Sabrina (Julia Ormond) je dcéra chudobného šoféra. So záľubou sleduje milionárské večierky a sníva o tom, že raz bude bývať v prekrásnom dome so služobníctvom. So strojčekom na zuboch a úmyslom stať sa slávnou modelkou alebo módnou návrhárkou odchádza do Paríža. Podarí sa jej presadiť a do Ameriky sa vracia ako zrelá žena. Po návrate o ňu začnú prejavovať záujem dvaja bratia Linus (Harrison Ford) a David (Greg Kinnear), synovia z milionárskej rodiny, ktorých párty Sabrina pozorovala ako mladé dievčatko zo svojho stromu. Ktorý z bratov je tým pravým pre krásnu Sabrinu? (oficiálny text distribútora)

Marooned17 odpad!

To, jakou proměnou prošla Julia Ormond po návratu z Paříže mě dokonale znechutilo. Jak si může někdo myslet, že tou zoufalou změnou účesu zkrásněla? Předtím měla krásné dlouhé vlasy a fakt jí to slušelo, potom když jsem jí viděl s tím květákem na hlavě, tak jsem málem omdlel, vpadala najednou jako svá matka. Někdo napsal, že se z ošklivého káčátka proměnila v krásnou labuť. Tak z mého pohledu to bylo přesně naopak. Tyto zbytečné proměny ve filmech i v realitě nenávidím. Prakticky vždy je to jen a jen k horšímu. No alespoň vím, že i filmový průmysl se podílí na deformování estetického vnímání lidí. Pak spousta z nich vypadá, jak vypadá. Pro mě je to katastrofální fail pana režizéra, kterého si proto nemůžu vážit. Tohle prostě nezachrání ani můj oblíbený Harrison Ford, jehož zakoukání se do Sabriny jsem z výše uvedeného důvodu neuvěřil, nehledě na zoufale děravou logiku příběhu. Doufám, že jsem nikoho neurazil, není to míněno ve zlém. ()

golfista

Všemi odborníky zavrhnutý a přece pro mě velmi pohodový remake v žánru romantické komedie. Julia Ormond je opravdu okouzlující a je pro ní evidentně složité si mezi takovými "bratry" jako jsou Ford a Kinnear vybrat :) Nic světoborného, ale kdo se chce naladit na strunu - pohoda, vtip a romantika - může s klidem vstoupit. ()

freddy

Překvapivě příjemný romantický film, od kterého jsem nečekal skoro vůbec nic a na který jsem se vlastně původně díval tak trochu z donucení, ale který se mi nesmírně zalíbil a už po pár minutách jsem podlehl kouzlu tohoto filmu. Vydržel jsem až do konce bez jediné známky nudy a s napětím čekal, jak celý příběh dopadne. A je samozřejmě příjemné, když vás film mile překvapí. A to se na rovinu přiznám, že Grega Kinneara jsem dosud znal jen z filmu Lepší už to nebude, Julii Ormond jsem neznal vůbec a Harrisona Forda nemám nějak zvlášť v lásce. Také asi proto jsem k tomuto filmu přistupoval s velmi výrazným despektem, ale v tomhle filmu se vše sešlo tak dokonale, že jsem byl velmi překvapený. Greg Kinnear jako dědic velkého majetku, který velmi rád střídá ženy skoro stejně často jako ponožky, Harrison Ford jako Kinnearův cynický bratr, který neprojevuje k nikomu žádné city a který zřejmě nezná slovo láska, a Julia Ormond jako šoférova dcera, která tajně miluje Kinneara, čímž však narušuje plány Fordovi, a ten tak předstírá, že jí má rád, to je zajímavá sestava herců ve filmu s hodně pozoruhodným dějem. A na mě tento koktejl zafungoval přesně tak, jak zafungovat měl. A proto velice rád uděluji čtyři hvězdičky. ()

Athlona

Sabrina-1995 Osobne me je jedno co rikaji odbornici na filmovou kritiku a nikdy jsem se ji neridila i, kdyz ji rada ctu, ale tento film se klidne muze srovnat s "originalem" z r.1954 v hl.roli a Audrey Hepburn a Humphrey Bogart, pritom v tomto remake Harrison Ford dle meho nazoru o dost predci H.Bogarta v podani,osobnim sarmu a vtipu.Julia Ordmon je okouzlujici jako vzdy a Nancy Marchand v roli matky Maude Larrabee me v nekterych scenach pripomina mou maminku:-))jak jiz oblecenim,tak i chytrosti a laskou a prehledem o "kseftu":-). Pri sledovani tohoto filmu jsem se nenudila nikdy me neprisel, ze je zbytecne prodluzovan a "napeti" bylo citit, az do sameho konce.I kdyz byl film pojat moderne a oprasen od prachu originalu /preci jenom 40 let je 40 let/vysledek je velice pekny a priznam se, ze pri nekterych scenach me i slzicka ukrapla:-).Remake,ktere po vice jak 10 letech po natoceni,obcas skonci v mem DVD pristoji a ja se rada ponorim do deje lasky s dobrym koncem , jako tisice dalsich romaticek:-),nominace na Oskara za hudbu,ktera je opravdu velice pekna, takze odemne 5 hvezdicek protoze ten film miluji! ()

Amaranta

Sabrina - Hepburn měla své roztomilé kouzlo díky zajímavějším dobovým detailům - rozhodně je romantičtější představa kuchařky snášející Bogartovi soufflé než Ormond bez fantazie přetvořená na fotografku. Nebo dramatická večerní róba zaměněná za poněkud přestárlé černé šaty s kabátkem. Nebo celkově kladně naivní projev Hepburn (ačkoliv ho vlastně až tak nevyhledávám) napodobený koktáním Ormond... ()

• Skladbu "Theme from Sabrina" zložil John Williams na počesť svojej zosnulej manželky, herečky Barbary Ruick. (Kubrickon)