Elektrický jazdec

• Česko Elektrický jezdec (viac)

Sonny je päťnásobným šampiónom rodea na odpočinku, ktorý dal pred prachom arény prednosť biznisu a nechal sa angažovať firmou na výrobu cereálií. Sonny vystupuje v kostýme s neónovými svetlami aby propagoval cereálne výrobky a väčšinu času trávi s fľaškou nejakého alkoholu. Keď má v Las Vegas vystúpiť na prestížnej akcii v sedle miliónového dostihového šampióna, dozvedá sa, že kôň je pod vplyvom narkotík, aby ho nezhodil. Vtedy sa Sonny rozhodne pozbierať posledné zvyšky svojej hrdosti a cti a priamo z pódia odcvála na žrebcovi kamsi do nevadskej púšte. Ale čoskoro mu je na stope šarmantná televízna reportérka... (oficiálny text distribútora)

nash.

Jedna z mých srdcovek. Možná jen kovbojská pohádka, pro mě však příběh o hrdosti, cti, svobodě a dalších hodnotách, které dnes nic neznamenají, protože se nedají spočítat v korunách. O tom, že se lze zvednout a osvobodit. A jestli to zní pateticky? Na to kašlu. Film, který mě nikdy neomrzí, kterému Redford sedne jako ulitý, a který by se mi možná ještě víc líbil volněji plynoucí a bez otravné Fondové. I když chápu důvod, proč tam její postavu Pollack musel mít. ()

prezdivaka

Je trochu smutné, když zdejší recenzenti nevědí, co maj pod nosem a píší o něčem, co necítí. Tohle rozhodně není romantický film, jak stojí pod názvem. Jediná romantika byla asi ve spojení člověk - kůň. Pollack ani romantické filmy netočí. Tím je mi sympatičtější. Je to tak, že na co tenhle člověk sáhne, je vysoce nadprůměrné, jak už zde poznamenal Rocky62. Podle té číslovky usuzuji, že už pár filmů zhlídnul. V tomhle filmu je vše, hrdost člověka, zklamání nad stavem společnosti, smyslu života a možná i o souladu vstahu mezi mužem a ženou. ()

gudaulin

Jestli existuje nějaký film, který vypovídá ne o tom, jak to ve Spojených státech chodí, ale o tom, jak si Američané myslí, že jejich země vypadá a na jakých hodnotách stojí, pak je to právě Elektrický jezdec. Ten film je americký nejen tím, že jeho hrdinou je kovboj, ale i tím, jak pateticky moralizuje a jak velkou váhu přikládá vlastní iniciativě a individualismu. A v podstatě i tím typicky americkým studiovým koncem. Robert Redford a Jane Fonda jsou velcí herci své doby a svému jménu nezůstávají nic dlužní. Sydney Pollack je zase zavedený režisér, který nedělá zbytečné boty, takže romantické drama o kovbojovi, který se vzbouřil konzumnímu výprodeji svého renomé v pokleslé šou a zachránil trpícího koně, představuje slušnou zábavu, která sice už dnes neoslní, ale je i po letech funkční. Celkový dojem: 65 %. ()

Anderton

Velmi vtipné, vidieť Redfoda v takomto cirkusovom ponížení je fakt zábava, zároveň veľmi smutné, kam sa tí kovboji chtiac nechtiac dopracovali. Ďalšia s klasík z Pollackovho tvorivého obdobia, na ktorú je v televízii bohužial veľmi ťažké natrafiť. VIDENÉ ZNOVA: Možno je film hnaný dopredu niťou vyrobenou z očakávaných klišé, ale tie sekvencie, ktoré sú na ňu navlečené fungujú výborne a najmä to výborne funguje medzi Redfordom a Fonda. O to ide myslím v prvom rade. Taktiež je to film o tom, kam to Amerika vo vážení si svojich hodnôt a histórie dopracovala. A pritom toho majú plnú hubu. ()

blackrain

Ano, je to nádherná pohádka. Velkým plusem tohoto příběhu jsou herci v hlavních rolích, na jejichž hereckém umu je celý příběh postaven. Robert Redford je velký frajer. Moc hezky se na něho koukalo, hlavně ty jeho krásné oči. Úplně jsem mu sežrala i s navyjákem, že je kovboj. Kdyby mi řekl, že jeho povolání je něco jiného, tak bych mu to nevěřila. Krásně s tou rolí Soonyho splynul, jedno tělo, jedna duše. Jane Fondová zapomněla stárnout. Vždyt vypadá stejně i dnes. ()

• Třetí společný snímek Roberta Redforda a Jane Fondové. (Terva)
  • Filmový kůň Rising Star  se ve skutečnosti jmenoval Let's merge, v překladu "spojme se" nebo "pojďme se spojit". Jednalo se o pětiletého plnokrevníka, který byl vybrán až po šestiměsíčních talentových zkouškách. Po dokončení filmu koně odkoupil Robert Redford a vlastnil jej ještě 18 let, než kůň zemřel. (Posheidon)
  • Film se natáčel v Nevadě, Utahu a v utažském národním parku Zion. (Terva)