Sprítomnení - Série 2

(séria)
Nórsko, (2021–2022), 4 h 42 min (Minutáž: 45–51 min)

Réžia:

Jens Lien

Hudba:

Ginge Anvik

Nicolai Cleve Broch, Krista Kosonen, Ragnhild Gudbrandsen, Nader Khademi, Tobias Santelmann, Hedda Stiernstedt, Stig Ryste Amdam, Lavrans Haga (viac)

easaque

-4* Tak jsem se konečně dočkal pokračování, v kterém zůstaly všechny oblíbené ingredience - ústřední dvojice, napětí, zápletka, nadsázka a lehký humor, takže jsem se mohl bavit. Sice teď už chyběl ten záchvěv neviděného, ale to tak bývá. Lehké zklamání bylo u posledního dílu, který byl poněkud hodně překombinovaný a uhoněný, ale nakonec jsem neodcházel tolik zklamaný a čtyři hvězdičky můžu ještě nechat a těšit se na další sérii.  [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]  … A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA ()

celticek

Zápletka s Jackem Rozparovačem je super, Kosonen už sice nediktuje jak v první sérii, ale pořád musím ocenit Seveřany pustit se do takové myšlenky. Zejména druhá epizoda, kdy jde Alfhildr náměsíčná do práce je výživná:) Zklamala mě poslední díl, moc kombinace a je to na škodu. Třetí série nás asi nemine. ()

Martrix

Jestliže byla první řada mysteriózní kriminálka s fantasy prvky, tak druhá už je spíš sci-fi kriminálka. Což ale není míněno jako výtka, ve skutečnosti jsem byl až do předposlední epizody nadšený. Pravda, ta poslední mi radost neudělala, ale pořád tady máme pět parádních dílů, ve kterých si opět užijeme svérázný norský humor, severskou "přívětivost" a atmosféru. Po první sérii jsem se opravdu těšil na druhou a rozhodně nejsem zklamaný. ()

vyfuk

Seriál, který už před lety přišel nečekaně i se nyní stejně tiše vrací. A přitom severská originalita skýtá něco vysoce zajímavého, promyšleného a nového. I když mi občas vadí, to že nějaké linky z první série jsou nevyřešené a jede se spíše někam jinam, tak i to má říz a je to promyšlené. Zajímavé. Těším se na další série a více mě sere, že půlku z druhé zapomenu dříve než se toto začne natáčet. ()

Thalin

Oproti první sérii se rady děj víc hrabe v časových problémech, což to lehce sráží dolů a zápletka s Rozparovačem mě moc neohromila, ale pořád je to dost kvalitní. I když mi tu chybí ty severský pařby, které tam vnášely asi nejvíc humoru. Toho tu ubylo. Je to lehce překombinované, kdežto první řada jela jednoduše na jedné vlně. Ale i tak pořád dost kvalitní. ()

• Ve 2. minutě je vidět, jak kočár začne brzdit smykem zadní nápravy, přestože nikdo na kozlíku po celý záběr netočí klikou brzdy a na konci záběru je vidět, že kočárová brzda ani nemá brzdové špalky. (mikulin)