Po pádu Francie do rukou nacistů začnou dvě ženy pracovat jako špionky pro tajnou zpravodajskou službu pod vedením Winstona Churchilla. (Netflix)

gogo76

Filmová pocta ženským agentkám pôsobiacich nielen na francúzkom území počas 2. svet. vojny. Film sa venuje náboru, výcviku a akcii v teréne žien, ktoré mali obrovskú snahu pomôcť a prispieť k ukončeniu vojny. Akčných scén tu nie je veľa, peňazí evidentne nebolo, úplne jasne je to vidieť na scéne podmínovania vlaku, kde vlak neuvidíte a "výbuch" vybavili odpálením 10l benzínu... Herecké výkony v norme, no nejaký extra silný zážitok nečakajte. Film celkovo skôr čistý priemer. Agentky ktoré riskovali i položili svoje život by si zaslúžili lepší film. 60%. ()

Morholt

Námět bezesporu výborný, herecky relativně slušně zvládnuté a oceňuji, že se režii daří držet pozornost. Nicméně zopufale mi chyběla dobová atmosféra. Nejde jen o chybějící peníze. Zoufalost lidí i hloubka nacistického teroru se dá vyjádřit i bez obřího rozpočtu. A totéž platí o chybějícím napětí. Nepřipadalo mi, že agenti musí vyvinout nějaké zvláštní úsilí, aby se vyhnuli zatčení. A nepovedlo se mi ani najít cestu k postavám, což platí zejména pro obě agentky v terénu. Sarah Megan Thomas mi moc neseděla a k hrdince Radhiky Apte nebyl čas si nějaký vztah vytvořit. Každopádně i když se zdá, že spíš kritizuji, hodnotím nakonec film spíš pozitivně, protože vzdor výše zmíněnému jsem se celkem bavil. 60% ()

Mikecat

Výborný príbeh, slabšie prevedenie. Britom dochádzajú špióni pre podporu odboja vo Francúzsku, preto začnú cvičiť na túto úlohu aj ženy. "Ať jsou krásné a okouzlí Němce" Krásne neboli a nemcov neokuzlili. "Nepočúvajte ich, nie židia sú nepriatelia, ale Nemci!" Židovské pasy, policajné kontroly na okresoch, zákaz vychádzania, polícia je proti ľuďom, falošná propaganda, správy: "mami nepočúvaj to, sú to žvásty!", sused udáva suseda následne popravy a koncentrák... až veľmi podobné sarsmafii. Chcelo by to viac detailov, hru s kamerou, ako to v špionážnych thrilleroch býva na vystupňovanie napätia. Inak fajn. ws ()

mira007

Nevěděl jsem, že komando program SOE, v kterém se vycvičili Gabčík s Kubišem, absolvovaly i nějaké ženy a když se tento film zaměřil na osudy tří agentek , myslel jsem si, že je to fiktivní úlitba nějakému současnému trendu genderové a rasové rovnoprávnosti, protože vidět invalidní ženu s dřevěnou nohou, indickou princeznu a rumunskou Židovku jako vysazené agentky v okupované Francii mi přišlo nevěrohodné ( nejvíc tedy Indka v utajení se mi zdál jako vtip ), ale dámy Virgia Hall, Noor Inayat Khan a Vera Atkins opravdu existovaly. Námět a scénář na jednotku a uvítal jsem důraz na realističnost před akčností, jenže ten film zahynul nejen na malé peníze, kdy cokoliv z exteriérů, vypadalo levně, ale hlavně bez vybudované atmosféry, napětí, hlubšího vykreslení postav se ten film zdál hrozně sterilně plochý a v čase nudný a rádo se to tam i dojímalo samo nad sebou. Škoda, slabší čtyři hvězdy, protože kdyby se zapracovalo na emocích, syrovosti ... kdyby. ()

VanTom

Chvályhodný záměr poukázat na schopné ženy v řadách britských špiónů se střípkovitě odvíjel bez hmatatelné dramatické struktury – nebezpečné mise, zrady, útrapy, dennodenní ohrožení nebudily dojem, že by je stály velké vypětí. Z jedné strany za to mohl omezený rozpočet, v němž se zjevně nedostávaly prostředky na byť jen jednu rozmáchlou scénu, z té druhé, nechci to říct ošklivě, "ženský pohled" otupil válce veškeré ostny, krev, naléhavost. ()

• Světová premiéra proběhla v červnu 2019 v Edinburghu. (Duoscop)
  • Film je inspirován skutečným příběhem trojice žen, které za 2. světové války spolupracovaly jako špiónky s Churchillovou tajnou armádou. (Duoscop)