Sprítomnení - Season 1 (2019) (séria)

Epizoda 1 (S01E01)

(epizóda)

Policajt z Osla Lars Haaland vyšetruje záhadný výskyt neznámych ľudí. (SkyShowtime)

warrenur

Zaujimavy napad, popri tom mnozstve prichodov ludi z minulosti, ci z buducnosti v inych serialovych, ci filmovych kuskoch. A celkom sa im vydaril i ten kontrast "prichodzich" po rokoch v tych uliciach mesta. Krista Kosonen v roli cerstvej a jedinej policajnej absolventky zo "spritomnelych" je takisto atraktivna. Nemozem sa zbavit dojmu, ze sa pri svojej postave nechala hojne inspirovat Sagou Noren z perfektneho Broen - Most. :) To mi ale neprekaza, Saga bola super. Obe svojske "blondcky" v kozenych nohaviciach so zvlastnou chodzou a nezvycajnym spravanim. Neskutocne ma pobavil zvyk a "storka" s machom. ;) Ano, ma to svoje naivne a slabsie chvilky, ale zatial u mna prevazuje zaujatie a zabavnost. Odporucam. ()

Lenka.Vilka

První díl zajímavý. Po prvních příchodech se přesuneme pár let do budoucna. Zpřimnělí se adaptují do společnosti. Takový "časový uprchlíci". Doufám, že se to po prvním díle nezvrhne, zatím dobré. Hlavně dost nesourodá vyšetřující dvojka. Ale myslím, že jim to půjde dohromady. Taky celkem originální humor. Fajn, to s koťátkem mě taky dostalo, protože mech asi dost drhne. Ne?! ()

Sayko

Tak tohle je dobře najetý! Výborná myšlenka o "zpřítomnění" postav z minulosti, ještě lepší zakomponování do přítomného dění právě skrze policii a to vše okořeněno neotřelým vtipem a drsným norským/staronorským přízvukem, který seriál posouvá na jinej level. Až na pár nedomyšleností, které se týkají především proplétání našeho novodobého systému s lidmi z minulosti, jde o slušnou zatím o slušnou jednohubku, tak uvidíme, kam budou epizody směřovat dál. ()

-bad-mad-wolf-

Šmarjá, dlouho jsem doufal, že podobnej nápad někdo převede do filmový podoby! První epizoda chvályhodně přeskakuje zbytečnou expozici, kde by se sáhodlouze vysvětlovalo, kterak se obyvatelé časů minulých přesunuli do naší doby a jak dlouho trvalo, než přestali bejt považovaní za obyčejný blázny. Odlehčenej tón taky není na škodu a obsazení si vesměs získalo moje sympatie. Na každej pád se - nejen díky závěru epizody - bojím, že se seriál navzdory neobyčejným prostředkům zvrhne v prachobyčejnou kriminálku. Uvidíme. Nevyhnutelný je rovněž přirovnání k migračním vlnám a multikulti otázce (přeci jen jde o invazi lidí, jejichž jazyku a kultuře nikdo nerozumí), ale tady je nutno podotknout, že se žádná agitka nekoná. ()

Necrotongue

Úvodní epizoda seriálu mě hodně překvapila. Zase jsem se jednou nepodíval do čeho jdu a určitě jsem udělal dobře. Zpočátku to vypadalo, že budu sledovat sci- fi nebo nějakou mysteriózní záležitost, po chvíli se z toho stala kriminálka, a abych nezakrněl, řízli to Norové ještě komedií. Moc dobře jsem se bavil. ()