Naivní dívka se bláznivě zamiluje do bohatého vdovce. Po svatbě se nastěhuje na jeho rodinné sídlo, ale nedokáže uniknout všudypřítomnému stínu jeho zesnulé první ženy. (Netflix)

Vančura

Lily James mě před 5 lety okouzlila ve filmu Popelka, takže když jsem před časem na jejím Instagramu zaznamenal zmínku o tomto filmu, byl jsem na něj zvědavý. Nakonec se mi vcelku líbil, byť Lily James bohužel na Joan Fontaine nemá (podobně jako Armie Hammer samozřejmě není Laurence Olivier), ačkoli si vlastně myslím, že srovnávat to s Hitchcockem celkově nemá moc smysl, protože tenhle remake (pokud ho za něj lze považovat) byl podle mě natočený pro lidi, kteří tu černobílou klasiku neznají a není pravděpodobné, že by ji někdy zhlédli (možná jsem k netflixovému publiku přehnaně skeptický, ale prostě mi to tak přijde). Každopádně na můj vkus mi to přišlo trochu moc dlouhé, byť je pravda, že si nedovedu moc představit, co by z toho šlo vynechat. Má to ale fajn soundtrack, odehrává se to na nádherných lokacích (vzhled Manderley je kapitola sama pro sebe), Kristin Scott Thomas je herecká bohyně, a ústí to ve velmi povedený konec (byť znalec původní Rebeky je bohužel připravený o překvapení), takže za mě nakonec veskrze pozitivní dojem. ()

666Carnage

Remake Hitchcockova snímku z roku 1940, který je podle knihy dorazil na Netflix. Koukat se na to dalo ale za mě zbytečně dlouhé. A film zapadne do vod průměrnosti a to hlavně díky tomu, že se skoro nic neudálo v první hodině snímku. Potom už to docela šlo ale na lepší než průměrné hodnocení to není. 50% ()

mira007

Lily James jako chudá kráska, kterou si vezme na své panství jako manželku bohatý, krásný, galantní ... aby pak zjistila, že něco neklape. Krásná výpravná dobovka na kterou se hezky kouká, je to napínavé a díky Kristin Scott Thomasové to má i takovou permanentní hororovou atmosféru, ale ten konec jsem čekal nějak vygradovanější. PS: Trochu mne překvapilo, že to už je devátá adaptace knižní předlohy, kterou vůbec neznám. ()

David.Darco

Čím ďalej tým viac ľutujem, že som si nepozrel Hitchovu verziu. Predloha má jednoznačne potenciál, akurát že Ben Wheatly to vôbec nevie využiť. Ústredná dvojka trpí absenciou kúzla, šarmu. Niektoré motívy sú len slepými uličkami bez rozmyslu. Napriek tomu je atmosféra pomerne konzistentná a samotný dej a neskorší zvrat celkom zaujímavý a originálny. Rovnako tak sa vydarili najmä interiéry budov. Z kostýmov mám také trocha zmiešané pocity. Niekedy mi pripadali poctivé, inokedy tak trochu prefláknuté. Najväčším problémom novej Rebeccy však je, že nedokáže infikovať divácke emócie. Tie vo vás zrejme vyvolá len postsva Kristin Scott Thomas, ktorá je snáď najsilnejšim článkom castingu a "coby" šedá eminencia Rebeccinej existencie funguje perfektne. 2,5* Ale tentokrát zaokrúhlujem hore. Po Hitchovej verzii možno ešte upravím. ()

rikitiki

Tenhle trumbera nemůže Laurence Oliviera z klasické verze nahradit, ani kdyby se stokrát naklonoval a pak se nechal destilovat! De Winter v jeho podání nemá ani špetku šarmu, náznak elegance nebo jemné ironie. Jediný důvod, proč si ho bezejmenná dívka vzala, může být její nezkušenost a jeho bohatství. Mnohem líp vychází Lily James, která obstojně zahrála roztřesenou naivku, ze které se postupně stává sebevědomá žena, která nakonec svého bezmocného manžela diriguje, jak chce ona. Jenomže právě matná postava pana de Wintera podstatně ubírá na slávě jejímu vítězství nad ním. Kristin Scott Thomasová jako démonická hospodyně – bezchybná. _____ Právě obsazení Armmieho Hammera snímku ubližuje nejvíc. Jinak film nahradil tajemnost větší psychologickou prokresleností postav, ale to se dá zvládnout: prostě dali důraz na jiné aspekty románu. Výprava a lokace jsou prvotřídní. SHRNUTÍ: Až při téhle adaptaci jsem si uvědomila, že Živá a mrtvá je parafráze na Jane Eyerovou. ()

• V celém filmu nezazní křestní jméno hlavní postavy. Stejně je to tak i v původní knižní předloze. (Jolinar)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

24.10.2020

Zatímco Rebeka, nová adaptace slavného románu Daphne Du Maurier, před třemi dny odstartovala na Netflixu a od diváků a kritiků sklízí vesměs velmi vlažné reakce, vypluly na hladinu informace o… (viac)