Sprítomnení - Série 1

(séria)
Nórsko, 2019, 4 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Réžia:

Jens Lien

Kamera:

Philip Øgaard

Nicolai Cleve Broch, Krista Kosonen, Ágústa Eva Erlendsdóttir, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Veslemøy Mørkrid, Eili Harboe, Stig Henrik Hoff (viac)

bonovox

Výborný seriál o to prekvapujúcejšie, že pochádza z Nórska. Má to hutnú atmosféru, kvalitnú zápletku (o migrácii v čase) a hlavne netradičnú vyšetrovateľskú dvojku. Záverečné rozuzlenie samozrejme s otvoreným koncom sľubuje ďalšiu sériu, čo sa osobne veľmi teším. ()

Necrotongue

Tohle bylo hodně milé překvapení z Norska. Pobavilo mě, že tvůrci ani nijak nerozebírali samotné cestování v čase, prostě se to dělo, tak pojďme raději pitvat následky. To byl fajn přístup, místo aby se seriál utápěl ve spoustě teorií, rozjelo se slušné policejní vyšetřování, které zahrnovalo i jednu staroseverskou policistku (to slovo na V už samozřejmě nepoužívám) a spoustu dobrého humoru. Převelice mě bavilo, jak tady byla bita jinak všudypřítomná politická korektnost, a naučil jsem se i jedno nové slovo: časista. Chválím. 4*+ ()

hony23

Vlastně skvěle vymyšlený seriál. Z nevysvětlitelných důvodů se v současném světě začnou objevovat lidé z dávné i pradávné minulosti, tzv. zpřítomnělí. Děj se tak odehrává v Oslu, kde se mezi mrakodrapy pohybují lidé současní, viktoriánští muži v cylindrech, Vikingové a občas se dá někde na stromě zahlédnout i pračlověk. Hlavní dvojice detektivů je také povedená, on ze současnosti, který svou osobní krizi zvládá jen za pomoci návykových látek a ona, bývalá vikingská válečnice z minulosti, která svým svérázným chováním občas uvádí své kolegy do rozpaků ( leckdo zavzpomíná na Ságu z Mostu ). Jenomže dobře napsané postavy zasazené do zajímavého prostředí nestačí, slabinou je určitě samotná detektivní zápletka. Případ vyšetřované vraždy je zbytečně komplikovaný a proto upřímně doufám, že 2.řada bude o něco srozumitelnější. ()

nula87

Zajímavé, a přes pomalejší a nevýrazný začátek se to vystupňovalo do moc zajímavého seriálu, který si udělal skvělou přípravu pro 2. sérii. 75% ()

• V čase 18:01 je na tiskové konferenci na stole mikrofon České televize. (stani)
  • V epizodě je možné několikrát vidět auto značky Škoda. (Cheeter)