Initiation

• USA Dembanger (pracovný názov)

Během univerzitního nováčkovského týdne je na bezstarostném večírku nalezen hvězdný sportovec mrtvý. Vražda zažehne řádění zlověstných zpráv na sociálních sítích, které smete studenty a policii do závodu s časem, aby odhalila pravdu o temných tajemstvích školy a děsivém významu opakujícího se symbolu – jediného vykřičníku. (JasonCZ)

silentname

"Initiation" má síce celkom kvalitný štýl, no dokopy neprináša inak nič, čo by sme už v minulosti nevideli. A najhoršie je, že hororové časti tohto filmu sú spracované na absolútne mizernej úrovni. Tie strihy počas prvej vraždy sú čistá tragédia. A ani potom sa to výrazne nezlepší. Ale s výnimkou tohto je to natočené kompetentne, postavy sú okey, herecké výkony sú funkčné, no najlepšia momentka prichádza asi od našej hrdinky keď sa dozvie o prvej vražde. To bolo veľmi úprimné a skutočné. Inak neviem čo by som na filme ale vyzdvihol. Je to vo výsledku v pohode a pozerateľný film bez nejakej väčšej prídavnej hodnoty. Ale ako večerný oddychový horor to úplne postačuje. Ale nič extra od toho nečakajte. To určite nie. Hodnotenie: C+ ()

ricci.s

Teenagerský slasher, ktorý mi asi najviac pripomína starý dobrý Scream v modernom ponímaní, takže s využitím všetkých možných sociálnych médií. Neznámy zabijak tu s použitím noža, kladiva či vŕtačky masakruje študentov, ktorí boli zapletení do znásilnenia na študentskom večierku. Film je kvalitne nakrútený, sympatické postavy, vražda počas masturbácie pobavila (to je smola). Akurát mi tie 4 vraždy prišli na celý film strašne málo. Veľkú časť tvorí policajné vyšetrovanie, ktoré je nezaujímavé a ani rozuzlenie či naháňačka a skrývačka na konci veľmi nestrhne. Film neurazí, prívrženci slasherov možno niečo prihodia. ()

LIVINGDEAD

Více než polovina filmu se nic neděje a máte sto chutí film vypnout. Pak se konečně objeví nějaké mrtvoly a konec. A vy litujete, že jste to nevypnuli už na začátku! ()

darkrobyk

Slashery na způsob Pátku 13. nebo Vřískotu mám rád, zabijáci v masce bývají zábavní. Jenže tady se většinu času pindá, řeší se vztahy, minulost, večírky. A právě před rokem se stalo něco, co se nyní zdá se zopakovalo, a rozjelo tak vlnu vraždění. Vrtačka je fajnová, jen v přímém záběru je párkrát. Napětí a akce se rozjedou v poslední čtvrtině, což je u podobných snímků trestuhodné. Není divu, že mrtvoly jsou nakonec jen čtyři... Pěkná kamera, standardní hudba (nepočítám rap/hip hop). Krev ano, gore v přímém záběru méně, zmrzačené oběti ano, šílené děvečky oblečené ano, nesympatická omladina ano. Ellery divná, Wes jakbysmet. Klasické žánrové chyby ano - když někoho vezmu po hlavě tyčí, většinou to nestačí. Jako smrt by to ale zábavné nebylo...2,5* ()