který praští s otročinou v supermarketu, aby se přidal k Lehiffovu týmu. Potřebuje totiž získat peníze a tudíž i lásku Deirdre, která toho času žije u jistého Sama, zaměstnance banky, kterou se John a Lehiff chystají přepadnout. Do cesty se jim snad může postavit pouze zhrzená a odkopnutá Samova manželka, místní nemesis, 8 letý klučina, krátící si čas házením šutrů do oken zrovna projížděních vozidel a jedná nepozorná ovce. (oficiálny text distribútora)

Redi

Další irskobritská krimikomedie plná švihlých postav, švihlých dialogů a švihlých situácí... tentokrát i s kapkou tej romantiky. Slabší v průměrné, ničim zajímavé režii (no žádný Guy Ritchie nebo Martin McDonagh to není), ale jinak zábava. Já si jdu najít nějakou tu keltskou hudbu, která by asi měla být součástí playlistu každého hudebního fajnšmejkra (ne že bych se za něj považoval). ()

castor

Britské, drsné, mozaikovité.. přesto jen dobré!! S touhle pestrou partičkou Dubliňanů nám sice bude na nějakou hodinku tři čtvrtě docela fajn, protože jejich irské eskapády debutant John Crowley poskládal do lehce nadprůměrné mozaiky, přesto mu chybí ona pověstná jiskra. Bláznivý policajt, co chce, aby z jeho akcí v terénu vznikl dokument, kriminálníček, který se chystá na svou „poslední“ práci, kluk, co hází šutry na projíždějící auta nebo týpek, co dostane kopačky od brunetky, která vzápětí napochoduje do postele plešatého úředníka. Crowley si nebere servítky, nabízí hodně černý humor, drzé momenty a svižné dialogy a jeho symbolické uzavírání jednotlivých minipříběhů vlastně docela potěší!! ()

Gilmour93

Irský lidový soubor písní a tanců (včetně těch s pěstmi). První scéna s Farrellem vrcholící songem od jedné místní kapely navnadila, ale pak té křižovatce osudů, kde nefungují světla, značení a ani přednost zprava cosi scházelo. Možná o něco vážnější nota. Možná o něco plastičtěji napsané figurky, co proplouvají krajem, kde ten, kdo je nevinný, nechť hodí kamenem. Možná Brendan Gleeson, já nevím.. Raději už do toho nebudu dál šťourat, abych pak od Jerryho nemusel přijímat jako důtku přefiltrovaný 7up.. ()

Terva

CITÁT - Když to zajiskří......... Několik příběhů několika lidí na téma láska se sexuálním podtextem. Povedený hudební doprovod, perfektní herecké obsazení, zajímavý střih a bohužel, průměrná kamera. Colina Farrella dokonce můžeme v závěrečných titulcích slyšet zpívat. A, že je to tahoun celého příběhu není nutné psát - ups. Jeho vyholená hlava a ksichtík grázlika je na místě.CITÁT - Kurva to je hnusný!! Dáš si ještě?.......... Ačkoliv se to jeví jako nepřetržitý příběh, je osud všech aktérů rozpoznatelný, dělený a nikdy jsem neměl zmatek ve sledování děje. Vše se krásně prolíná, každý potkává každého ať už vědomě či nevědomě a příběh plyne do svého konce. Konec se tomu dá vytknout, čekal jsem tedy úplně něco jiného. Proto jen ty čtyři hvězdy. Film je z lásky věnován Johnnymu Thompsonovi, kouzelníku a iluzionistovi, který si zahrál staříka v kavárně. Natáčení probíhalo v Irsku. ()

Rosalinda

Hmmm, tak tohle mě fakt nevzalo. Ani celý Colin Farrell s tím nic neudělal, možná proto, že ho tam nebyla ani půlka? Ani zatracená hnědá omáčka, ani ty tři stejný masky k závěru, který tedy byly skvělý, ani Colm Meaney, ten byl taky skvělý. Chvílemi jsem měla pocit, že se spíš koukám na nějakou cynickou parodii, což by bylo fajn, kdybych zase chvílemi neměla pocit, že to myslí vážně. Ale možná jsem si jen na blbou náladu vybrala blbý film a všechno je úplně jinak. ()

• Súčasťou záverečných titulkov je ešte jedna scéna. (mijec)
  • Kto by mal chuť si vypočuť spev Colina Farrella, má tú možnosť práve pri tomto filme. Približne od polovice záverečných titulkov totiž znie pieseň “I fought the law“, kde môžeme obdivovať Colinove spevácke vlohy. (Deftie)
  • Natáčení probíhalo v Irsku ve městě Dublin. (Terva)