Sprítomnení

• Česko Zpřítomnělí (viac)
Nórsko, (2019–2022), 9 h 12 min (Minutáž: 45–51 min)

Réžia:

Jens Lien

Nicolai Cleve Broch, Krista Kosonen, Ágústa Eva Erlendsdóttir, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Veslemøy Mørkrid, Eili Harboe, Stig Henrik Hoff (viac)

V Nórsku v blízkej budúcnosti, keď tajomné svetlá žiaria vždy vtedy, keď sa záhadne objavujú ľudia z rôznych období v minulosti, miestna polícia v Osle musí vyšetriť zločiny a odhaliť pravdu o všetkom, čo sa deje. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Sayko k tomuto seriálu (6)

Sprítomnení (2019)

Příjemná třešnička na dortu, která se zdá být ze začátku až oddechová, ale oddýchávat budete jen mezi návaly smíchu každou minutu. Neskutečně jsem se bavil! Už jen samotný koncept je velmi zajímavý a originální. Vždy jsme se ve filmech/seriálech poohlíželi pouze do určitého časového periodika, tady se ale podíváme od doby kamenné, přes vikingy až po současnost, což nabízí neskutečnou škálu způsobů, jak uchopit krimi příběh a okořenit ho vtipem, který si nebere servítky vůči nikomu a ničemu. Skvělá práce! ()

Episode 1 (2019) (S01E01)

Tak tohle je dobře najetý! Výborná myšlenka o "zpřítomnění" postav z minulosti, ještě lepší zakomponování do přítomného dění právě skrze policii a to vše okořeněno neotřelým vtipem a drsným norským/staronorským přízvukem, který seriál posouvá na jinej level. Až na pár nedomyšleností, které se týkají především proplétání našeho novodobého systému s lidmi z minulosti, jde o slušnou zatím o slušnou jednohubku, tak uvidíme, kam budou epizody směřovat dál. ()

Episode 2 (2019) (S01E02)

I přes to, že není policejní zápletka nikterak promyšlená, neskutečně si užívám toho všeho dění kolem. Tvůrci to totiž udělali tak nějak půl na půl. Polovina dílu se zaměřuje na kriminální zápletku a ta druhá zase na spojitosti minulosti s budoucností a jejich postavami, což mě nesmírně zaujalo a jelikož není žádný limit v tom, o čem můžeme mluvit (máme v nabídce přeci jenom celou historii), tak je seriál pestrý, stále originální a pořád mě baví. ()

Episode 3 (2019) (S01E03)

Že já na tenhle seriál nenarazil dřív.. s každým dílem přichází jiné perličky a tou nynější je vtip, který nezná mezí. Takhle jsem se nenasmál už hodně dlouho. Energické, vtipné, napínavé. A ani trochu mi nevadí, že to není vůbec reálné, i když to občas bije do očí.. ()

Episode 4 (2019) (S01E04)

A zde už nám to začíná trochu kulhat. Humor opět na velmi vysoké laťce, ale kriminální příběh už vázne. Ne, že by šlo o fatální výpadek, ale jsou zde části, při kterých jsem si říkal, že je milion způsobů, jak to okořenit, tak proč kruci vybrali zrovna tak debilní? Inu rozpočet je rozpočet, chápu :) ()

Episode 6 (2019) (S01E06)

Perfektní vyvrcholení! No dobře, možná tak perfektní nebude, jelikož nám to utli v tom nejlepším, ale to naznačuje druhou sérii, na kterou se už sakra těším! ()