Sprítomnení

• Česko Zpřítomnělí (viac)
Nórsko, (2019–2022), 9 h 12 min (Minutáž: 45–51 min)

Réžia:

Jens Lien

Nicolai Cleve Broch, Krista Kosonen, Ágústa Eva Erlendsdóttir, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Veslemøy Mørkrid, Eili Harboe, Stig Henrik Hoff (viac)

V Nórsku v blízkej budúcnosti, keď tajomné svetlá žiaria vždy vtedy, keď sa záhadne objavujú ľudia z rôznych období v minulosti, miestna polícia v Osle musí vyšetriť zločiny a odhaliť pravdu o všetkom, čo sa deje. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (7)

Sprítomnení (2019)

Tenhle seriál mě hodně potěšil. Na rozdíl od jiných blízkých budoucností neřeší to, jak se to stalo, ale už konkrétní děj a následky. V tom je to úplně jiné, než spousta dalších seriálů nebo filmů, kde posloucháme dlouhý čas to, jak došlo k tomu, kde teď jsme. Trochu podobné je to v tomhle případě se seriálem Okupace, kde se to prostě děje. Pevně doufám, že se od Norů, a ideálně nejenom od nich, dočkáme něčeho dalšího. ()

Episode 1 (2019) (S01E01)

Norové mají obecně originální nápady, jak schovat nějaké aktuální téma tak, aby to člověk poznal a zároveň to v tom bylo vidět. ()

Episode 2 (2019) (S01E02)

Druhý díl dobře navázal na první, byl na jeho úrovni. Všechno dává dost smysl a děj se vyvíjí zajímavě. Nemůže říct, že by za celou dobu přišla nudná pasáž. Za to pochvala tvůrcům. ()

Episode 3 (2019) (S01E03)

Děj pokročil a zamotal se. Nicméně už nebylo tolik skvělých momentů jako v prvním a druhém díle, kde jsem se smál skoro pořád. ()

Episode 4 (2019) (S01E04)

Nemůžu si pomoct, ale díly tohoto seriálu jsou opravdu hodně vyrovnané, i tady jsem dost bavil, navíc děj dobře ubíhal a hodně se stalo, přesně tak, jak to mám rád. ()

Episode 5 (2019) (S01E05)

To, co předposlední epizody dělávají - dost posunou děj a zároveň připraví vše pro velké finále tím, že děj zase trochu zamotají. To vše tu bylo a já se těším na závěr. ()

Episode 6 (2019) (S01E06)

Na jednu stranu dost otevřený konec, který umožňuje pokračování, na druhou kdyby děj skončil tady, tak to taky bude dobré. Na vždy je potřeba vše za každou cenu rozvíjet donekonečna, aby se pak celý seriál shodil. ()