Příběh o vášnivé lásce se odehrává v Havaně, která byla kdysi označována za "nejerotičtější místo na světě". Před revolucí roku 1958 bylo toto město rájem pro ty, kteří ráj hledali. Profesionální hráč pokeru Jack Weil přijíždí na Kubu, aby v Havaně sehrál jeden z největších pokerových zápasů ve svém životě. Ve hře chce získat balík, ale jeho plán nepočítá s krásnou Robertou, tajemnou ženou revolucionáře Artura Durana, do které se bláznivě zamiluje. Artur je na ulici policií zastřelen a Roberta je uvězněna a týrána. Jackovi se podaří dostat Robertu opět na svobodu, ale není schopen ji zastavit před podporováním revoluce. K městu se blíží Fidel Castro se svými revolucionáři a Jackova osudová žena věří, že změní svět. (TV Nova)

Rocky62

Na Pollacka zoufale prázdný film, který se spoléhá pouze na atmosféru předrevoluční Kuby. Typický režijní styl Sydneyho jsem tu postrádal a nějaký hlubší charakter filmu skutečně chybí. Herecké výkony jsou značně mdlé a téměř celá dějová linie je zbytečně natahovaná, což je vzhledem k nedostatečně silnému tématu tím největším záporem. Hudba jde možná s náplní k sobě, ale to je asi tak vše co stojí za zmínku. Pár dramatických scén se tu najde, ale těch je v poměru s délkou filmu jako šafránu. I průměrný zážitek je tedy bohužel absurdní. ()

majo25

Prosperujúca Havana "víta" revolúciu, po ktorej po Kube už ani pes neštekne. Škoda, že už po krátkom čase začne nudiť a aj s prispením masívnej stopáže sa to do konca filmu nezmení. 54-ročný Redford je už jemne za zenitom, ale na vlažnú drámu z obdobia Batistovej Kuby to dajme tomu stačí. Naštastie to nie je celé len o hraní pokru, ktorý je stokrát prevarená voda. Je to aj o krásnej Lene Olin a obetách víťaziacich nad peniazmi. ()

Djkoma

Slabší než jsem čekal. Očekávaná variace na Casablancu se v několika málo detailech potvrdila, ale kvalitou originálu nešahá ani po kotníky. Obsazení zní dobře a Lena Olin svou krásu nezapře stejně jako Redford umění hrát, ale jako by právě on zůstal někde na půl cesty a z jeho hraní nic nevyřazovalo (konkurence Bogartovi ani zdaleka:)). Ani Sidney Pollack se nepředvádí jak by mohl a vizuální stránka je až na několik záběrů naprosto obyčejná. Je škoda, že hlavně příběh, zasazený do jinak velmi známého období na pokraji revoluce na Kubě není nijak chytrý ani zajímavý a celých (dliuhýýýých) 140 minut se hodně vleče. To má vliv i na atmosféru, která se každých 5 minut mění a není příliš zvládnutá. Sestříhat a dalo by se na to koukat bez zavřených očí:). Jako první film Pollacka po úspěchu se Vzpomínkami na Afriku působí Havana jako zahozená šance na velmi kvalitní "comeback". ()

Terva

Hráč, který nikomu nevěří. Žena, která riskuje vše. A vášeň, která je svede dohromady v nejnebezpečnějším městě na světě. Film byl nominován na Oscara za senzační hudbu Davea Grusina. O tom, že je hudba vážně kvalitní a krásná, svědčí ten fakt, že byl DaveGrusin nominován také na Zlatý Glób a cenu Grammy. Scénář : David Rayfiel a Judith Rascoe. Kamera : Owen Roizman. ()

Josefin

Pro mě celkem zklamání, jindy vynikající Robert Redford, se v tomhle dílku úplně ztrácí . Můj osobní názor je , že nesedělo souznění s jeho filmovou partnerkou. Ať už je sebe víc krásná , tak mu brala prostor. Lena Olin mi byla nesympatická s jinou partnerkou by to vypadalo zcela jinak. O tom jsem přesvědčena. ()

• Velká část komparsistů, kteří se ve filmu objevili, byly vyhoštěnci z Kuby, přestěhovaní do Dominikánské republiky. (Terva)
  • Ve filmu bylo použito přes dva tisíce dobových kostýmů a skoro stejné množství doplňků, jako jsou klobouky, šperky nebo rukavice. Vše bylo do Dominikánské republiky přivezeno z Los Angeles a Anglie. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Dominikánské republice. (Terva)