V malé obci v rekreační oblasti je poplach, v mimosezónním čase zde řádí pachatelé… Tak tu máme další vloupání a zase rekreační objekt, povzdechl si policista. Nikdy nic neukradnou, zato rozmlátí vše, co se jim dostane pod ruku! A to máme teprve září. Třetí případ na obvodě, sedmý v okrese. A vše je zřejmě dílo jedné party pachatelů. Ti využívají nepřítomnosti chatařů a nastěhují se vždy na noc do některé z chat a pak ji uvnitř zdemolují. Nový policista, podporučík Janata (J. Satoranský) zajistí podezřelého, ale následně se ukáže, že jde o syna jednoho z chatařů – Štěpána Rohlenu (A. Navrátil), jenž spolu s Táňou Votrubovou (M. Horáková), dcerou šéfa místní policie (J. Vinklář), pátrá po pachatelích na vlastní pěst. A tak se dostanou i do jejich rodinné chaty, kde na trojčlennou partu narazí… (Česká televize)

slunicko2

Lupiči se cpou turistickým salámem a lahváčema. 1) Dobrý námět pokazil mizerný scénář, hrozné dialogy a celé provedení ve stylu špatných televizních inscenací._____ 2) 18letý syn mjr. Zemana Pavel Brabec (boxer Silas) je dnes prezidentem Asociace reklamních agentur. 20letý nevěrohodný tvrďák Jan Hrušínský (šéf party), 17letý milý Antonín Navrátil (oběť) a 18letý Michal Nesvadba ("měkký" lupič Rudla). Velcí herci typu Vosky či Vinkláře zde nemají, co by předvedli._____ 3) Spíš než policii potřebují tito socialističtí zmátoření grázlíci otcovskou ruku a pár facek. ()

milos.bradik

Hodně zvláštní. Esenbáci zdůrazňují, že partička v chatách nic nekrade a jen ničí a pak se ukáže, že jde o krádeže, které organizoval Voska, který chaty vytipoval. Silas, který má být silák, ale působí jak opuchlá nit, to neměli k dispozici žádného aspoň trochu líp vypadajícího svalnatce? Prostě plno chyb a je škoda, že herci jako Vinklář, Větrovec, Satoranský nebo hlavně Voska, nemají co hrát. Nepodařené od začátku až do konce. ()

topi

Vlasta Janečková měla zůstat u pohádek, na které se specializovala. V televizním filmu Škodná si odskočila do tématu, který moc nezvládla. Partička chuligánů v čele s Janem Hrušínským, který si nechává říkat Šéf a kteří se vloupávají do chat a tam vše ničí působí navíc až moc výchovným dojmem a hodně naivními dialogy, přičemž se postavy chovají jako dementi. Je to škoda, protože závěrečná pointa je vcelku nečekaná a překvapivá. Líbilo se mi prostředí chaty a občasná, na kytaru vybrnkávající hudba Luboše Sluky. Takže dohromady tak půl na půl. ()

Hennes

Jak se budí princezny znamenalo, že se Honza Hrušínský dvoří Marii Horákové a to mi sedlo. Dříve byl natočen tento snímek, kde Honza Hrušínský představuje drsného šéfa partičky a Marie je dcerou esenbáka a to je divný. On i Nesvadba jako vykradač chatek vypadá divně. Jenom Navrátil a Satoranský mají své kladné role. Z filmu je cítit výchovný podtext mládeži. Kdo má delší vlasy a jeansku je rebel. Ale rozuzlení příběhu vykradačů chat bylo překvapivé. Krimi snímek je v dnešní době spíše úsměvný. ()

ostravak30

Žalostně popsaný příběh, který přitom zachraňuje obstojné rozuzlení a drama na závěr. Jenže to je právě to. Padesát minut se nic neděje, člověk by usnul nudou a navíc herecký výkon Michala Nesvadby je opravdu tragický. Vůbec chování postav, hlavně tedy mladíků, je často nelogické. Tři zloději se chovají a jednají i na tehdejší dobu dost nevěrohodně. A to nemluvím o policii, která si jde na zábavu a mládežníci místo ní hlídkují v lese, podobně jako myslivec. V exteriérových záběrech je pak kvalita obrazu strašná. ()