Peter Parker je obyčejný, spíše neoblíbený, středoškolský student. Jednoho dne navštíví vědeckou výstavu, kde se předvádí možnost kontroly radioaktivního záření. Do cesty tomuto záření se připlete malý pavouk, který vzápětí kousne Petera, následkem čehož u sebe Parker objeví pavoučí schopnosti. Poté, co svojí nečinností nepřímo způsobí smrt strýčka Bena, kterého miloval jako svého otce, pochopí, že s velkou mocí přichází i velká odpovědnost. Stává se Spider-manem. Populární komiksový příběh, pocházející z hlavy Stana Leeho, se za dobu své existence dočkal mnoha filmových a seriálových zpracování. Tato verze z roku 2003 čítá 13 epizod. Sledujeme nová Spideyho dobrodružství, v nichž se můžeme potkat s původními komiksovými postavami. Ať už s Peterovými přáteli (Harry Osborne, Mary jane), tak i se záporáky (Electro, Kraven). (Šimpy)

Filmaris

Podľa mňa veľmi nedocenený seriál, ktorý Spider-mana ukázal opäť trošku odlišnejšie od ostatných animovaných Spider-Manov. Je to jedinečné, originálne, vyspelejšie a slúži to trochu ako aj voľné pokračovanie Raimiho Spider-Mana 1. Isté udalosti na to odkazujú. Má to zaujímavé grafické spracovanie hlavne čo sa postavy Spider-Mana týka, niekoľko zaujímavých epizód a nádherné zakončenie v podobe poslednej epizódy. Akcia je super, hudba je celkom zaujímavá a perfekte zapasovala do štýlu seriálu. Niektoré zápletky boli lepšie niektoré horšie, hlášky sa taktiež podarili a dokonca tu nie je ani trápny humor. Extrémne cením aj to, že sa tvorcovia nebáli a urobili to trošku serióznejšie aj vďaka niektorým scénam, kde nechýbala dokonca ani krv. Ak sa nájde nejaký nováčik tak odporúčam pozrieť epizódy v inom poradí, ako je to tu napísané. Chronologicky sú vypísané zle a seriál začína epizódou Heroes and Villains (Hrdinové a padouši). Za mňa výborný Spider-Man, ktorý by si zaslúžil oveľa viac epizód. To intro seriálu je za mňa dokonalosť. ()

tron

Už ako chalan som kupoval komiks "Spider-Man" (vydával ho niekoľko skvelých dlhých rokov Semic Slovart). Dodnes mám k Pavúkovi pozitívny vzťah (aj keď od Raimiho sa mi viacej páči vydarenejší druhý diel). takže sa mi páčil aj tento televízny kreslený seriál. Známe postavy v ňom síce vyzerajú trocha inak (s výnimkou vždy rovnako vyzerajúceho a vždy Spider-Mana srandovne nenávidiaceho šéfredaktora Hlásnej trúby) a animácia je krásna. ()

Mafiapau

Částečně subjektivní: Za mě, rozhodně nezábavnější počin z univerza spidermana. Soundtrack jako kdyby si ho vyloupili z trezoru PiczoGame.net (jakmile uslyšíte rave a psybientní linky.. dostanete husinu), grafika a stylizace na tu dobu dost ojedinělá. Motion tracking rozhodně oživil celý svět, jelikož, není to zrovna animační mástrpís. Nepřátelé povouko-muže jsou dost patetičtí jak by se dalo čekat, ale to na co se těšíte asi nejvíc, je celkově ovlivnění postav kolem Petera Parkera, jelikož zde není otravná stará rašple (tetička Petera) která mě ve spider-manech vždycky sr*la. Též je zde asi nejsympatičtější Mary-Jane ze spiderversa, která se dokonce chová jako člověk co žije v NY. Kterak musím pochválit chování i ostatních postav, jelikož jsou v dosti případech uvěřitelné. Nejzářivější roli měl samozřejmě opět nerudný novinářský šéf  který chce oškubat PRko spider-mana. A pak je tu Harry, kterého si pamatuju ze seriálu snad jen v póze se sklenicí s martini :D. Shlédnuty všechny díly na jeden zátah, a vidět to celé konečně po 20-ti letech bylo osvěžující, a celou dobu jsem cítil že to bylo docela nadčasové dílo, když mě seriál baví více než dnešní počiny, s nostalgií nepotaz. Za mlada jsem měl jen jednu VHSku kde byli myslím jen 3 nebo 4 díly, a ty byli ještě rozházený takže jsem věděl úplný h*vno. Shlédnuto v CZ dabingu (nebyl špatný, a přišel mi více sympatičtější než originál) až na poslední díl který je nedohledatelný v CZ jelikož to je asi případ podobný jako 14. díl OBANu. Děkujeme ČR jako vždy. Rozhodně hodno shlédnutí, je to odvaz. ()

TonyHawk94

Za mňa absolutérium a absolútne nepochopím nízke hodnotenie (čosi viacej cez 60%...) a veľkú kritiku. Animák "mého mládí" a vynikajúce zachytenie atmosféry Spider-Man-a (aj po dobrých 15-16 rokoch, kedy som ho viel prvýkrát mi pripadá nadčasový). Kombinácia polo-kresleného seriálu so skvelými CGI efektami (už v roku 2003) vytvorila vynikajúci vizuál, ktorý aj dnes vyzerá skvelo. K tomu zaujímavé obsahy jednotlivých epizód, dobrý výber "záporákov", skvelá hudba, zaujímavé postavy... Za najväčšiu (a azda jedinú) chybu považujem, že bola natočená len jedna jediná séria, a ďalej sa nepokračovalo (potenciál tam bol, lebo koniec série bol pomerne temný). ()

Mertax

Toto bylo mé pozdní setkání se Spider-manem. Dobře naladěná z obou filmů sem se těšila, že si zopakuju seriál z roku 94. Ale při shánění jsem se v podstatě "omylem" dostala k tomuto. Takže při sledování jsem byla mírně zklamaná, víc se mi líbil onen starší seriál. Animátorsky zvládnuto sice velice dobře, fajn úvodní znělka, která mi hraje v uších, ale tohle byla na mě až moc taková "svítivá" animace, jo a M-J má ty vlasy nějak moc červený a krátký:)). Ale zhltla sem všech 13 epizod. A teď snad konečně splašim SSS (správnýho starýho Spideyho.) 70 %. ()